Porównywarka i ranking kart kredytowych

Ranking kart kredytowych

ranking kart kredytowych

W życiu każdego z nas może nadejść moment, gdy bieżące środki przestaną być wystarczające i będziemy na szybko potrzebować dodatkowej gotówki. W takich sytuacjach bardzo przydatna bywa karta kredytowa – dzięki niej w każdej chwili możemy zaciągnąć w banku niewielką pożyczkę, i to bez spełniania jakichkolwiek warunków czy dopełniania formalności. Krótko mówiąc, nawet jeżeli nie będziemy z niej zbyt często korzystać, zdecydowanie warto ją mieć.

Karty kredytowe dostępne dziś są w ofercie każdego właściwie banku. Prestiżowe, klasyczne, partnerskie, studenckie czy dla podróżujących – wybór jest naprawdę duży. Znalezienie takiej najwygodniejszej i najbardziej opłacalnej dla siebie może więc nie być łatwe – w końcu każdy bank próbuje nas przekonać, że to właśnie jego propozycja jest najlepsza. Na szczęście pomocny tutaj będzie dostępny na PADO24 ranking kart kredytowych. Pozwoli Ci on w oparciu o różne kryteria dobrać kartę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości – taką, która z pewnością zagości w Twoim portfelu na dłużej.

Porównaj karty kredytowe!

Karty kredytowe – dodatkowe środki zawsze pod ręką

Karty kredytowe są jednymi z najciekawszych produktów bankowych. To połączenie funkcjonalności karty płatniczej i możliwości, jakie daje kredyt gotówkowy. Wraz z kartą kredytową otrzymujemy od banku limit kredytowy, w ramach którego możemy dokonywać wszelkich płatności, nawet jeśli w danej chwili nie posiadamy fizycznie odpowiedniej kwoty. Później oczywiście zaciągnięty w ten sposób kredyt musimy spłacić, jednak często nie poniesiemy przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Dzieje się to za sprawą okresu bezodsetkowego, który w zależności od oferty może wynosić nawet 60 dni. Jeżeli w tym czasie spłacimy zobowiązania zaciągnięte na karcie, kredyt będzie całkowicie darmowy. Jeżeli jednak nie uda nam się uregulować całej należności, spłatę możemy rozłożyć na wygodne niskie raty. Karta kredytowa to także wiele dodatkowych korzyści. Prawie każda z kart oferuje jeden lub kilka programów partnerskich, dzięki którym na zakupach można zaoszczędzić niemałe kwoty. Najbardziej lojalni i aktywni klienci mogą także liczyć na cenne nagrody.

najlepsze karty kredytowe

Bogactwo ofert kart kredytowych

Klasyczne karty kredytowe to propozycja dla osób, które posiadają stałe zarobki, lecz czasem potrzeba im dodatkowej gotówki. To najlepszy sposób na zabezpieczenie się przed niespodziewanymi wydatkami na co dzień. Klasyczna karta kredytowa oferuje limit kredytowy w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, co daje spore możliwości. Jednak powoduje to też, że należy jej używać rozsądnie, aby nie wzrosło ryzyko wpadnięcia w długi. Aby karta kredytowa dawała nam wyłącznie korzyści, spłaty kredytu należy dokonywać w czasie okresu bezodsetkowego.

Nie można nie zauważyć, że oferty kart kredytowych są specjalnie tworzone z myślą o konkretnych grupach klientów. Młodzi ludzie z pewnością zainteresują się stosunkowo tanią grupą kart, jaką są studenckie karty kredytowe. Aby je otrzymać, nie trzeba mieć wysokich zarobków, lecz jedynie regularne przychody, i to nie koniecznie z pracy – do oceny kredytowej bank weźmie pod uwagę nawet wpłaty od rodziców czy otrzymywane stypendium naukowe. Dzięki temu studenci mogą cieszyć się wygodną formą płatności i ofertą na lepszych warunkach, niż w przypadku często zaciąganych kredytów studenckich. Limit kredytowy oferowany przez studenckie karty kredytowe nie jest duży, waha się zazwyczaj w granicach jednego lub kilku tysięcy złotych, jednak pozwala na zwiększenie płynności finansowej czy dokonywanie większych i lepszych jakościowo zakupów, co nieraz dla studenta może stanowić problem.

Na specjalną ofertę mogą liczyć też osoby, które często podróżują. Karty kredytowe dla podróżujących posiadają wszystkie najważniejsze cechy klasycznych kart kredytowych, ale oferują dodatkowo wachlarz innych usług, dopasowanych specjalnie do potrzeb podróżnych. Są to na przykład bogate programy partnerskie i programy rabatowe, dzięki którym można nie tylko zaoszczędzić na zakupach, ale też otrzymać zniżki na bilety lotnicze czy punkty, które z kolei można wymienić na bony na paliwo czy inne produkty niezbędne w odbywaniu podróży. Nieważne, w jaki sposób najczęściej podróżujemy, karty kredytowe dla podróżujących mogą znacznie uprzyjemnić i ułatwić nasze wycieczki czy delegacje służbowe.

tanie karty kredytowe

Podobną grupę kart stanowią partnerskie karty kredytowe, jednak ich posiadanie będzie korzystne nie tylko dla podróżujących, ale i każdej osoby często dokonującej zakupów. Charakterystyczną cechą kart partnerskich są nadzwyczaj korzystne programy rabatowe, programy lojalnościowe i programy partnerskie tworzone we współpracy z najpopularniejszymi sklepami, markami, liniami lotniczymi, sieciami hoteli, restauracji i wieloma innymi firmami. W zależności od oferty zdobywanie korzyści może odbywać się w inny sposób. Najczęściej po prostu płacimy kartą w sklepie partnerskim, a po określonym czasie otrzymujemy zwrot części wydanych pieniędzy. Wiele banków oferuje jednak programy oparte na systemach punktowych. Za każdą transakcję otrzymujemy punkty (np. 1 pkt za 3 złote wydane na zakupach), a po uzbieraniu odpowiedniej ich liczby możemy wybrać z katalogu interesującą nas nagrodę. Partnerskie karty kredytowe to produkt, który daje korzyści zarówno bankom otrzymującym prowizje za transakcje, sklepom skłaniającym do częstszych zakupów i klientom otrzymującym atrakcyjne produkty po lepszych cenach.

Karty kredytowe można też podzielić na podstawie kosztów, jakie przyjdzie nam za nie zapłacić. Opłaty obejmują nie tylko koszty wydania, ale i opłaty miesięczne za posiadanie karty. Na szczęście można ich często uniknąć przez aktywne dokonywanie płatności. Najtańsze karty kredytowe często są pozbawione wszelkich opłat, co sprawia, że na kartę kredytową mogą zdecydować się osoby posiadające nawet niewielkie zarobki.

Dla bardziej wymagających klientów, którzy szukają czegoś więcej niż wygodnego środka płatniczego i są w stanie zapłacić za dodatkowe korzyści odpowiednie opłaty miesięczne, przeznaczone są prestiżowe karty kredytowe. Zazwyczaj posiadanie takiej karty wiąże się z obowiązkowymi opłatami, które w skali roku mogą wynieść nawet kilkaset złotych, jednak są one wynagradzane z nawiązką przez dostęp do bogatej oferty dodatkowej. Prestiżowa karta kredytowa może dać nam w pakiecie wszelkie ubezpieczenia, usługi assistance czy concierge oraz – co często dla posiadaczy takich kart znaczy bardzo wiele – wysoki prestiż. Najbardziej bogate karty kredytowe to nie tylko narzędzie do płacenia, ale także symbol wysokich zarobków, dostęp do najlepszych ofert w najwyższej jakości sklepach czy wejściówka do saloników VIP na lotniskach. Każda osoba ceniąca sobie prestiż, bezpieczeństwo i wygodę powinna poważnie pomyśleć o zamówieniu prestiżowej karty kredytowej.

Oddzielną kategorię kart kredytowych stanowią karty kredytowe dla firm. Podobnie jak w przypadku kont firmowych, zdecydowanie poleca się przedsiębiorcom regulowanie wydatków firmowych za pośrednictwem karty kredytowej dla firmy, niż przy użyciu swojej prywatnej karty. W przypadku takiej oferty możemy otrzymać wiele kart dodatkowych, które będziemy mogli przekazać do użytku swoim pracownikom. W ten sposób z naszego limitu kredytowego dla firmy będzie można wygodniej korzystać w całej firmie. Dla bezpieczeństwa karty kredytowe dla firm oferują możliwość określenia limitu transakcyjnego dla kart dodatkowych.

Wniosek o kartę kredytową

Otrzymanie karty kredytowej nigdy nie było tak proste. Można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu – wystarczy wypełnić wniosek przez Internet. Oczywiście przydzielenie limitu kredytowego, zwłaszcza do wyższych kwot, wiąże się z potwierdzeniem zdolności kredytowej. Aby otrzymać kartę, musimy zatem przedstawić zaświadczenie o naszych dochodach i podstawowe dokumenty.

Bezpieczeństwo kart kredytowych

Karty kredytowe mogą wśród niektórych budzić pewne obawy, czy korzystanie z nich jest bezpieczne. Trzeba zatem powiedzieć, że karta kredytowa to jeden z najbezpieczniejszych środków do regulowania należności za codzienne zakupy. Organizacje płatnicze, takie jak Visa czy MasterCard we współpracy z bankami wciąż ulepszają systemy bezpieczeństwa, rozwijają zabezpieczenia i wprowadzają najnowocześniejsze technologie do swoich kart. To, czy nasza karta kredytowa przyniesie nam korzyści, zależy przede wszystkim od nas samych. Jeżeli nosimy przy karcie zapisany numer PIN lub po zgubieniu nie wpadniemy na pomysł, by zadzwonić do banku i zastrzec kartę, nie możemy winić za utratę pieniędzy kogokolwiek innego niż samych siebie.

Korzystaj rozsądnie i porównaj oferty

Podobnie jest z wpadaniem w długi. Z limitu kredytowego powinniśmy korzystać tylko w takiej wysokości, na jaką pozwalają nam miesięczne zarobki. Wtedy spokojnie możemy cieszyć się z wygody i dodatkowych usług, jakie możemy otrzymać z kartą. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek należy uważnie czytać zawierane umowy, ale także porównywać interesujące nas oferty. Ułatwi to porównywarka kart kredytowych PADO24. Znajdą w niej Państwo wszystkie najlepsze oferty produktów kredytowych, takich jak kredyty hipoteczne, szybkie pożyczki, na polskim rynku w czytelnym zestawieniu. Najtańsze karty kredytowe, studenckie karty kredytowe, karty kredytowe dla podróżujących, prestiżowe karty kredytowe, karty partnerskie – wszystkie klasyczne karty kredytowe i oferty specjalne w jednym miejscu na PADO24!

Porównywarka kart kredytowych

Jeżeli chodzi o karty kredytowe, oferta banków jest dziś naprawdę szeroka. Instytucje finansowe zdają sobie sprawę z tego, że klienci mają bardzo różne potrzeby i że każdy z nich może oczekiwać od swojej karty trochę czegoś innego. Przy dokonywaniu wyboru pomocna na pewno więc będzie zamieszczona na PADO24 porównywarka finansowa. Korzystając z tego narzędzia, będziesz mógł określić, jakiego rodzaju karty kredytowe Cię interesują i dowiedzieć się, która z aktualnie dostępnych na rynku propozycji najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom. Znajdziesz tutaj propozycje kart kredytowych zarówno dla ludzi młodych, jak i dla podróżników czy też dla firm. Porównywarka taka pozwoli Ci również zaoszczędzić czas – nie musisz już przeglądać setek stron internetowych i wertować mnóstwa katalogów, ponieważ tutaj masz zebrane wszystkie informacje w jednym miejscu.

Nie wiesz, która karta kredytowa jest najlepsza? Sprawdź ranking kart kredytowych!

Na naszej stronie PADO24 znajdziesz jeszcze jedno narzędzie, które pomoże Ci dokonać wyboru najwłaściwszej dla Ciebie karty kredytowej. Mowa tutaj o rankingu kart kredytowych. Jest to zestawienie, z którego dowiesz się, jakie produkty są obecnie dla klientów najkorzystniejsze, które z nich wiążą się z najmniejszymi opłatami i przy których możemy liczyć na przyznanie nam w miarę wysokiego limitu. Ranking uwzględnia również dodatkowe korzyści towarzyszące kartom kredytowym, takie jak na przykład pakiety ubezpieczeniowe czy programy rabatowe. Co ważne, jest on na bieżąco aktualizowany, uzupełniany o nowe pojawiające się na rynku propozycje, poza tym gromadzi je wszystkie w jednym miejscu, dzięki czemu nie będziesz już musiał tracić czasu na szukanie informacji na wielu różnych stronach internetowych.

dobre karty kredytowe

Materiały do pobrania:

W serwisie PADO24 dajemy Ci możliwość skorzystania z przygotowanych przez nas wzorów dokumentów. Okażą się one przydatne w codziennym życiu. Używając karty kredytowej, spotkasz się z różnymi sytuacjami. Czasem kwota limitu kredytowego, z której aktualnie korzystasz, będzie w danych okolicznościach za niska lub za wysoka. Pamiętaj, że masz możliwość wnioskowania o jej zmianę. Złożenie wniosku do banku nic nie kosztuje, dlatego nie obawiaj się go. Zastanawiasz się, jak powinien wyglądać taki wniosek? Na PADO24 znajdziesz przykładowy wzór, który możesz dowolnie zmodyfikować. Nasze wzory dokumentów dotyczących kart kredytowych są pomocne także w innych okolicznościach. Rezygnując z karty kredytowej lub przenosząc ją do innego banku, powinieneś złożyć stosowne wypowiedzenie. Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom przygotowaliśmy jego wzór. Masz jakieś wątpliwości co do jego uzupełnienia? Skorzystaj z uwag, które znajdują się poniżej treści każdego z dokumentu. Liczymy, że świat kart kredytowych dzięki PADO24 stanie się dla Ciebie bardziej przyjazny!

Wniosek o obniżenie limitu kredytowego

Przygotowaliśmy dla Ciebie wzór wniosku o obniżenie limitu kredytowego. Jeśli chcesz ograniczyć swoje zobowiązania i poprawić zdolność kredytową skorzystaj z niego. Zmodyfikuj jego treść do swoich wymagań i sprawdź przydatne uwagi. Pamiętaj, że limit zostaje obniżony po pisemnym potwierdzeniu Twojego banku.

Pobierz dokument

Wypowiedzenie umowy o wydanie i korzystanie z karty kredytowej

Jeśli chcesz zrezygnować z posiadania karty kredytowej, konieczna jest nie tylko spłata zadłużenia, ale także złożenie stosownego wypowiedzenia umowy o jej wydanie i korzystanie. Brzmi skomplikowanie? Skorzystaj z przygotowanego przez nas wzoru, a sprawa wyda Ci się banalnie prosta. Dodatkowe uwagi, które znajdziesz w dokumencie, przybliżą Ci proces rezygnacji z karty kredytowej.

Pobierz dokument

Wniosek o podwyższenie limitu kredytowego

Zwiększyły się Twoje potrzeby lub możliwości? Chcesz skorzystać z wyższego limitu kredytowego, ale nie wiesz, jak starać się o niego? Dobrze trafiłeś! Na PADO24 prezentujemy wzór wniosku o podwyższenie limitu na karcie kredytowej. Dopasuj go do siebie i złóż w banku. Nie zapominaj, że ponownie zostanie zbadana Twoja zdolność kredytowa.

Pobierz dokument
Posiadając kartę kredytową, często musimy dopełniać wielu formalności. Wydają się one skomplikowane, a czasem skutecznie zniechęcają do podjęcia działań. Dzięki PADO24 prosto, skutecznie i bezpłatnie zrealizujesz swoje zamierzenia. Wystarczy, że wykorzystasz nasze wzory dokumentów i zastosujesz się do znajdujących się w nich uwag. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, żeby były one proste i zgodne z aktualnym stanem prawnym. Korzystając ze wzorów dokumentów dotyczący kart kredytowych, które przygotowaliśmy dla Ciebie w serwisie PADO24, nie zapominaj, że stanowią one jedynie przykłady, które możesz dowolnie zmieniać. Niektóre banki posiadają własne druki dotyczące konkretnych spraw, z których w pierwszej kolejności powinieneś skorzystać. 
  • Aktualności