Porównywarka i ranking kredytów firmowych

Ranking kredytów dla firm

ranking kredytów chwilówek

Każdy przedsiębiorca wie, że podczas prowadzenia własnej firmy zdarzają się zarówno lepsze, jak i gorsze momenty, wzloty i upadki. Nierzadkie są również sytuacje – zwłaszcza na początku – kiedy to bieżące dochody okazują się niewystarczające, by pokryć wszystkie pojawiające się potrzeby, i trzeba poszukać dodatkowego finansowego wsparcia. W takich momentach wielu przedsiębiorców sięga po produkt, jakim są kredyty dla firm. Niewielka pożyczka może uratować nasz budżet, ale także pozwolić nam na rozwój, na wcielenie w życie nowych pomysłów, które zaprocentują w przyszłości. Taki zastrzyk gotówki może więc być dla młodego (ale nie tylko) przedsiębiorstwa doskonałą szansą – zwłaszcza wtedy, gdy mamy konkretny pomysł, jak go wykorzystać.

Kredyty dla firm są obecnie bardzo popularne, w swojej ofercie mają je dziś właściwie wszystkie banki. Nie każdy tego typu produkt będzie jednak równie atrakcyjny i opłacalny, a dla wielu początkujących przedsiębiorców liczy się przecież każdy grosz. Dlatego warto dobrze przemyśleć swoją decyzję – a w jej podjęciu pomoże Ci nasz zamieszczony na PADO24 ranking kredytów dla firm. Zajrzyj do niego, poznaj wady i zalety poszczególnych produktów – i wybierz właściwie!

Porównaj kredyty dla firm!

Kredyty dla firm

Kredyty dla firm stworzone zostały zarówno dla dużych biznesów, jak i średnich oraz małych przedsiębiorstw, a także jednoosobowej działalności gospodarczej. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy pojawia się potrzeba dodatkowych środków lub gdy nie chcemy na konkretny cel wydawać całych posiadanych funduszy. Polega to na pożyczeniu środków od banku, a następnie spłacaniu ich w ratach wraz z ustalonymi odsetkami. Zasada działania jest więc taka sama, jak w przypadku standardowych kredytów gotówkowych udzielanych przez banki, jednak kredyty dla firm różnią się od nich zazwyczaj preferencyjnymi warunkami oraz uproszczoną procedurą ich uzyskiwania.

najlepsze kredyty dla firm

Na co przeznaczyć kredyty dla firm?

Obecnie wielu przedsiębiorców decyduje się na kredyty dla firm. W pewnych sytuacjach związanych z prowadzeniem własnej działalności, jest to dobre rozwiązanie pozwalające na większą swobodę finansową. Rodzajem kredytu, o który często występują przyszli właściciele firm, jest kredyt na rozpoczęcie działalności. Jest on przeznaczany na wszelkie wydatki związane z rozkręceniem własnego biznesu. Wiele osób decyduje się na niego, z racji braku odpowiednich środków.

Inna forma kredytu popularna wśród właścicieli firm to kredyt inwestycyjny. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy odnieśli sukces wprowadzając swoją firmę na rynek i w związku z tym zamierzają ją rozwijać. Może się to wiązać z budową nowego obiektu, remontem budynków, zakupem nowych sprzętów lub innymi zdarzeniami. Przedsiębiorca nie nadwyręża dzięki temu budżetu firmy ogromną kwotą, lecz pozyskuje ją od banku, a następnie spłaca w dogodnych ratach.

Czasem może się także zdarzyć, że firma przechodzi przez trudności finansowe lub potrzebuje gotówki na sfinansowanie mniejszych wydatków, takich jak zakup samochodu firmowego. Na te cele można starać się o kredyt w rachunku bieżącym. Jest on alternatywą dla leasingu i kredytów samochodowych. Jeśli potrzeba podtrzymać płynność finansową firmy, lub brakuje środków na pokrycie kosztów zatrudnienia czy administracyjnych, warto przyjrzeć się ofercie kredytów obrotowych. Dostępnych jest wiele rodzajów kredytów dla firm, co jednak nie znaczy, że musimy od razu decydować, jaki z nich będzie nam potrzebny. Istnieje także możliwość uzyskania kredytu na dowolny cel.

Cechy kredytów dla firm

Ponieważ kredyty dla firm są przeznaczone dla konkretnej grupy odbiorców, uzyskuje się je na innych warunkach niż zwykłe kredyty gotówkowe czy hipoteczne. Zazwyczaj oferty są o wiele korzystniejsze i banki stosują mniejsze wymagania dotyczące kredytobiorców. Istotną cechą kredytów dla firm jest zakres kwot, jakie można uzyskać. Są one zdecydowanie wyższe. Często banki oferują także możliwość wzięcia kredytu bez konieczności posiadania zabezpieczenia. To zdecydowany plus dla firm rozwijających się.

Kolejne udogodnienie proponowane przez wiele placówek to możliwość uzyskania dużej kwoty kredytu bez posiadania wkładu własnego. Tego typu oferty są bardzo korzystne dla przedsiębiorców. Ponadto w wielu przypadkach oprocentowanie także jest dość niskie, więc kredyty dla firm są zdecydowanie bardziej opłacalne. Dodatkowo, kredytobiorca może spodziewać się szeregu podstawowych propozycji ze strony banku, takich jak odnowienie lub refinansowanie kredytu, możliwość samodzielnego wyboru okresu spłaty zobowiązania czy chociażby udzielenie kredytu w ekspresowym tempie i bez zaświadczeń z ZUS i US.

Zalety ofert kredytów dla firm można bardzo długo wymieniać. Po przeanalizowaniu różnych wariantów nasuwa się wniosek, że warto inwestować w rozwój swojej działalności przy ich pomocy. Z pewnością kredyty dla firm są jednymi z najbardziej opłacalnych na rynku.

Porównywarka kredytów dla firm

porównanie kredytów dla firm

Znalezienie odpowiedniego wariantu kredytu dla firm nie zawsze jest jednak sprawą oczywistą. Z racji dostępności na rynku bardzo wielu instytucji, które w swojej ofercie posiadają takie produkty finansowe, ciężko jest jednoznacznie określić, który z nich będzie najlepiej służył naszemu przedsiębiorstwu. Można jednak ułatwić sobie podjęcie tej ważnej decyzji, korzystając z narzędzi oferowanych online. Bardzo pomocna w tym względzie jest porównywarka kredytów dla firm PADO24, dzięki której sprawdzimy nasze możliwości, przejrzymy różne oferty oraz porównamy je między sobą. Dużą zaletą jest fakt, że to wszystko zrobimy bez wychodzenia z domu, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

Ranking kredytów dla firm

Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria, które odgrywają dużą rolę w kwestii kredytów dla firm, można zauważyć, że niektóre warianty niewiele się różnią. W poszukiwaniach najlepszego rozwiązania bardzo pomocne będą ranking kredytów dla firm oraz porównywarka finansowa stworzone przez PADO24. Często bywa tak, że wiele banków posiada w swojej ofercie kredyty na bardzo podobnych warunkach. Stwierdzenie, który z nich będzie najkorzystniejszy to proces wymagający szczegółowej analizy, na którą nie wszyscy mają czas. Zestawienie udostępnione przez PADO24 szereguje kredyty dla firm dostępne na rynku zgodnie z ich opłacalnością i płynącymi z nich korzyściami. Dzięki rankingowi kredytów dla firm podjęcie decyzji nie sprawi nam kłopotu. Zamiast więc marnować czas na poszukiwania, wejdź na PADO24 i wybierz swój kredyt dla firm!

Materiały do pobrania:

Każdemu przedsiębiorcy może zdarzyć się zachwianie płynności finansowej. Nierzetelni kontrahenci, zdarzenia losowe stają się przyczyną niemałych problemów. Kierują wtedy swoje kroki do banku i jeśli zdolność kredytowa firmy jest wystarczająca otrzymują kredyt firmowy. Co zrobić, jeśli i on nie pomógł wyjść z tarapatów? Nie masz możliwości zapłacić raty w terminie? Jak najszybciej złóż wniosek o czasowe zawieszenie spłaty raty kredytu. Jego wzór znajdziesz na PADO24. Zamieściliśmy w nim przykładowe uzasadnienie. Pamiętaj, żeby dostosować je do swojej sytuacji. Sytuacja w firmie jest bardzo trudna? Zawieszenia spłaty rat kredytu nie jest jej rozwiązaniem? Skontaktuj się z bankiem i poproś o umorzenie kredytu firmowego. Skorzystaj z wzoru tego dokumentu, który zmieściliśmy bezpłatnie na PADO24. Spójrz na przydatne uwagi, które znajdziesz na jego końcu. Pomogą Ci w jego wypełnieniu. Musisz jednak wiedzieć, że bank tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach przychyli się do Twojej prośby.

Wniosek o czasowe zawieszenie spłaty rat kredytu firmowego

Przejściowe problemy finansowe mogą zdarzyć się w większości firm. Wzięcie kredytu czasem jest gwoździem do trumny. Kiedy terminowa spłata rat kredytu firmowego jest niemożliwa złóż wniosek o jej czasowe zawieszenie. Skorzystaj z naszego wzoru, opisz swoją sytuację i zgłoś się z nim do banku.

Pobierz dokument

Wniosek o umorzenie kredytu firmowego

Będąc na skraju bankructwa nie mamy nic do stracenia. Spróbujmy przekonać bank do umorzenia kredytu firmowego. Wypełnij przygotowany przez nas wniosek, skupiając się na jego uzasadnieniu. Pamiętaj, że to od powoływanych przez Ciebie okoliczności zależy,czy bank zgodzi się na umorzenie.

Pobierz dokument

Prezentowane w naszym serwisie materiały do pobrania dotyczące kredytu firmowego przydadzą się właścicielom firm, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Radzimy im by nie unikali kontaktu z wierzycielami i starali się wraz z nimi uzgodnić sposób wyjścia z kryzysu. Może nim być czasowe zawieszenie spłaty kredytu lub jego umorzenie. PADO24 przygotowało wzory wniosków, dzięki którym zgłosicie swoje propozycje bankowi. Ich kluczowym elementem jest uzasadnienie. To głównie  od niego zależy, czy bank przychyli się do Twojej prośby. Pamiętaj o załączeniu wszystkich dokumentów, które potwierdzą powoływane przez Ciebie okoliczności.

  • Aktualności