Porównywarka i ranking kredytów firmowych

Kredyt dla nowej firmy

Duch przedsiębiorczości odzywa się u jednych szybciej, a u innych trochę później. Nadchodzi jednak taki moment w naszym życiu, w którym mamy dość pracy dla kogoś na zwykłym etaciei chcemy otworzyć swoją firmę. Zazwyczaj łączy się to z jakimś świetnym pomysłem, na którym chcemy oprzeć nasz biznes. Aby go jednak zrealizować potrzebne są nam pieniądze. Jeśli mamy ich wystarczającą ilość bądź jest to nieduża kwota, to nie będziemy mieli żadnych problemów z szybkim wdrożeniem go do fazy roboczej. Prawdziwe problemy pojawiają się, gdy pieniędzy nie mamy bądź też potrzebujemy ich tak dużo, że nawet w ciągu kilku następnych lat nie udałoby się ich nam zdobyć. Jest to bardzo trudna sytuacja i początkowo ciężko znaleźć z niej rozwiązanie. Nikt przecież nie będzie inwestował w dopiero co powstały biznes, chyba że nasz pomysł jest tak ciekawy i innowacyjny, że zainteresujemy nim Anioły Biznesu. W większości przypadków na początku naszej drogi brak nam odpowiedniej siły przebicia. Co wtedy? Pieniądze musimy zdobyć sami, ale jak przekonać bank, aby zgodził się udzielić nam pożyczki?

dobre kredyty dla firm

Jak starać się o kredyt dla nowej firmy?

Przed wyborem konkretnej opcji, warto obserwować rynek i regularnie sprawdzać ranking kredytów dla firm. Nie warto godzić się na przypadkowe warunki i narażać się na zwiększone koszty, dlatego o dodatkowe środki lepiej starać się w rzetelnej i polecanej placówce finansowej. Biorąc kredyt dla firm w banku, musimy przedstawić szereg dokumentów potwierdzających dochody lub posiadany majątek. Nowe, dopiero startujące przedsiębiorstwa nie mogą przedstawić takich dokumentów, dlatego banki muszą zwracać uwagę na inne czynniki. Jedną z pierwszych rzeczy, o którą poprosi bank, jeśli będziemy chcieli w nim pożyczyć pieniądze na nową firmę, jest biznesplan. Jest to najważniejszy dokument przy prowadzeniu działalności gospodarczej, potrzebny nie tylko przy zaciąganiu kredytu. Na jego podstawie wykonuje się wszelkie działania w firmie i przewiduje ponoszone koszty oraz osiągane zyski. Bank analizuje biznesplan i stwierdza, czy przedstawiane w nim założenia mogą okazać się realne oraz, czy przewidywane dochody wystarczą na spłatę zobowiązania. Dobry biznesplan jest zatem podstawą ubiegania się o kredyt w przypadku dopiero co powstającej firmy. Kolejnym wymogiem są zabezpieczenia, których wymagają banki. Zazwyczaj są to zabezpieczenia na nieruchomościach lub majątku należącym do firmy. Jeśli jednak przedsiębiorstwo nie posiada nawet lokalu lub jakiegokolwiek majątku można starać się upewnić bank w przekonaniu, że będziemy rzetelnie spłacać raty poprzez poręczenie osobiste. Ważne jest również to, jaką część środków własnych przeznaczymy na uruchomienie naszej działalności gospodarczej. Jeśli nasz pomysł będziemy chcieli w dużej mierze sfinansować z własnych pieniędzy, a jedynie niewielką jego część dofinansować z pożyczonych pieniędzy bank spojrzy na nasz wniosek z większą przychylnością. W innej sytuacji będą osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki cywilne i spółki prawa handlowego. Bank będzie brał pod uwagę, jaki majątek ma spółka, jak za jej zobowiązania odpowiadają wspólnicy.

Chcesz kredyt na nową firmę? Zadbaj o swoją historię kredytową!

najlepszy kredyt dla firmy

Naszym dużym atutem może okazać się także pozytywna prywatna historia kredytowa. Jeśli pokażemy, że dotychczasowe zobowiązania zawsze spłacaliśmy w terminie i nigdy nie było z nami żadnych problemów, będziemy odbierani przez banki jako ludzie godni zaufania. Nie mogą one opierać swoich decyzji na samym zaufaniu, dlatego sprawdzają przede wszystkim miarodajne dane. Ustalają naszą zdolność kredytową na wypadek, gdyby nasz biznes jednak nie wypalił. Niektóre z banków wymagają, aby nasza firma działała na rynku już od pewnego czasu. Zazwyczaj jest to rok, ale czasami potrzeba nawet kilku lat, by przekonać bank o naszej stabilności. Istnieją jednak banki, które udzielą nam kredytu już pierwszego dnia po założeniu własnej działalności. To oczywiście nie jedyna różnica pomiędzy ofertami banków. Kredyty różnią się oprocentowaniem, prowizjami, czy długością terminów spłaty. Te wszystkie czynniki musimy wziąć pod uwagę, aby nie przysparzać sobie zbyt dużych kosztów już na samym początku prowadzenia przedsiębiorstwa. Nie powinniśmy zatem korzystać z pierwszej-lepszej propozycji kredytu dla nowych firm, ciesząc się, że w ogóle ktoś zgodził się nam pożyczyć pieniądze. Musimy przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz zapytać o propozycje wszystkie możliwe banki. Taka optymalizacja kosztów kredytu zaowocuje w przyszłości niższymi ratami i większą swobodą prowadzenia działalności gospodarczej.

Kredyt dla nowej firmy może być jedynym sposobem na realizację swoich marzeń o własnym biznesie, dlatego warto z niego korzystać, ale jak w przypadku każdego sposobu pożyczania pieniędzy, musimy analizować wszystkie oferty i wybrać tę najlepszą. Zachęcamy do skorzystania w tym celu z naszej dostępnej na pado24.pl porównywarki finansowej.

  • Aktualności