Porównywarka i ranking kart kredytowych

Najtańsze karty kredytowe – podstawowe informacje

Najtańsze karty kredytowe to środek płatniczy, którego możemy używać na co dzień, by opłacać rachunki, zakupy czy usługi. Czym różnią się one od zwykłych kart kredytowych? Podstawową różnicą jest zminimalizowanie (lub całkowite wyeliminowanie) opłat związanych z posiadaniem i użytkowaniem karty. Dysponowanie kartą może znacznie ułatwić codzienne czynności (nie potrzebujemy bowiem mieć przy sobie gotówki), usprawnić nasze zakupy i inne transakcje. Dzięki takiej karcie oszczędzamy czas i pieniądze (z racji braku opłat za usługę), a ponadto zawsze mamy środki na nieprzewidziane wydatki. Najtańsze kart kredytowe znajdziemy wśród klasycznych kart kredytowych, partnerskich, studenckich.

Dlaczego warto wybrać najtańszą kartę kredytową?

Największą zaletą najtańszych kart kredytowych jest ich dostępność – taką kartę może mieć każdy z nas, nie musimy spełniać wielu warunków (niektóre banki określają wysokość miesięcznego dochodu – jego kwota jest ustalana indywidualnie i zależy od danej placówki: może mieścić się w przedziale 800-1500 zł).Karty te są tanie w utrzymaniu, cechuje je brak opłat – aktywne korzystanie z karty zwalnia nas z płatności za jej wydanie i użytkowanie (przynajmniej przez pierwszy rok jej posiadania lub na warunkach określonych przez bank). Atutem tanich kart kredytowych jest również długi okres bez odsetkowy (nawet do 60 dni) i niskie oprocentowanie – spłata zadłużenia w okresie bez odsetkowym gwarantuje nam brak dodatkowych kosztów (lub ich zredukowanie). Klienci korzystający z takiej karty spłacają jedynie niewielki procent wykorzystanego limitu kredytowego (ok 3-4%) – w praktyce zwracamy bankowi niewiele więcej niż pożyczyliśmy (jest to korzystne szczególnie dla tych, którzy nie chcą ponosić nadprogramowych kosztów zaciągniętego kredytu). Spłatę możemy oczywiście rozłożyć na korzystne raty i ustalić z bankiem najdogodniejszą jej formę (np. automatyczne pobieranie należności z naszego rachunku), w dodatku możemy liczyć np. na bezpłatne powiadomienia SMS-owe przypominające o konieczności spłaty. Karta kredytowa oferuje sporo korzyści i ułatwia pokrywanie wielu wydatków, dlatego warto zastanowić się nad jej założeniem.

najtańsze karty kredytowe

O czym należy pamiętać, decydując się na najtańszą kartę kredytową?

tanie karty kredytowe

Wybierając najtańszą kartę kredytową warto przeanalizować oferty z kilku placówek, bowiem opłaty za tę usługę różnią się w zależności od banku. Podstawą jest uzyskanie informacji o dodatkowych płatnościach: ile kosztuje wydanie i użytkowania karty (jeśli są one darmowe, to jak długo), ile wynosi oprocentowanie kredytu i ile trwa okres bezodsetkowy – to najważniejsze kryteria, którymi powinniśmy się kierować, poszukując odpowiedniej dla siebie karty. Zapoznajmy się też z warunkami, jakie musimy spełnić, by otrzymać kartę (posiadanie dochodu w określonej przez bank kwocie). Zastanówmy się, jaki limit dostępny na karcie kredytowej byłby dla nas satysfakcjonujący (jego kwota wynosi od 1 do 50 tysięcy). Jeżeli zależy Ci na czasie, skorzystaj z naszej porównywarki finansowej – tam znajdziesz wszystkie te informacje zebrane w jednym miejscu. Pamiętajmy, że karta będzie tania w utrzymaniu pod warunkiem, że będziemy aktywnie z niej korzystać i – co najważniejsze – spłacimy zadłużenie w okresie bezodsetkowym.Dobrze jest wybierać te karty, w przypadku których opłaty są małe, jeśli wykonamy wyznaczoną liczbę transakcji w ciągu miesiąca lub całego roku.

Nie zapominajmy, że tania karta kredytowa jest pozbawiona pewnych elementów, które cechują droższe karty (np. ubezpieczenie, programy lojalnościowe czy usługa concierge). Miejmy również na uwadze fakt, iż tanie karty kredytowe rzeczywiście są niedrogie, jednak tylko w pierwszym, maksymalnie drugim roku ich posiadania/użytkowania – w późniejszym czasie bank oferuje nam zazwyczaj wznowienie karty, ale na mniej korzystnych warunkach. Tania karta kredytowa sprawdza się w przypadku transakcji bezgotówkowych (płatność za zakupy, usługi czy rachunki), ale będąc jej użytkownikiem lepiej nie korzystać z bankomatów: za wypłacanie z nich gotówki bank pobiera dodatkowe opłaty.

  • Aktualności