Porównywarka i ranking kont firmowych

Ranking kont firmowych

ranking kont firmowych

Każdy początkujący przedsiębiorca ma na głowie sporo kwestii, których powinien dopilnować i spraw, które musi załatwić. Jedną z tych pilniejszych jest znalezienie i założenie odpowiedniego konta firmowego. To bardzo ważne, by zrobił to jak najszybciej – w końcu to na to konto będą przychodziły płatności od klientów, to z niego będzie wykonywał również wszystkie przelewy, między innymi te do ZUS i US. Bez konta firmowego więc ani rusz!

Z drugiej jednak strony znalezienie i wybranie odpowiedniego rachunku niedoświadczonemu i nieobeznanemu przedsiębiorcy może sprawić nie lada kłopot. Oferta banków jest bardzo bogata, ale przecież to, który produkt dla nas właśnie będzie odpowiedni, to kwestia bardzo indywidualna. Czy na pewno muszę zakładać konto firmowe? A może na początek wystarczy mi moje osobiste? I który bank najlepiej wybrać? Z pewnością w trakcie podejmowania decyzji pojawi się wiele takich i innych pytań. Na szczęście nie musisz radzić sobie z nimi sam – odpowiedź znajdziesz na PADO24, w naszym wiarygodnym i na bieżąco aktualizowanym rankingu kont firmowych! Z nami wybierzesz konto idealnie pasujące do Ciebie i Twojego przedsiębiorstwa!

Porównaj konta firmowe!

Konta firmowe

Konta firmowe to produkty bankowe dedykowane firmom, które ułatwiają pracę przedsiębiorstwa i umożliwiają bezpieczne przechowywanie ich środków pieniężnych. Konto firmowe usprawnia przepływ finansów, pozwala na szybkie dokonywanie przelewów i uproszczenie procedur związanych z transakcjami finansowymi, a także wpływa na wygodę użytkowania kapitału firmy (środki zgromadzone są w jednym miejscu bez konieczności rozlokowania ich na innych kontach). W wielu przypadkach konto firmowe ułatwia rozliczenia z klientami i pozwala zaoszczędzić czas. Konto firmowe to niezbędne narzędzie do odpowiedniego zarządzania finansami spółki – rachunek firmowy powstał z myślą o osobach, które prowadzą własną działalność, a także o właścicielach firm, którzy cenią sobie profesjonalizm i jakość świadczonych usług. Konta firmowe pozwolą na pewne i bezpieczne prowadzenie biznesu, bez względu na sytuację.

Czym charakteryzuje się konto firmowe?

Konto firmowe cechuje zorientowanie na wiele operacji dokonywanych pomiędzy przedsiębiorstwami i instytucjami, a jego głównym zadaniem jest usprawnienie pracy firmy, której działania odbywają się na różnych poziomach. Z tego względu konto firmowe powinno być przystosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Konto firmowe pozwala nie tylko nadzorować finanse spółki, ale – co najważniejsze – umożliwia oddzielenie konta osobistego od rachunku prowadzonej działalności. Dzięki posiadaniu rachunku firmowego możemy w łatwy sposób ustalić: jak prosperuje nasze przedsiębiorstwo, jakie są jego rzeczywiste dochody, ile środków przeznaczyć na planowane inwestycje, itp.

najlepsze konta firmowe

Najlepsze konta firmowe – jak powinny wyglądać?

Dobre konta firmowe powinny gwarantować darmowe przelewy, brak opłat za prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatu i przelewy, możliwość korzystania z szybkiej bankowości mobilnej i maksymalne ograniczenie formalności. Ważny jest również odpowiedni limit debetowy dostosowany do potrzeb firmy. Nowoczesne konto firmowe powinno umożliwiać kierowanie finansami spółki bez względu na to, gdzie jesteśmy, a warunki korzystania z niego powinny być czytelne, a samo konto – pozbawione ukrytych opłat i prowizji. Dobrze, by konto firmowe zapewniało dostęp do zgromadzonych środków w każdej chwili, gdy wymaga tego dobro firmy. Niektóre banki oferują nawet konto firmowe dostosowane do profilu prowadzonej działalności (np. konto firmowe dla wolnych zawodów lub pakiety usług dla organizacji pozarządowych).

Na co zwrócić uwagę wybierając konta firmowe?

Decydując się na konta firmowe warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji i opłat bankowych (np. stawkę za przelew, wypłatę środków z bankomatu czy prowadzenie rachunku), możliwość korzystania z produktów bankowych, takich jak karta kredytowa czy lokata, wysokość limitu debetowego oraz oprocentowanie rachunku. Konto firmowe ma ułatwiać i usprawniać naszą pracę, a nie generować dodatkowe koszty. Warto również wnikliwie zapoznać się z ofertą poszczególnych banków – większość placówek kusi potencjalnych klientów dodatkowymi korzyściami wynikającymi z założenia rachunku firmowego (mogą to być np. karty do konta, wizytówki dla firmy, programy rabatowe, ubezpieczenia, częściowy zwrot kosztów za transakcje, itp.).

Wybierz swoje konto firmowe z PADO24!

Decyzja o założeniu konta firmowego jest ważna, ponieważ może zaważyć na pracy naszego przedsiębiorstwa. Dobre konto firmowe ułatwi kierowanie finansami spółki, usprawni przepływ środków pomiędzy klientami i partnerami biznesowymi, pozwoli na szybkie dokonywanie transakcji. Na rynku dostępnych jest wiele ofert kont firmowych: jeśli nie wiesz, które spośród nich wybrać, wejdź na PADO24.PL – przedstawimy Ci ranking najpopularniejszych i najbardziej korzystnych kont firmowych, a obecne na rynku oferty porównamy pod względem wybranych przez Ciebie kryteriów. Na PADO24 znajdziesz nie tylko kompleksowe informacje dotyczące konta firmowego, ale także wiadomości dotyczące innych produktów dla firm, takich jak karta kredytowa/kredyt dla firm czy leasing samochodu. Dzięki PADO24 wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy.

Z naszą porównywarką konta firmowe nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic

Każde przedsiębiorstwo jest nieco inne i ma nieco inne potrzeby – również pod względem doboru konta firmowego. Rachunek, który będzie odpowiedni dla mniejszej firmy, może być zupełnie nietrafiony dla dużego przedsiębiorstwa – i odwrotnie. W znalezieniu najlepszej dla Ciebie oferty pomocna na pewno się okaże zamieszczona na PADO24 porównywarka finansowa. Korzystając z niej, możesz zaznaczyć, jakie masz wobec rachunku oczekiwania, a w efekcie otrzymasz propozycje najlepiej dopasowane do swoich potrzeb. Jest to na pewno znacznie szybsze i wygodniejsze rozwiązanie niż samodzielne przeglądanie ofert różnych banków i wyszukiwanie wśród nich tej najkorzystniejszej.

Najlepsze konto dla Twojego przedsiębiorstwa? Nasz ranking kont firmowych pomoże Ci je znaleźć!

tanie konto firmowe

Jednak taka porównywarka to nie wszystko, co ma Ci do zaoferowania strona PADO24. Oprócz tego znajdziesz na niej również ranking kont firmowych, dzięki któremu dowiesz się, które rachunki są obecnie najlepsze i najbardziej polecane dla przedsiębiorców. Co ważne, ranking ten jest regularnie aktualizowany, możesz więc mieć pewność, że zawarte w nim informacje są zawsze zgodne z prawdą. Na rynku finansowym coraz to nowsze oferty kont firmowych pojawiają się właściwie bezustannie, a my troszczymy się, żeby na bieżąco dodawać je do naszego zestawienia – wiemy, że bez tego właściwie nie miałoby ono sensu. Wybierając konto firmowe z naszym rankingiem, możesz mieć więc pewność, że wybierzesz właściwie i znajdziesz produkt, który doskonale posłuży Tobie i Twojej firmie przez długie lata.

Materiały do pobrania:

Konto firmowe niezbędne jest każdemu nowoczesnemu przedsiębiorcy. Na rynku znajdziemy wiele różnych ofert rachunków firmowych. Banki prześcigając się w pomysłach, które mają przyciągnąć klientów właśnie do nich. Co zrobić kiedy otrzymamy lepszą propozycję, niż ta z której aktualnie korzystamy? Rozwiązanie zależy od momentu, w którym stanęliśmy przed takim dylematem. Jeśli konto firmowe posiadamy już jakiś czas w grę wchodzi jedynie wypowiedzenie umowy rachunku bankowego. Na Pado24 przygotowaliśmy dla Was jego prosty i bezpłatny wzór. Skorzystajcie z niego w razie potrzeby. Zawarte w nim uwagi, które znajdziecie na końcu dokumentu ułatwią jego wypełnienie i wskażą na ważne kwestie związane z wypowiedzeniem takiej umowy. Do Waszej dyspozycji oddajemy także wzór odstąpienia od umowy konta firmowego w części dotyczącej karty płatniczej. Nie każdy przedsiębiorca ma przecież potrzebę jej posiadania. Niektórym konto firmowe służy jedynie do wykonywania i odbierania przelewów, a opłata za kartę płatniczą stanowi dla nich jedynie zbędny dodatek (w niektórych ofertach opłata miesięczna za kartę płatniczą sięga kilkunastu złotych). Wierzymy, że prezentowane na Pado24 materiały do pobrania dotyczące kont firmowych spełnią Wasze oczekiwania.

Odstąpienie od umowy w części dotyczącej karty płatniczej

Przygotowaliśmy dla Was wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy rachunku firmowego w części dotyczącej karty płatniczej. Pamiętajcie, że na jego złożenie macie jedynie 14 dni od momentu wydania karty płatniczej.

Pobierz dokument

Wypowiedzenie umowy rachunku firmowego

Składając wypowiedzenie umowy rachunku firmowego możecie skorzystać z przygotowanego przez PADO24 wzoru. Zwróćcie uwagę, że umowa zostanie rozwiązana zwykle po upływie okresu wypowiedzenia. Właśnie wtedy zostaną zamknięte wszystkie rachunki w ramach konta oraz dezaktywowane wydane do niego karty płatnicze.

Pobierz dokument
Przedsiębiorcy to osoby zaradne, szukają najlepszych i najtańszych ofert dla swoich firm. Okazją do zmniejszenia kosztów działalności może być rezygnacja z karty płatniczej wydanej do rachunku lub skorzystanie z oferty innego banku, która w danym momencie będzie dla nas korzystniejsza. Dlatego przygotowaliśmy dla Was wzory dokumentów, które możecie uzupełnić i złożyć w banku. Na skorzystanie z możliwości odstąpienia od umowy w części dotyczącej karty macie jedynie 14 dni, natomiast wypowiedzenie umowy rachunku bankowego nie oznacza zwykle natychmiastowego rozwiązania umowy. Pamiętajcie, że do Waszej dyspozycji są w każdym ze wspomnianych dokumentów uwagi, z których dowiecie się o innych ważnych kwestiach.
  • Aktualności