Porównywarka i ranking kont osobistych

Ranking kont osobistych

ranking kont

Życie bez konta osobistego przypominałoby w dzisiejszych czasach życie bez ręki – z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba większość z nas. To na nie wypłacane jest przecież co miesiąc nasze wynagrodzenie, to z niego też robimy ważne przelewy, płacimy rachunki i za zakupy. Konto musi obecnie posiadać więc każdy, coraz częściej rodzice zakładają je nawet swoim niepełnoletnim jeszcze dzieciom. Zdecydowanie jest to najpopularniejszy i najbardziej powszechny produkt bankowy w naszym kraju.

Ponieważ z kont osobistych korzysta tak wiele osób, również ich oferta na rynku jest bardzo bogata – większość banków ma nam do zaproponowania aż kilka ich rodzajów. Z jednej strony to dla klientów dobrze, z drugiej jednak taka sytuacja może powodować pewne zagubienie, zwłaszcza u osób mających niewielkie rozeznanie w świecie finansów. Na szczęście nie jesteśmy zdani tylko na siebie – przecież jest ranking kont osobistych PADO24! Będzie on doskonałą pomocą dla każdego, kto ma problem z odnalezieniem się w ofercie banków lub zwyczajnie nie ma czasu, by wystarczająco dokładnie się z nią zapoznać. PADO24 to rzetelne i wiarygodne informacje, dzięki którym wybierzesz najlepszą możliwą decyzję!

Porównaj konta osobiste!

Konta osobiste

Konto osobiste to podstawowy produkt dostarczany nam przez banki. Życie bez niego wydaje się dziś niemożliwe. Służy nam do otrzymywania wynagrodzenia za pracę, emerytury, renty, gromadzenia środków i oczywiście regulowania płatności i rachunków. Jednak nie każde bankowe konto osobiste jest takie samo i daje te same możliwości. Każdy z banków posiada kilka rodzajów konta osobistego i wybranie najbardziej odpowiedniego dla siebie może sprawiać pewne trudności, zwłaszcza jeśli konto zakładamy po raz pierwszy.

konta osobiste

Posiadają one wiele różnorodnych funkcji i dodatków, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność oferty. Ważne jest, aby konto dopasować do swojego trybu życia, a przed podjęciem decyzji wyznaczyć priorytetowe dla nas funkcje konta. Czy liczy się dla nas przede wszystkim brak opłat za kartę i prowadzenie konta, czy też konto osobiste ma nam dawać możliwość zrobienia tańszych zakupów lub skorzystania z dodatkowych programów? A może potrzebujemy konta połączonego z lokatą? Bez wątpienia każdy klient może znaleźć konto osobiste spełniające wszystkie jego oczekiwania.

Szeroki zakres ofert

Na rynku kont bankowych konta osobiste, zwane także rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi – w skrócie ROR, to grupa najliczniejsza. Ich szczegółowe parametry są dopasowane zazwyczaj do statusu osoby, która konto posiada. Możemy zatem znaleźć już konta dla młodzieży od 13 lat, konta osobiste dla studentów lub ludzi młodych – od 18 do 26 roku życia. Konta osobiste tego typu są zazwyczaj całkowicie darmowe. Konto bankowe to zwykle pierwszy produkt finansowy, jaki nabywamy w swoim życiu, dlatego ich oferty są niezwykle atrakcyjne. Mają one zachęcić młodych klientów do wierności jednej marce i nabyciu w przyszłości kolejnych produktów danego banku, np. lokat, kredytów, ubezpieczeń. Konta dla studentów i osób młodych po ukończeniu przez nie 26. roku życia w większości przypadków automatycznie stają się kontami standardowymi, lecz mogą nadal oferować wcześniejsze korzyści.

Konta standardowe, oferowane osobom bez żadnych obostrzeń wiekowych, również mogą być darmowe. Wszystko zależy od danej oferty produktowej. Możemy jednak być obarczeni chociażby opłatą za wydaną do konta kartę debetową. Zazwyczaj można jej jednak uniknąć przez aktywne korzystanie. Darmowe konto osobiste nie jest zatem mitem, a z biegiem czasu staje się już oczywistym standardem. Wyjątek stanowią jednak konta dla klientów premium, za które zwykle trzeba ponosić niemałe koszty, jednak oferowane z nimi usługi dodatkowe, takie jak serwisy Concierge i Assistance, z pewnością rekompensują klientom konieczne opłaty.

Dodatkowe możliwości z kontem osobistym

Każdy z oferowanych przez banki ROR-ów ma pewne wyróżniające go cechy. Mogą to być chociażby dodatkowe usługi oferowane wraz z kontem. Przykładem są instrumenty płatnicze, takie jak karta debetowa. Z jej pomocą możemy dokonywać codziennych transakcji we wszelkich punktach handlowo-usługowych. Jednak oprócz karty możemy też otrzymać naklejkę zbliżeniową, a także płacić przy pomocy systemu BLIK. To jednak nie wszystko, co możemy otrzymać z kontem. Niewątpliwie przydatną usługą jest Cashback, pozwalający podejmować gotówkę przy płaceniu za zakupy w sklepie. Popularny staje się także Moneyback, czyli zwrot części pieniędzy wydanych przy pomocy karty płatniczej. Poza tym część banków oferuje swoim klientom debet w koncie osobistym, który pozwala na zrobienie zakupów na nieco większą kwotę, niż mamy fizycznie na swoim koncie. Szczegółowe opisy powyższych usług można znaleźć na stronie naszej porównywarki PADO24.

tanie konta osobiste

Należy też wspomnieć o oszczędzaniu na koncie osobistym. Spora część Polaków twierdzi, że używa go właśnie do powiększania oszczędności, lecz faktycznie jest to mit. Konta osobiste zwykle nie są oprocentowane i przechowywanie na nich środków nie przynosi nam pomnożenia majątku. Do tego celu służy inny produkt, jakim jest konto oszczędnościowe. Jednak na rynku możemy także znaleźć konta hybrydowe, łączące w sobie cechy zwykłego ROR-u i konta oszczędnościowego. Są to jednak nieliczne przypadki. Konto osobiste nie jest także przeznaczone do wykonywania płatności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dla nich jest dedykowane konto firmowe.

Porównaj oferty kont osobistych

dobre konto osobiste

Jak zatem wynika z powyższej analizy, oferta ROR-ów jest bardzo bogata, a same konta posiadają różnorodne parametry. Celem ułatwienia wyboru konta osobistego dopasowanego do naszych możliwości przygotowaliśmy rzetelne porównanie kont bankowych oferowanych przez największe i sprawdzone banki w Polsce. Wśród nich szczególny nacisk został położony na konta dla studentów, którzy są wyjątkową grupą klientów. W porównywarce PADO24 znaleźć można ponadto darmowe konta osobiste, konta bankowe bez opłat i najlepsze konta osobiste. Polecamy także naszą bazę wiedzy o dodatkowych usługach, takich jak Cashback, Moneyback, Chargeback czy BLIK. Przygotowane przez nas artykuły doradzą również jak wybrać konto, na co zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego, a przede wszystkim dadzą wiedzę, dzięki której przyszły klient banku uniknie dodatkowych kosztów i będzie mógł racjonalnie zarządzać swoimi finansami. Już dziś wybierz najlepsze konto osobiste dopasowane do swoich potrzeb i stylu życia! Zrobisz to za darmo na PADO24!

W wyborze banku pomoże Ci nasza porównywarka kont osobistych!

Bez rachunku bankowego dziś ani rusz – w tej chwili obycie się bez niego jest właściwie niemożliwe, konta osobiste posiadają już przecież nawet dzieci. Nic więc dziwnego, że banki usilnie starają się pozyskać jak największe ilości klientów, a ci z kolei próbują znaleźć jak najkorzystniejsze i jak najtańsze dla siebie oferty. Pomocna może się w tym dla nich okazać dostępna na PADO24 porównywarka finansowa. Korzystanie z niej to duża wygoda – nie musisz już wchodzić na strony poszczególnych banków, by sprawdzić, jakie konta osobiste mają Ci do zaoferowania, wszystko znajdziesz w jednym miejscu. Zaoszczędzisz więc w ten sposób zarówno czas, jak i pieniądze.

Nasz ranking kont osobistych wskaże Ci najlepszą opcję!

Oprócz porównywarki mamy Ci do zaoferowania jeszcze jedno praktyczne narzędzie. Jest nim nasz ranking kont osobistych. Dbamy o to, by zawsze był on aktualny i zgodny z prawdą, na bieżąco uzupełniamy go o najnowsze produkty poszczególnych banków. Jeżeli więc szukasz konta osobistego dla siebie, nie musisz już poświęcać wielu godzin na przeglądanie mnóstwa stron internetowych, wszystkie wartościowe informacje znajdziesz na PADO24, w naszym rankingu. Dzięki niemu na pewno trafisz na taki produkt, z którego będziesz w stu procentach zadowolony i który posłuży Ci przez długie lata – ponieważ nie będziesz miał najmniejszej ochoty, by zmieniać swoje konto na inne.

Materiały do pobrania:

Konta osobiste są jednymi z najczęściej wybieranych produktów bankowych. Gwarantują one wygodę i bezpieczeństwo. Dzięki nim, pracodawcy nie muszą w gotówce wypłacać nam wynagrodzenia. Wystarczy, że przekażemy im numer naszego rachunku osobistego, a pensja będzie wpływała na nasze konto. Zastanawiasz się jak to zrobić? Po pierwsze załóż konto osobiste, a następnie zgłoś pracodawcy chęć otrzymywania na nie wynagrodzenia. Posłuży Ci do tego przygotowany przez Pado24 wzór polecenia przelewu wynagrodzenia na rachunek bankowy. Wystarczy dostosować jego treść do swoich potrzeb i złożyć u pracodawcy. Co ciekawe, takie polecenie przelewu może dotyczyć także części wynagrodzenia. Wśród materiałów do pobrania dotyczących kont osobistych znajdziecie także wzór wypowiedzenia umowy konta osobistego. Podczas jego wypełniania spójrz na uwagi, które znajdziesz na końcu dokumentu. Wskażą Ci ważne kwestie, które wiążą się z rezygnacją z rachunku. Z Pado24 masz pewność, że udostępnione wzory są proste i bezpłatne.

Wypowiedzenie umowy konta osobistego

Rezygnując z konta osobistego w banku musimy złożyć stosowne wypowiedzenie umowy. Jego wzór znajdziecie na PADO24. Co ważne, wraz z rozwiązaniem umowy ulegają dezaktywacji wydane do rachunku karty płatnicze. Nie ma konieczności wydawania oddzielnej dyspozycji w tej kwestii.

Pobierz dokument

Polecenie przelewu wynagrodzenia na rachunek bankowy

Większość z nas podejmując pracę musi zdecydować w jakiej formie chce otrzymywać wynagrodzenie – gotówkowej czy bezgotówkowej. Aktualnie w przeważającej mierze wybieramy tę drugą możliwość. Przelew na rachunek jest nie tylko bezpieczny, ale także szybki. Na PADO24 znajdziecie wzór polecenia przelewu wynagrodzenia na rachunek bankowy. Złóżcie go u pracodawcy by w pełni wykorzystać korzyści, jakie oferuje konto osobiste.

Pobierz dokument
Klienci banków często poszukują wzorów dokumentów niezbędnych do dokonania pewnych czynności. Zależy im na poprawnych formularzach, które będą mogli zmodyfikować. Serwis Pado24 spełnia ich oczekiwania. Materiały do pobrania dotyczące kont osobistych prezentowane na Pado24 są napisane prostym i zrozumiałym językiem. W razie potrzeby wystarczy uzupełnić je i złożyć w banku lub u pracodawcy. Zamieszczone w nich uwagi mają pomóc w ich poprawnym uzupełnieniu, wskazują terminy i konsekwencje ich złożenia.
  • Aktualności