Porównywarka i ranking kart kredytowych

Czym są klasyczne karty kredytowe?

Klasyczne karty kredytowe są popularnym i powszechnie wykorzystywanym narzędziem płatniczym: posługując się nimi, wykorzystujemy kredyt przyznany nam przez bank na określonych warunkach. Udzielająca nam kredytu placówka wprowadza własny limit środków, które nam udostępnia (ich kwota wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy). Po upływie miesiąca lub wykorzystaniu dostępnego na karcie limitu użytkownik musi spłacić swoje zadłużenie (najlepiej zrobić to w okresie bezodsetkowym, kiedy to bank nie nalicza dodatkowych opłat za zaciągnięty kredyt).

Warunki korzystania z klasycznych kart kredytowych

Głównym kryterium, na podstawie którego bank przyznaje klasyczną kartę kredytową jest zaświadczenie o zarobkach: to ono stanowi podstawę do ustalenia zdolności kredytowej, a także determinuje wielkość limitu na karcie. Nie zapominajmy, że część placówek ma konkretne wymagania dotyczące zarobków potencjalnego użytkownika karty: jeśli nie mamy stałego dochodu w wysokości minimum 1000 złotych możemy mieć trudności z otrzymaniem karty kredytowej. Właścicielem karty możemy zostać bez wychodzenia z domu: wystarczy, że prześlemy do banku zaświadczenie o naszych zarobkach. Zostanie posiadaczem karty kredytowej nie musi wiązać się z założeniem konta, choć może stanowić źródło dodatkowych korzyści (niektóre banki oferują np. bezpłatne przelewy z rachunku karty na dowolne konto). Wiedzę na temat wad i zalet konkretnych propozycji zapewni nam porównanie kart kredytowych, z którego warto skorzystać przez wyborem danej oferty.

najlepsze klasyczne karty kredytowe

Czy warto mieć klasyczną kartę kredytową?

Posiadanie karty kredytowej zapewnia komfort i wygodę jej użytkownikom – w każdej chwili mamy dostęp do środków o ustalonej wysokości, którymi możemy płacić za rachunki, zakupy czy usługi (możemy je również w dowolnym momencie wypłacać z bankomatów). Klasyczna karta kredytowa daje wiele możliwości, a jej eksploatacja może przynieść nam korzyści w postaci rabatów u wybranych partnerów handlowych lub częściowego zwrotu kosztów za wykonywane transakcje. Posiadając kartę, mamy możliwość dokonywania szybkich płatności internetowych i stacjonarnych (np. płacąc zbliżeniowo). Zaletą karty jest również płynna granica przyznawanego limitu: może on wynosić od 1 do 50 tysięcy złotych (w zależności od naszych potrzeb i zdolności kredytowej). Kredytówka w portfelu to gwarancja środków nie tylko w nagłych przypadkach (takich jak wypadek czy zepsuty samochód), ale i w sytuacjach, kiedy ponosimy większe niż zazwyczaj koszty (np. święta, wyjazdy wakacyjne, urodziny dziecka). Karta kredytowa sprawia również, że możemy korzystać z różnego rodzaju pakietów czy programów lojalnościowych na atrakcyjnych warunkach. Jeśli szczególnie zależy nam na programach zniżkowych warto zainteresować się partnerskimi kartami kredytowymi. Dla osób, które często latają samolotami przygotowano specjalne karty dla podróżujących, pozwalające na zbieranie mil, wymienianych na tańsze bilety lotnicze.

Jak wybrać kartę kredytową najlepszą dla siebie?

dobra klasyczna karta kredytowa

Odpowiednia dla nas karta kredytowa powinna być przede wszystkim dostosowana do naszych potrzeb i możliwości – ważne, abyśmy za jej pomocą mogli dokonywać płatności, wypłacać gotówkę i robić przelewy (bezpłatnie lub wg taryfy ustanowionej przez bank). Czynnikiem decydującym przy wyborze karty powinno być oprocentowanie kredytu i długość okresu bezodsetkowego – informacje te pozwolą nam na oszacowanie ewentualnych dodatkowych kosztów całej usługi. Zanim podejmiemy decyzję odnośnie karty warto zorientować się, jaką opłatę za posiadanie karty pobiera bank i czy można ją zminimalizować (wykonując np. określoną liczbę transakcji w ciągu miesiąca). Zastanówmy się również, jak wiele transakcji (gotówkowych i bezgotówkowych) będziemy wykonywać za pomocą karty, ponieważ takie transakcje z reguły są przez bank oprocentowane. Istotne są również warunki spłaty: czy istnieje możliwość rozłożenia jej na raty, czy można dokonać spłaty zadłużenia automatycznie (bank pobiera ustaloną kwotę z naszego rachunku), czy musimy uiszczać opłatę gotówką w oddziale bankowym (warto wybrać placówkę, która oferuje bezpłatne przypomnienia o konieczności spłaty, np. za pośrednictwem SMS – dzięki temu nigdy nie spóźnimy się ze spłatą zadłużenia i zadbamy o pozytywny historię kredytową). A kiedy już będziesz wiedział, czego oczekujesz od swojej karty, skorzystaj z naszej porównywarki finansowej – w ten sposób szybko znajdziesz propozycję najlepszą dla siebie.

  • Aktualności