Porównywarka i ranking kart kredytowych

Prestiżowe karty kredytowe – czym są?

Prestiżowe karty kredytowe to narzędzie płatnicze dla najbogatszych klientów. Nie należą one do najtańszych kart kredytowych. Dzięki takiej karcie użytkownik może nie tylko opłacić każdą ze swoich zachcianek, ale i liczyć na zniżki w punktach handlowo-usługowych, podlegać ubezpieczeniom, polisom i opiece medycznej, a także mieć wstęp do salonów VIP na lotniskach na całym świecie. W przypadku prestiżowych kart kredytowych banki zarabiają nie na samych kartach (opłata za ich wydanie/użytkowanie), ale na wykonywanych przez klientów transakcjach (banki naliczają od nich odsetki). Podstawową i najważniejszą zaletą prestiżowej karty kredytowej są gwarantowane przez nią usługi, które pozwalają klientowi czerpać korzyści z jej posiadania.

Kto może korzystać z prestiżowych kart kredytowych?

prestiżowe karty kredytowe dla wybranych klientów

By stać się posiadaczem prestiżowej karty kredytowej trzeba spełniać ściśle określone warunki: jednym z nich jest miesięczny dochód wynoszący od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych (kwota przychodu ustalana jest przez bank i różni się w zależności od placówki). Czasami jednak wysokie wpływy nie wystarczają – niektóre banki wymagają dodatkowo posiadania innych prestiżowych kart kredytowych. Zdarza się również, że użytkownicy nie mogą samodzielnie ubiegać się o kartę – mogą otrzymać ją jedynie „na zaproszenie” lub z racji wysokiego statusu społecznego i ogromnych przychodów. Prestiżowe karty kredytowe przeznaczone są dla najbogatszych klientów, którzy cenią sobie szybkość i wygodę usług oraz chcą realizować swoje pomysły bez jakichkolwiek ograniczeń.

Prestiżowa karta kredytowa a inne karty kredytowe

Podstawową różnicą pomiędzy prestiżową kartą kredytową a innymi klasycznymi kredytówkami są wymagania, które należy spełnić, by stać się jej posiadaczem: w przypadku zwykłych kart nie potrzeba wielu formalności i dużych zarobków, a opłaty za kartę i jej użytkowanie są niewielkie. Użytkownika karty prestiżowej cechują duże zarobki i wysoki status społeczny. Tym, co dzieli kartę prestiżową od pozostałych kredytówek jest również limit: w przypadku zwykłych kart niewysoki (maksymalnie do 50 tysięcy złotych), zaś w przypadku kart prestiżowych wynoszący nawet kilkanaście milionów złotych (niektóre banki, by uatrakcyjnić swą ofertę, proponują kredyt nielimitowany). W przeciwieństwie do zwykłych kart kredytowych karty prestiżowe są drogie w utrzymaniu: roczna opłata za ich użytkowanie mieści się w granicach od 200 do 5 tysięcy złotych, choć niewielu klientów rzeczywiście musi za nie płacić (zazwyczaj dokonywane przez nich na olbrzymie sumy transakcje niwelują te koszty). Prestiżowa karta kredytowa daje dostęp do wielu profitów – usług, rabatów czy ubezpieczeń – o których posiadacz zwykłej kredytówki może tylko pomarzyć. Klient VIP zyskuje indywidualną opiekę w oddziale banku, ubezpieczenia opiewające na ogromne kwoty, polisy (przydatne w razie wypadków), nieograniczoną opiekę medyczną czy popularną obecnie usługę concierge, w ramach której realizowane są wszelkie prośby klientów (np. zaplanowanie wakacji czy zakup biletów na różne wydarzenia kulturalne). Duża zdolność kredytowa uprawnia nas do nielimitowanego kredytu, więc swoje pomysły możemy realizować zawsze i wszędzie, także za granicą (z kartą przysługuje nam pakiet usług, z których możemy skorzystać w razie jakikolwiek problemów podczas zagranicznego wyjazdu). Jeśli spełniasz potrzebne warunki, ale nie jesteś pewny czy taka karta jest ci potrzebna, spójrz na ranking kart kredytowych i wybierz opcję najodpowiedniejszą dla siebie.

prestiżowa karta kredytowa

Zanim wybierzesz prestiżową kartę kredytową

Przed podjęciem decyzji zastanów się, czego oczekujesz od prestiżowej karty kredytowej – czy interesują Cię dodatkowe pakiety usług oferowane przez bank (może często podróżujesz lub potrzebujesz fachowych porad z różnych dziedzin?), czy chcesz samodzielnie ustalać warunki spłaty zadłużenia, czy zależy Ci na zniżkach i rabatach z tytułu użytkowania karty. Dzięki takiej analizie będziesz mógł wybrać kartę kredytową, która jest dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeśli cenisz komfort, a zdarzają Ci się nieplanowane wydatki wybierz taki bank, który (w nagłych przypadkach) będzie elastyczny i podniesie limit Twojego kredytu. Tak jak przy każdej karcie kredytowej zwróćmy uwagę na opłaty z nią związane (za wydanie i użytkowanie), oraz na oprocentowanie i okres bezodsetkowy (niektóre banki wydłużają ten okres do kilkudziesięciu dni, ale warunkiem takiego działania jest wykupienie specjalnej polisy). By uniknąć przykrych niespodzianek sprawdźmy również, co nie wchodzi w zakres ubezpieczenia lub polisy gwarantowanej przez kartę kredytową (np. choroby przewlekłe czy wypadki). W podjęciu decyzji dotyczącej karty pomoże Ci dostępna na naszej stronie porównywarka finansowa.

  • Aktualności