Porównywarka i ranking kart kredytowych

Historia MasterCard na świecie

MasterCard rozpoczął swoje istnienie w roku 1966. Kilka stowarzyszonych banków amerykańskich, w tym United California Bank, Wells Fargo, Crocker National Bank i Bank of California wpada na pomysł, aby stworzyć kartę konkurencyjną dla karty Bank of America.Dwa lata później organizacja płatnicza weszła na rynki Meksyku, Japonii oraz Europy, co owocuje tym, że zdobywa czołową pozycję na arenie światowej. Lata 80. to ciągłe wzmacnianie pozycji MasterCard na rynkach światowych przez wprowadzenie płatności elektronicznej. Co więcej, swoją działalność rozszerza nawet na Chińską Republikę Ludową. Współpracuje także z Europay International, dzięki czemu udaje się stworzyć globalny program debetowy, nazwany Maestro. Mija kilka lat ciężkiej pracy nad szybkością i jakością transakcji, a także ulepszaniem sieci płatności elektronicznych. Do organizacji płatniczej dołączają nowi klienci. Firma rozpoczyna kampanię reklamową opierającą się na haśle „Bezcenne”. W 2001 roku następuje wprowadzenie programu Advisors, oferującego usługi doradcze. Rok później doszło do połączenia z Europay International, czego owocem była jednolita struktura korporacyjna oraz nazwa MasterCard Worldwide. Do 2006 roku zmieniono model firmy na bardziej przejrzysty. W 2006 roku MasterCard weszło na giełdę. MasterCard zrzesza obecnie ponad 25 000 instytucji finansowych.

karty kredytowe mastercard

MasterCard w Polsce

W Polsce historia MasterCard jest dużo krótsza. W 1994 roku MasterCard wraz z Pekao S.A. wydał kartę Partner. Na początku jednak korzystali z niej jedynie pracownicy banku. Rok później nastąpiła publiczna emisja akcji spółki. Od tej pory MasterCard rozwija się bardzo dynamicznie w kraju nad Wisłą. Coraz więcej banków ma karty MasterCard w swojej ofercie. Jest to marka bardzo popularna i stanowi największą konkurencję dla organizacji Visa.

Produkty MasterCard

Karty debetowe to jedne z produktów znajdujących się w ofercie MasterCard. Można tu wymienić jedną z najstarszych, czyli kartę Maestro, oprócz tego na rynku jest karta World Debit MasterCard oraz karta Debit MasterCard. Karta Standard, karta Platinum, karta World Elite, karta Gold oraz karta World to funkcjonujące na polskim rynku karty kredytowe MasterCard. Występują także karta przedpłacona oraz karta Combo, która jest swego rodzaju podwójną kartą. Może bowiem służyć nie tylko jako karta debetowa, ale i kredytowa. Przewidziano również karty dla firm i korporacji: MasterCard Business, Debit MasterCard Business, MasterCard Professional, World MasterCard Business oraz MasterCard Corporate, Corporate Executive.

Usługi oferowane przez MasteCard

usługi w ramach kart kredytowych mastercard

Usługami, które oferuje organizacja jest Globalne Centrum Obsługi. Dzięki niemu klient otrzyma pomoc w nagłym wypadku. Centrum działa 24 godziny na dobę. Co więcej, organizacja oferuje kalkulator walutowy, a także wyszukiwarkę bankomatów. Firma wprowadziła już jakiś czas temu dodatkowe programy ochrony, jak choćby MasterPass. Daje on bowiem niezbędne poczucie bezpieczeństwa w sytuacji, gdy klient chce zrobić zakupy przez Internet. Istnieje także program MasterCard Mobile, dzięki któremu można kupić bilety do kina czy na autobus nie stojąc w kolejkach, ale i opłacić rachunki. Oczywiście MasterCard tak samo jak Visa ma funkcję płatności zbliżeniowych zwanych PayPass. Ta opcja daje niesamowity komfort. W bezpieczny i szybki sposób zapłacimy w terminalach płatniczych w większości punktów handlowo-usługowych. Karty MasterCard są jednymi z najpopularniejszych kart na rynku. Z pewnością znajdą się one w najbardziej uznanych instytucjach bankowych, zarówno w ofercie indywidualnej, jak i dla firm. Wybór najodpowiedniejszej opcji ułatwi porównanie kart kredytowych, które można znaleźć w Internecie.

Działalność sponsorska MasterCard

MasterCard aktywnie wspiera różne akcje społeczne. Od 1994 roku sponsorował klubowe rozgrywki piłkarskie. Był zaangażowany w sezon 2014/2015 Ligi Mistrzów UEFA. Co więcej, organizacja płatnicza wspierała także inicjatywy takie jak WOŚP. W 2013 roku z okazji XXI Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we współpracy z bankiem Pekao zostały wydane karty z limitowanej edycji. Każdy kto skorzystał z tej oferty i wybrał taką kartę zasilał automatycznie konto Fundacji WOŚP. Ale MasterCard nie tylko z okazji WOŚP proponował charytatywne karty. Jedną z nich jest także karta WWF Millenium MasterCard. Współpraca organizacji i Millenium Banku miała na celu pomoc organizacji WWF. W 2012 roku firma weszła we współpracę z WFT, czyli Światowym Programem Żywnościowym. Zaangażowanie organizacji płatniczej ma na celu nie tylko wykorzystanie technologicznego zaplecza, ale także pozyskiwanie firm, które chciałyby zbierać potrzebne fundusze i promować akcję. Co ciekawe, firma stworzyła specjalną platformę, dzięki której klient będzie mógł wspierać drobnym datkiem całą akcję.

Jeśli interesuje Cię tematyka kart kredytowych i instytucji je wydających, zapoznaj się z innymi artykułami publikowanymi na naszej stronie. Najlepszą dla Ciebie kartę pomoże Ci natomiast odnaleźć nasza porównywarka finansowa.

  • Aktualności