Porównywarka i ranking kart kredytowych

Partnerskie karty kredytowe – najważniejsze informacje

Partnerskie karty kredytowe to oferowane przez banki karty z określonym limitem kredytowym, którymi możemy płacić w sklepach czy punktach usługowych, a w zamian za aktywne ich użytkowanie otrzymujemy częściowy zwrot kosztów za zakupy, nagrody za zebrane punkty i atrakcyjne zniżki. Zaciągnięty na karcie kredyt musimy następnie spłacić razem z odsetkami (ich wysokość zależy od stopy oprocentowania ustanowionej przez bank). Klient może czerpać korzyści z karty dzięki współpracy banków z wybranymi partnerami – to właśnie ich atrakcyjność jest ważnym kryterium podczas wyboru odpowiedniego produktu. Partnerskie karty kredytowe łączą w sobie funkcję karty płatniczej, rabatowej i lojalnościowej: dzięki dokonywanym transakcjom płacimy mniej za zakupy w ulubionych sklepach, otrzymujemy zniżki na bilety lotnicze czy pobyty w hotelach i zbieramy punkty, które możemy wymieniać na nagrody.

partnerskie karty kredytowe

Warunki korzystania z partnerskich kart kredytowych

Podstawowym kryterium, jakie musimy spełnić, by móc korzystać z usługi jest pełnoletniość i poświadczenie, że mamy stałe dochody (te informacje pozwolą bankowi oszacować naszą zdolność do spłaty zadłużenia). Partnerskie karty kredytowe nie są produktem darmowym – często oprócz konieczności spłaty samego kredytu klient ponosi opłatę za użytkowanie karty, dlatego tak ważne jest wcześniejsze zapoznanie się z ofertami poszczególnych placówek. W zależności od banku i rodzaju wybranej karty różni się także oprocentowanie kredytu, a wraz z nim wysokość odsetek.

Atrakcyjność partnerskich kart kredytowych

najlepsza partnerska karta kredytowa

Atrakcyjność wspomnianych kart kredytowych zależy głównie od banku: przede wszystkim od tego, z jakimi partnerami decyduje się podjąć współpracę oraz – co ważniejsze – jakie warunki proponuje potencjalnym użytkownikom karty.Klienci korzystający z partnerskich kart kredytowych mogą liczyć na zniżki i brać udział w dedykowanych akcjach promocyjnych. Obecnie banki współpracują z wieloma partnerami handlowymi, co umożliwia konsumentom wybór takiej karty, która gwarantuje im rabaty w ulubionych punktach usługowych (mogą to być sklepy, stacje benzynowe, kina, hotele czy lokale gastronomiczne). Korzystając z partnerskiej karty kredytowej możemy także wspierać inicjatywy różnych instytucji lub angażować się w pomoc chorym dzieciom – wszystko zależy od rodzaju wybranej karty i partnerów, z którymi współpracuje bank. Najważniejsze jednak, że użytkowanie karty kredytowej przynosi rzeczywiste korzyści nam – konsumentom: zniżki to niejedyna zaleta tej usługi: klient, zbierając punkty za dokonywane transakcje, ma możliwość ich wymiany (np. na nagrody czy usługi) bądź może za ich pomocą spłacać zadłużenie. Warto pamiętać, że otrzymanie partnerskiej karty kredytowej jest prostsze od otrzymania kredytu: wymaga minimum formalności i trwa znacznie krócej. Co ciekawe specjalnym rodzajem partnerskiej karty kredytowej są karty kredytowe dla podróżujących. Pozwalają one na zbieranie mil, które można wymienić na nagrody lub tańsze bilety lotnicze. Są one ciekawą alternatywą dla studenckich kart kredytowych, kuszących niskimi opłatami.

O czym należy pamiętać wybierając partnerską kartę kredytową?

Najważniejszą rzeczą, o której trzeba pamiętać decydując się na partnerską kartę kredytową, jest dokładne zapoznanie się z warunkami korzystania z tej usługi, które różnią się w zależności od banku. Na początku warto zastanowić się, jaka kwota kredytu na karcie byłaby dla nas satysfakcjonująca, istotne jest również zaplanowanie i przeanalizowanie możliwości spłaty – najmniejsze koszty poniesiemy spłacając kredyt w możliwie najkrótszym czasie lub (jeśli nie jesteśmy w stanie spłacić go jednorazowo) rozłożenie płatności na raty. Klient decydujący się na partnerską kartę kredytową powinien także liczyć się z odsetkami, których wysokość uzależniona jest od stopy oprocentowania kredytu i z koniecznością uiszczenia innych opłat, np. opłaty za kartę. Zanim podejmiemy decyzję należy dokładnie zapoznać się z regulaminem usługi dostępnym na stronie banku lub udać się do najbliższej placówki, by skonsultować warunki ze specjalistą. Warto także przeanalizować wcześniej jak najwięcej różnych ofert – pomoże Ci w tym zamieszczona na naszej stronie porównywarka finansowa.

  • Aktualności