Porównywarka i ranking kredytów firmowych

Startup

Startup to pojęcie, które jest ostatnio bardzo popularne. Wszyscy mniej więcej kojarzymy, co ono oznacza, że wiąże się z biznesem. Jednak czy wiesz, czym dokładnie jest startup, na czym on polega? Startup to bardzo młode przedsiębiorstwo, które jest jeszcze w fazie rozwoju i tak naprawdę dopiero się kształtuje. Jego założyciele poszukują odpowiedniego dla siebie modelu biznesowego. Tego typu firmy są zazwyczaj związane z nowymi technologiami, choć nie jest to regułą. Ponadto cechują je niezbyt wysokie koszty rozpoczęcia działalności oraz związane z nią wysokie ryzyko, a także wyższy niż przy standardowych przedsięwzięciach zwrot z inwestycji (ukazywany za pomocą wskaźnika ROI). Startup jest więc z reguły tak naprawdę eksperymentem, na początku nie wiadomo, jak biznes ten w przyszłości będzie właściwie wyglądał, jaki przybierze kształt, ani czy w ogóle się uda. Jego nieodłączną cecha to innowacyjność. Prowadząc go, musimy być elastyczni i liczyć się z pewnym ryzykiem. Nie ma tutaj natomiast znaczenia wielkość zakładanej firmy.

kredyty dla firm na start

Finansowanie startupów

Oczywiście by założyć jakąkolwiek własną firmę, zawsze na początku potrzebne są pieniądze. Obecnie istnieje sporo źródeł finansowania startupów. Jednym z nich są fundusze unijne, innym fundusze kapitałowe, a jeszcze inna metoda to znalezienie anioła biznesu, który uwierzy w szanse powodzenia naszego projektu i będzie chciał w niego zainwestować. W naszym kraju nie jest to jeszcze tak proste jak na zachodzie, ale takie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze. Oprócz osób indywidualnych powstają również sieci aniołów biznesu, takie jak na przykład Lewiatan Business Angels LBA czy Sieć Inwestorów Prywatnych SATUS. Ciekawym rozwiązaniem są także platformy internetowe służące do nawiązywania kontaktów pomiędzy pomysłodawcami a inwestorami. Jeżeli jednak nie uda się zdobyć funduszy w inny sposób, warto pomyśleć o zaciągnięciu kredytu dla firm – w jego wybraniu pomoże Ci nasza dostępna na www.pado24.pl porównywarka finansowa.

opłacalny kredyt dla firmy

Niektórzy stawiają na kredyty, jednak problem z nimi polega na tym, że zazwyczaj ze względu na zbyt krótki czas prowadzenia działalności gospodarczej startupowcy nie mogą ich otrzymać. Projektem, o którym warto tutaj wspomnieć, jest Inicjatywa JEREMIE, w ramach której oferowane są pożyczki przeznaczone właśnie specjalnie dla młodych przedsiębiorców na rozwój ich biznesu. Mogą one maksymalnie wynieść aż 300 tys. zł. Duże zalety to także niskie oprocentowanie, niski wymagany wkład własny, a także możliwość rozłożenia spłaty na maksymalnie aż 5 lat.

Startupowa społeczność

W Polsce startupy stają się w ostatnich latach na tyle popularne, że rozwinęła się nawet wokół nich spora społeczność gromadząca zarówno młodych przedsiębiorców, jak i inwestorów, a także osoby, które to zagadnienie zwyczajnie zainteresowało. Zaczyna to być widoczne we wszystkich dużych miastach. Organizowane są nawet ogólnopolskie spotkania dotyczące startupów – m.in. Startup Fest Agora w Warszawie czy też Lublin Startup Festival. Ciekawą inicjatywą są także inkubatory przedsiębiorczości (w tym akademickie), do których mogą się zgłosić osoby mające pomysł na biznes, a otrzymają liczne rady oraz wsparcie przy załatwianiu formalności. Dzięki temu wszystkiemu młode przedsiębiorcze i kreatywne osoby mają szanse na dotarcie do aniołów biznesu i na realizację swojej wizji.

Co roku w Polsce powstają tysiące nowych startupów. Część z nich szybko znika, o większości nigdy nie usłyszymy. Jeżeli jednak sądzisz, że Twój pomysł i tak nie ma szansy powodzenia, pamiętaj, że projekty takie jak Znanylekarz.pl, Nasza-klasa.pl czy nawet popularny Skype również na początku były tylko małym startupem. Nigdy więc nie wiadomo, co się wydarzy. Gdy posiadasz dobry plan, wystarczy jedynie odpowiednio podejść do wprowadzenia go w życie. Nawet jeśli na jego realizację będziesz potrzebował kredytu, czasem opłaca się zaryzykować, tym bardziej, że możesz skorzystać z pomocy takich, jak porównywarka kredytów dla firm, dzięki której znajdziesz najmniej kosztowne rozwiązanie.

  • Aktualności