Porównywarka i ranking kont firmowych

Darmowe konta firmowe

Decydując się na założenie własnej firmy, podejmujemy odważny krok, który wymaga długich przemyśleń i odpowiedniego przygotowywania. Zazwyczaj na początku nie dysponujemy ogromnym kapitałem i staramy się ograniczać nasze koszty do minimum, aby móc przebić się na rynku z najlepszą ofertą. Nie inaczej jest w przedsiębiorstwach działających już od wielu lat. Tam też dąży się do minimalizacji kosztów i jak najdalej posuniętych oszczędności. Jest to więc zachowanie całkowicie normalne, które pozwala biznesowi rozwijać się. Oszczędzać możemy na rożnych rzeczach i usługach. Do jednych z nich należy konto firmowe, które musi posiadać każde przedsiębiorstwo. Czy istnieje możliwość pozbycia się sporych opłat za prowadzenie konta oraz wykonywane za jego pośrednictwem czynności? Oczywiście, że tak! Jak wybrać najlepsze darmowe konto firmowe i zaoszczędzić pieniądze na prowadzeniu swojego biznesu? Mamy dla was kilka wskazówek.

darmowe konta firmowe

Opłaty za konta firmowe

Opłaty pobierane przez banki przy kontach firmowych są zwykle takie same lub nieco wyższe, jak w przypadku kont osobistych. Płacimy za prowadzenie konta, wykonywanie przelewów i innych operacji, za posiadanie karty do konta oraz szereg innych usług, z których korzystamy na co dzień. O ile na naszych prywatnych kontach liczba wykonywanych przez nas operacji nie jest zbyt duża, o tyle w przypadku kont firmowych miesięcznie mogą być one liczone w tysiącach. Oznacza to ponoszenie dużo większych opłat za każdym razem, gdy zechcemy np. przelać pieniądze wspólnikowi. Prawdziwym wybawieniem okazują się więc darmowe konta firmowe. Mimo tego, że nic nas nie kosztują, posiadają pełną funkcjonalność zwyczajnych kont. Możemy za ich pomocą wykonywać te same operacje, nie płacąc za nie ani grosza.

Firmowe konta bankowe – sprawdź szczegóły ofert

darmowe konta firmowe

Oczywiście to, że konto nazywa się darmowym nie oznacza jeszcze, że jest to całkowitą prawdą. Bardzo często tylko pewna część oferty jest bezpłatna. Musimy wiec sprawdzić, czy prowadzenie konta, przelewy przez Internet, przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego, karta płatnicza oraz wpłaty i wypłaty pieniędzy z bankomatów są darmowe. Jeśli tak, to możemy się cieszyć z darmowej podstawowej funkcjonalności. Musimy także ustalić, jakie dodatkowe korzyści da nam założenie konkretnego konta. Banki do niektórych kont dołączają atrakcyjne oferty kredytowania, wysokie limity na kartach kredytowych czy też długie okresy spłaty zadłużenia. Niektóre konta mogą się również okazać darmowe, jeśli spełnimy pewne określone przez bank warunki.

Może to być pewna liczba wykonanych operacji za pomocą przypisanej do konta karty płatniczej lub dowolne inne wymogi. Czasem mimo tego, że konkretne konto jest na pierwszy rzut oka niekorzystne, to w praktyce okazuje się bardziej atrakcyjne od tego całkowicie bezpłatnego. Jeżeli chcesz zestawić ze sobą różne oferty i wyłonić tę najlepszą, zachęcamy do użycia naszej porównywarki finansowej.

Wybór oferty konta dla firm

Nieważne jaką opcję wybierzemy – tę od początku darmową czy bezpłatną dopiero po spełnieniu pewnych warunków – liczy się to, że uda nam się zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Darmowe konta firmowe to same korzyści dla przedsiębiorców i każdy, kto dopiero zaczyna lub prowadzi już swoją działalność, powinien się nimi zainteresować. Znając specyfikę działania swojej firmy, wiemy, na uniknięciu jakich opłat i prowizji nam najbardziej zależy. Z dostępnych na rynku ofert z pewnością wybierzemy konto firmowe, które nie będzie obciążało firmowych finansów. Nawet posiadając niewielkie środki na początku naszej biznesowej działalności, nie musimy rezygnować z wygody, jaką oferują firmowe konta bankowe. Przed wyborem odpowiedniego warto sprawdzić ranking kont firmowych na PADO24.

  • Aktualności