Porównywarka i ranking kont osobistych

Jak wybrać ROR – rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy?

Jak wybrać ROR? Nie masz jeszcze ROR-u? Albo chcesz założyć drugi, ale lepszy? Zanim dokonasz wyboru, pomyśl na jakich korzyściach ci zależy i jak masz zamiar użytkować konto.

pieniądze na koncie osobistym

ROR to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli po prostu konto osobiste. Dokonując ważnej decyzji, jaką jest wybór rachunku, musimy mieć na uwadze kilka kwestii, w tym samych opłat. Założenie konta jest zazwyczaj darmowe, jednak trzeba wiedzieć, ile płacimy za prowadzenie rachunku. A może być to wysoka kwota. Oczywiście banki za regularne wpłaty mogą oferować zero opłat. Trzeba jednak dokładnie prześledzić ofertę. Korzyścią dla nas jest bezpłatne użytkowanie bankomatu. Warto sprawdzić liczbę bankomatów naszego banku oraz tych stowarzyszonych, z których można korzystać do woli. Należy zrobić to wcześniej, by znalezienie darmowego bankomatu nie okazało się wyprawą życia. Poza tym, musimy mieć na względzie kwestie prowizji za wypłaty gotówkowe. Jeśli musimy skorzystać z innego, niż należący do naszej placówki bankomatu, możemy na tym stracić. Także koszty przelewów mają duże znaczenie. Jeśli płacimy mało za konto a dużo za przelewy, które robimy stale, lepiej wybrać konto droższe, ale za to bez opłat za przelewy. Zwykle przelewy za rachunki robimy przez Internet, jednak może się okazać, że w oddziale będzie taniej. Niestety każdy bank działa według swoich własnych reguł. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i poznać wszystkie jego warunki.

Karta debetowa do rachunku

Podstawową kwestią wyboru ROR-u, wydaje się być karta debetowa. Koszty jej utrzymania również mogą być duże, więc lepiej zorientować się zawczasu, ile nas to będzie kosztować. Jeśli mówimy ROR, to zaraz pojawiają się w naszej głowie opłaty. Należy jednak wiedzieć, że konta osobiste to także korzyści. Oferty rabatowe na produkty najlepszych marek to tylko część pozytywów. Banki mają nieskończoną liczbę propozycji dla swoich klientów. Chociażby możliwość płatności telefonem. Jest to bardzo wygodna opcja dla użytkowników. Dzięki niej niepotrzebna jest ci karta debetowa. Niektóre oferty zawierają w sobie także opcje Cashback, czyli możliwość wypłaty gotówki w sklepie przy okazji robienia zakupów. Kiedy jesteśmy w obcym miejscu łatwiej nam będzie funkcjonować.

płatności z konta osobistego

Dla każdego coś miłego, jak mawiają. I jest to prawda, ponieważ rodzajów rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych jest bardzo dużo. Choćby konto walutowe, które sprawdza się za granicą. Jest to niezłą opcja dla wszystkich podróżujących. Poza tym, konta oprocentowane. Jest to opcja dla tych, którzy chcą zyskać dodatkowe, aczkolwiek niewielkie środki. Każde konto odpowiada na indywidualne potrzeby klienta, choć większość spełnia standardowe warunki. Niezaprzeczalnie najważniejsze dla nas są koszty i korzyści. Musimy w tym wyborze wziąć pod uwagę, ile chcemy płacić za usługę, co możemy zyskać i jakie są nasze przyzwyczajenia. To one biorą w końcu górę. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z sieci, aby móc wykonywać transakcje internetowe to raczej trudno będzie się nam przestawić na wycieczki do oddziału. Wiedząc to wszystko, pozostaje nam tylko wybrać coś dla siebie – a najlepiej zrobić to, korzystając z dostępnej na PADO24 porównywarki finansowej.

  • Aktualności