Porównywarka i ranking kont osobistych

Czym są usługi Cashback i Moneyback?

Cashback to usługa pozwalająca na wypłacanie pieniędzy podczas zakupów, za które płacimy kartą płatniczą wydaną do ROR-u. Jest to bardzo dobra opcja dla tych, którzy nie chcą biegać do bankomatu. Moneyback zaś, to zwrot części środków. Warto zatem dowiedzieć się więcej o obu usługach bankowych. Karty płatnicze dają dostęp także do innych usług, np. Chargeback. Warto poznać ich zalety.

Zarówno usługa Cashback, jak i Moneyback jest dostępna w większości banków. Skorzystanie z nich jest bardzo proste. Jeśli chodzi o Cashback to klient ma go zagwarantowanego w pakiecie z daną kartą debetową. Jest to niezwykle wygodna opcja. Jeśli robimy zakupy lub jesteśmy na stacji benzynowej możemy bez problemu skorzystać z tego wariantu. Wystarczy, że uprzedzimy ekspedienta o chęci wypłaty gotówki i powiemy, jaka kwota nas interesuje. Jednorazowo może być to nawet 200 zł. Jest to minus, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki w większych kwotach. Co więcej, za wypłatę za pomocą Cashback, nie jest pobierana opłata, a na paragonie znajduje się potwierdzenie wypłaty. Cashback jest dużo przyjemniejszą opcją niż szukanie bankomatu po całym mieście. Cała transakcja odbywa się szybko, a my nie musimy zbytnio się wysilać, bo do skorzystania z niej wystarczą kartą Visa lub MasterCard. W wyborze najbardziej funkcjonalnej karty płatniczej pomoże ranking kont osobistych, który znajdziesz na PADO24.

Moneyback – zasady

cashback w kontach osobistych

Czasem jednak występuje w ofercie banków druga usługa, która bywa nazywana Cashback, ale tak naprawdę to Moneyback. Chodzi w niej o zwrot części wydatków przez bank. Zwykle ma to związek z transakcjami bezgotówkowymi. Klient dostaje co jakiś czas kilka procent zwrotu. W zależności od banku oraz od kwoty jaką się wydało, tyle przychodzi na konto. Może zatem to być od 1 do nawet 5%. Należy pamiętać, że każda placówka ma również listę uznawanych wydatków. Jeśli więc zależy nam na tej usłudze, warto dokładnie przeczytać regulamin usługi. Co ciekawe, jeśli jednorazowy zwrot wyniesie 760 PLN to bank musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Klient nie musi robić tego sam, zatem kwestia podatku nie spędza snu z powiek konsumentowi.

Moneyback daje duże korzyści tym, którzy robią spore zakupy. Dodatkowo można także zyskać na programach towarzyszących, takich jak programy premiowe. Wtedy wystarczy częściej korzystać z aplikacji mobilnych lub robić przelewy, by zyskać więcej. Korzystanie z Moneyback jest więc dobrym posunięciem. Jeśli klient ma wysoki procent zwrotu i obejmują go programy premiowe to nie ma się nad czym zastanawiać. Aby skorzystać z usługi Moneyback trzeba podpisać umowę z bankiem chociażby na konto bankowe. Tak więc jasnym jest, że placówka zarabia na usłudze – jednak i klient nie traci.

Wybierając opcje Cashback lub Moneyback trzeba mieć na uwadze przede wszystkim swoje potrzeby. Jeśli chcemy mieć komfort wypłacania pieniędzy w każdym miejscu na świecie to najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście Cashback. Jeśli zaś wydajemy dużo i często to Moneyback powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednego klienta. Obie usługi są bowiem bezpieczne i dają spory komfort. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, zapoznaj się z innymi dostępnymi na www.pado24.pl artykułami – na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość. Zachęcamy również do korzystania z naszej porównywarki finansowej.

  • Aktualności