Porównywarka i ranking kart kredytowych

Karty kredytowe dla podróżujących – jak działają?

Karty kredytowe dla podróżujących przeznaczone są dla osób, które dużo podróżują i często się przemieszczają. Bez względu na rodzaj środków transportu, z których korzystamy, możemy zbierać mile lub punkty (zależnie od banku) wymienialne na bilety lotnicze, noclegi w hotelach czy wynajem samochodów. Zakładając tego rodzaju kartę kredytową otrzymujemy określoną liczbę punktów (w jednych bankach jest ona mniejsza, w innych – większa), zbieramy je również płacąc za zakupy czy usługi. Zgromadzone punkty gwarantują nam np. tańsze bilety lotnicze, atrakcyjne nagrody rzeczowe lub zniżki w punktach handlowych i usługowych. Wybór odpowiedniej opcji zależy jedynie od naszych potrzeb, a zdecydowanie ułatwi go nam ranking kart kredytowych dla podróżujących. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem i czerpać jeszcze więcej przyjemności z podróżowania.

Warunki korzystania z kart kredytowych dla podróżujących

Warunkiem założenia karty kredytowej dla podróżujących jest okazanie dowodu osobistego i posiadanie stałego dochodu w określonej przez bank kwocie(w niektórych placówkach o kartę może ubiegać się osoba zarabiająca minimum 2 tysiące złotych). Karta kredytowa jest wyposażona w duży limit kredytowy (od kilku do nawet 200 tysięcy złotych), dlatego bank umożliwia spłacenie zadłużenia w korzystnych ratach, a czas i warunki spłaty dostosowane są do indywidualnych możliwości klienta. Jeśli użytkownik ma dobrą historię kredytową i posiada kartę odpowiednio długo (minimum rok) może zwiększyć swój limit kredytowy. W przypadku karty kredytowej dla podróżnych banki pobierają opłaty za jej wydanie i użytkowanie, jednak możemy być z nich zwolnieni, jeśli wykonamy określoną liczbę transakcji w ciągu roku lub łączna suma tych transakcji będzie wynosiła od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy (dokładną kwotę wyznacza bank).

karty kredytowe dla podróżujących

Dlaczego warto mieć kartę kredytową dla podróżujących?

Karty kredytowe dla podróżujących może nie należą do najtańszych kredytówek, ale mają wiele możliwości, które nie są dostępne dla studenckich kart kredytowych i innych. Dużym udogodnieniem w przypadku karty kredytowej dla podróżujących jest możliwość posiadania szerokiego pakietu ubezpieczeń podróżnych (np. od wypadków, opóźnień odjazdu czy odlotu, utraty bagażu, w przypadku skrócenia/odwołania pobytu lub od innych nieprzewidzianych zdarzeń). Oferowane przez banki ubezpieczenia mogą być darmowe lub odpłatne (w zależności od placówki), zdarza się również, że obejmują one nie tylko samego posiadacza karty, ale i jego rodzinę – partnera czy dzieci – na określonych przez bank warunkach. Zyskanie takiego ubezpieczenia dzięki karcie kredytowej pozwoli nam sporo zaoszczędzić, ponieważ wyjeżdżając na wakacje nie będziemy musieli wykupować go u ubezpieczyciela. Atrakcyjne oprocentowanie i długi okres bez odsetkowy (wynoszący nawet do 60 dni) powodują, że posiadanie tego rodzaju karty jest naprawdę opłacalne. Jako użytkownicy nie musimy również przejmować się niewystarczającą ilością punktów na karcie dla podróżujących – jeśli chcemy zrealizować usługę luba rabat w ramach zebranych punktów, a mamy ich za mało, możemy dopłacić brakującą kwotę kartą. Dzięki karcie kredytowej dla podróżujących mamy stały dostęp do własnych środków, możemy śledzić historię swoich transakcji i monitorować liczbę zebranych punktów. Banki dbają o odpowiednie zabezpieczenie karty kredytowej dla swojego klienta: zaawansowane systemy bezpieczeństwa (np. system wczesnego ostrzegania) umożliwiają szybkie wykrycie niedozwolonych transakcji, a w przypadku zgubienia czy kradzieży karty niektóre banki przejmują odpowiedzialność za wykonywane wówczas operacje.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kartę kredytową dla podróżujących?

najlepsza karta kredytowa dla podróżujących

Potencjalny użytkownik decydując się na kartę kredytową dla podróżujących w pierwszej kolejności powinien zwrócić uwagę na zasady obliczania mil (punktów), zdarza się bowiem, że w niektórych bankach są one nieopłacalne (przykładowo: wydając tyle samo pieniędzy, możemy otrzymać kilkukrotnie więcej mil/punktów w innej placówce). W wybranych bankach zebrane mile nie wygasają, a my nie musimy martwić się o utratę zgromadzonych punktów. Warto też dowiedzieć się, jakie opłaty będziemy musieli ponieść z tytułu otrzymania karty kredytowej (należność za wydanie i użytkowanie karty, prowizje za wykonywanie przelewów czy wypłatę gotówki z bankomatów). Opłaty te różnią się oczywiście w zależności od placówki, dlatego zanim wybierzemy kartę lepiej przyjrzeć się bliżej ofertom poszczególnych banków, a także skorzystać z porównywarki finansowej. Niektóre banki współpracują tylko z wybranymi partnerami lotniczymi, więc jeśli zależy nam na częstych i dalekich podróżach zagranicznych, wybierzmy placówkę, która współdziała z wieloma światowymi kontrahentami. Zanim wybierzemy kartę należy zorientować się, jak wygląda kwestia przewalutowania (czy bank pobiera prowizję za zamianę należności z obcej waluty na polską).

  • Aktualności