Porównywarka i ranking kont firmowych

Najlepsze konto dla firm

Najlepsze konto dla firm z pewnością jest nieocenionym aspektem prowadzenia firmy. Każda osoba prowadząca własną działalność jest zobligowana do posiadania konta dla firm. Nie jest to tylko pusty wymóg, ponieważ każdy, kto posiada lub planuje otworzyć własny biznes prędzej czy później przekona się, że tego typu konto będzie mu niezbędne, chociażby przez wzgląd na konieczność oddzielenia finansów firmowych od prywatnych. W dobie płatności bezgotówkowych ludziom trudno wyobrazić sobie brak konta osobistego. Podobnie jest z firmami. Jest ono niezbędne dla rozliczeń z dostawcami, dokonywania płatności czy lokowania dochodów. Zasada działania konta firmowego jest taka sama jak w przypadku kont osobistych, jednak posiada ono dodatkowe funkcje, które są niezbędne w prowadzeniu własnej działalności. W tych okolicznościach, dla większości przedsiębiorców, pytanie czy wybrać ROR czy konto firmowe staje się bezprzedmiotowe. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie swojego biznesu, dlatego na rynku ciągle pojawiają się nowe oferty kont firmowych. Przy takim wyborze, klient z pewnością znajdzie takie konto, które w zupełności odpowiadać będzie jego potrzebom.

najlepsze konta firmowe

Czym należy się kierować przy wyborze najlepszego konta dla firm?

Starając się wybrać najlepsze konto dla firm, należy mieć na uwadze pewne kryteria odnoszące się do naszej sytuacji. Przede wszystkim warto skoncentrować się na profilu prowadzonej działalności oraz kwestiach, które w jej przypadku są najbardziej istotne. Należy zastanowić się, które powszechne funkcjonalności konta byłyby najprzydatniejsze w odniesieniu do codziennego działania firmy. Dla przykładu, jeśli firma obsługuje klientów zagranicznych, z pewnością niezbędna będzie możliwość rozliczania się w obcej walucie. Trzeba wtedy poszukać konta, które zapewnia taką możliwość. Jeśli firmie zależy na zabezpieczeniu utrzymania płynności finansowej, pomocny okazałby się elastyczny limit kredytowy. Jeśli problemem są dla nas terminy płatności, warto mieć możliwość wykonywania przelewów ekspresowych. Wybór odpowiednich funkcjonalności konta firmowego to niemałe wyzwanie. Należy dokładnie przeanalizować potrzeby naszego biznesu, stworzyć plan działania i określić na czym najbardziej nam zależy. Pozwoli to skoncentrować się na konkretach, zamiast decydować się na niepotrzebne opcje.

Korzyści płynące z posiadania najlepszego konta dla firm

Mając na uwadze konieczność posiadania tego typu rachunku, warto przejrzeć dostępne oferty i wybrać najlepsze konto dla firm, uzyskując przy tym dodatkowe korzyści. Wśród funkcji kont firmowych oferowanych przez banki można znaleźć wiele pomocnych w prowadzeniu działalności, a nawet takie, dzięki którym nasz biznes będzie generował jeszcze większy dochód. Mowa tu między innymi o kontach firmowych powiązanych z kontami oszczędnościowymi lub lokatami.Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko bezpiecznie ulokujemy gotówkę, ale także będzie ona pracować, przynosząc dodatkowy zysk. Inną dodatkową opcją są programy rabatowe i punktowe partnerów banku, zawierające przydatne zniżki lub nagrody za punkty. Warto także zwrócić uwagę na propozycje, dzięki którym uda się trochę zaoszczędzić. Wśród ciekawych dodatków do konta firmowego pojawia się program ze zwrotem części wydatków poniesionych na nadania paczek, listów i innych. Znaleźć można także oferty, w których nie zapłacimy za prowadzenie rachunku, przelewy czy wypłaty gotówki. Możliwości jest bardzo wiele, bardziej rozbudowane oferty zawierają nawet pakiety Assistance, dzięki którym nasza firma uzyska pomoc w różnych nieprzewidzianych sytuacjach. Aby wybrać najlepsze konto firmowe, warto poświęcić czas na analizę ofert, warto również posłużyć się zamieszczoną na PADO24.PL porównywarką finansową. Dla jednych najlepszym będzie konto darmowe, innym przyda się wiele dodatkowych funkcji. Nie warto płacić za dodatkowe opcje, z których nasza firma nie będzie korzystać. Ważne, by decyzja o otwarciu odpowiedniego konta była rozsądna.

najlepsze konto firmowe
  • Aktualności