Porównywarka i ranking kredytów gotówkowych

Kredyt na remont mieszkania

Marzy Ci się remont mieszkania, ale nie posiadasz na to środków? Jest wyjście z tej sytuacji. Możesz skorzystać z kredytu, który umożliwi Ci sfinansowanie wszystkich Twoich zamierzeń. Taki remont to spory wydatek, ale dzięki kredytowi możesz pokryć część, a nawet całość tej inwestycji. Tzw. kredyt remontowy jest bardzo popularnym produktem bankowym, z którego korzysta coraz więcej osób. Jednak zanim go zaciągniemy, warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, by wiedzieć pod czym się podpisujemy.

kredyt gotówkowy na remont

Jaki kredyt wybrać?

Przy wyborze kredytu na remont mieszkania ważne jest, by odpowiednio dopasować go do własnych potrzeb. Dlatego zanim zdecydujemy się na skorzystanie z pożyczki, musimy dokładnie przeanalizować i ocenić łączną kwotę potrzebnych nam pieniędzy. Dzięki temu ustalimy, jaki rodzaj kredytu będzie w naszej sytuacji najkorzystniejszy. Mówiąc o rodzaju kredytu, mamy tu na myśli mały lub duży. W swoich ofertach banki nie posiadają specjalnych produktów przeznaczonych właśnie na cele związane z remontem mieszkania lub domu. Dlatego w takim przypadku możemy skorzystać z dwóch rodzajów kredytu.

Kredyt na remont mieszkania – gotówkowy czy hipoteczny?

Jeżeli planujemy mały remont, czyli małą inwestycję, która ma pochłonąć do kilkunastu tys. zł, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu gotówkowego. W wybraniu najodpowiedniejszego pomoże nam ranking kredytów gotówkowych. Jest to szybka opcja, gdyż bank nie wymaga tutaj od klientów wielu formalności.

Ubiegając się o taki kredyt, nie musimy dostarczać mnóstwa dokumentów, w większości banków zaświadczenie o zarobkach będzie wystarczające. W tym przypadku klient w bardzo krótkim czasie uzyskuje środki niezbędne do przeprowadzenia remontu. Jednak zanim bank udzieli kredytu, samodzielnie sprawdza, czy klient posiada odpowiednią zdolność kredytową dla zaciągnięcia pożyczki, o którą się ubiega.

Jeżeli planujemy duży, wymagający zaangażowania większej sumy pieniędzy remont, najlepiej jest skorzystać z kredytu hipotecznego. Musimy pamiętać, że żeby go uzyskać powinniśmy posiadać nieruchomość, która nie może być obciążona hipoteką. O ile kredyt gotówkowy jest szybkim kredytem, o tyle hipoteczny – wręcz przeciwnie. Warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż rozpatrzenie wniosku przez bank trwa zazwyczaj bardzo długo. Dodatkowo będziemy musieli sporządzić kosztorys prac remontowych wraz z wyceną nieruchomości. W związku z tym kredyt remontowy w postaci kredytu gotówkowego jest popularniejszy wśród klientów niż hipoteczny.

Jak wybrać najlepszy kredyt na remont mieszkania?

Kredyt gotówkowy

1. Koszt kredytu
Składają się na niego różnego rodzaju prowizje: prowizja od udzielanego kredytu, od niewykorzystanej kwoty kredytu, od wcześniejszej spłaty, a także między innymi opłata za prowadzenie rachunku do spłaty.
2. Oprocentowanie
Najlepiej jeśli oprocentowanie jest jak najniższe. Jego wysokość zależy od wielkości zaciąganego kredytu oraz od wkładu własnego. Im są one wyższe, tym niższe będzie oprocentowanie. Warto również sprawdzić, czy jest ono zmienne, czy stałe. Najczęściej przy kredytach krótkoterminowych obowiązuje to drugie.
3. RRSO
Koniecznie sprawdźmy rzeczywistą roczną stopę oprocentowania dla konkretnej kwoty oraz czasu spłaty. Im niższa jest ta stopa, tym lepiej jest dla nas. Każda instytucja ustala RRSO we własnym zakresie, dlatego warto podchodzić do tego czynnika z uwagą.
tani kredyt gotówkowy na remont

Im tańszy jest kredyt gotówkowy, tym lepiej dla nas. Na jakie parametry zwrócić uwagę, aby wybrać ten najkorzystniejszy?

4. Okres kredytowania
Im dłuższy okres kredytowania, tym powinna być niższa miesięczna rata. Pamiętajmy jednak, że odsetki naliczane są przez cały okres umowny. Rozciągając zobowiązanie na większą liczbę rat zapłacimy od tej samej sumy wyższe odsetki.
5. Ubezpieczenie
Czasami banki dodają do kredytów ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, utraty pracy itd. Wraz z podpisaniem umowy klient automatycznie przystępuje do takiego ubezpieczenia z możliwością rezygnacji w późniejszym terminie. Należy jednak pamiętać, że taka rezygnacja może zwiększyć koszt kredytu. Jeśli więc wybieramy kredyt z ubezpieczeniem, sprawdźmy wcześniej, jakie skutki będzie miało jego wypowiedzenie, bo może się zdarzyć, że bank rezygnację z ubezpieczenia powetuje sobie wyższą marżą, która wpłynie z kolei na oprocentowanie.
6. Koszty opłat naliczanych za całościową lub częściową spłatę kredytu przed terminem określonym w umowie.
7. Możliwość skorzystania z karencji w spłacie kapitału.

Kredyt hipoteczny

Decydując się na kredyt hipoteczny przy remoncie mieszkania, należy zwrócić uwagę na następujące kryteria:
1. Oprocentowanie
Im jest niższe, tym lepiej dla nas. Warto również dowiedzieć się, jaki jest sposób jego naliczania.
2. Okres kredytowania
Musimy sprawdzić, jak długi okres kredytowania mogą zaproponować nam banki, następnie porównać oferty i wybrać tę najbardziej odpowiadającą nam.
3. Koszty ubezpieczenia kredytu
Sprawdźmy też koszty obowiązkowego ubezpieczenia kredytu, a także dostępność dodatkowych ubezpieczeń.
4. Wycena nieruchomości
Dowiedzmy się, czy bank samodzielnie przeprowadza wycenę nieruchomości. Jeśli tak – to jak duże koszty się z tym wiążą.
5. Koszty za rozpatrzenie oferty kredytowej

6. Kredyt w złotówkach czy innej walucie.

Nie zapominajmy, że w większości przypadków banki pobierają dodatkowe opłaty za rozpatrzenie oferty kredytowej klientów.

Jak wybrać najlepszy kredyt na remont mieszkania?

Oferty kredytów różnią się w zależności od konkretnych banków, które starają się zapewnić swoim klientom jak najkorzystniejsze i jak najatrakcyjniejsze warunki ich udzielania. Wybór zarówno kredytu gotówkowego, jak i hipotecznego nie należy do łatwych. Decydując się na jakikolwiek kredyt, musimy dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne na rynku bankowym możliwości, następnie porównać je i wybrać spośród wszystkich taką najbardziej odpowiednią i dostosowany do naszych potrzeb. Aby nie tracić masy czasu na surfowanie po Internecie w poszukiwaniu poszczególnych ofert bankowych, najlepiej jest skorzystać z  porównywarki finansowej, która pomoże nam w wyborze odpowiedniego kredytu.  Warto poznać najlepsze dostępne na polskim rynku bankowym oferty i zapoznać się nie tylko ze szczegółowym opisem każdej z nich, lecz także szybko sprawdzić wiążące się z nimi koszty.

kredyty gotówkowe na remont mieszkania
  • Aktualności