Porównywarka i ranking kont oszczędnościowych

Najlepsze konto oszczędnościowe

Najlepsze konto oszczędnościowe przynosi klientowi korzyści finansowe na zadowalającym poziomie. Jest to uniwersalny produkt, ponieważ nie służy jedynie do lokowania środków. Można z niego korzystać jak ze standardowego rachunku, dokonując wszelkich potrzebnych operacji, takich jak wypłaty z konta czy przelewy, nie tracąc przy tym odsetek. W większości przypadków głównym warunkiem, koniecznym do uzyskiwania odsetek są regularne miesięczne wpłaty w określonej kwocie. Zwiększanie kapitału przy pomocy tego typu produktu finansowego jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form oszczędzania.

najtańsze konto oszczędnościowe

Najlepsze konta oszczędnościowe są korzystniejsze niż lokaty

Zarabianie przy pomocy konta oszczędnościowego różni się od lokat pod kilkoma względami. Nawet najlepsze konta oszczędnościowe zazwyczaj posiadają mniejsze oprocentowanie niż lokaty, jednak często wiele banków organizuje promocje, w których oferują oprocentowanie konta oszczędnościowego nawet na poziomie 4%. Z drugiej strony konta tego typu są oprocentowane na wyższym poziomie niż zwykłe konta. Jest to więc rozwiązanie pośrednie między wymienionymi produktami finansowymi. Głównym powodem, dla którego korzystnym rozwiązaniem jest wybór konta oszczędnościowego, jest bezpieczna forma oszczędzania. Klient nie musi bać się o utratę kapitału.

Dodatkowym atutem najlepszych kont oszczędnościowych jest zachowanie płynności finansowej. Środki na koncie nie zostają zamrożone na długi okres. Klienci mogą swobodnie dokonywać operacji na koncie, a odsetki naliczane są od salda na rachunku. Stwarza to poczucie bezpieczeństwa finansowego, a jednocześnie pozwala na dopłacanie dodatkowych wolnych środków. W przypadku wypłaty kapitału, klient nie traci wypracowanych odsetek. Ma on także możliwość monitorowania, czy na rynku pojawiła się korzystniejsza oferta i w razie potrzeby swobodnie może przenieść swoje środki. Najlepsze konta oszczędnościowe łączą w sobie zalety lokat i bieżących rachunków osobistych, pozostawiając klientowi większą swobodę i możliwości.

Czym się kierować przy wyborze najlepszego konta oszczędnościowego?

Na rynku dostępnych jest wiele opcji kont oszczędnościowych. W zasadzie każdy bank ma tego typu produkt w swojej ofercie i każdy z nich podkreśla, że jego produkt jest najbardziej korzystny. Czy jednak dane konto będzie najlepsze dla nas, musimy zadecydować sami. Aby rozsądnie wybrać odpowiedni produkt, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych cech konta oszczędnościowego. W wyborze najlepszego konta oszczędnościowego pomoże ranking kont oszczędnościowych na PADO24.

konta oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem

Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest zazwyczaj proponowana wysokość oprocentowania. Jeśli zależy nam, aby jak najwięcej zarobić, musimy przy wyborze kierować się właśnie tym. Warto także zwrócić uwagę na częstotliwość kapitalizacji odsetek, tak aby była ona jak najbardziej korzystna. Zazwyczaj im częściej dopisywane są do rachunku odsetki, tym lepiej. Kapitalizacja może być przeprowadzana kwartalnie, miesięcznie lub nawet raz dziennie. Wszystko zależy od konkretnej oferty. Duże znaczenie ma także limit środków, które można ulokować na koncie oszczędnościowym oraz to, jak zmienia się oprocentowanie rachunku w zależności od wysokości zgromadzonego kapitału. Jeśli dysponujemy dużymi środkami, najlepsze konto oszczędnościowe w naszym przypadku powinno mieć wysoki limit, ponieważ pozwoli nam to więcej zarobić.

Warto także przejrzeć dodatkowe promocje i oferty proponowane w poszczególnych bankach i zwrócić uwagę na okres ich trwania. Często banki proponują podwyższone oprocentowanie, ale tylko przez kilka miesięcy. Należy wtedy kontrolować rynek, by po zakończeniu oferty specjalnej korzystniej ulokować środki. Podejmując decyzję o założeniu konta oszczędnościowego warto także przyjrzeć się warunkom, które należy spełnić, aby w pełni korzystać z proponowanej oferty. Czasem zdarza się, że oprocentowanie jest wyższe, jeśli dokona się wyższej wpłaty. Aby znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe, wystarczy szczegółowo zapoznać się z proponowanymi ofertami (warto w tym celu skorzystać z działającej na PADO24 porównywarki finansowej), a decyzję o jego wyborze podjąć w oparciu o to, na czym najbardziej nam zależy.

  • Aktualności