Porównywarka i ranking kredytów gotówkowych

Kredyt na wakacje

Gdy rozpoczyna się sezon urlopowy, wszyscy myślimy o tym, by wybrać się gdzieś na wakacje. Jednak zdarza się tak, że nie uda nam się uzbierać wcześniej odpowiedniej kwoty. Nie powinien być to powód do smutku – w każdej chwili możemy przecież skorzystać z przeznaczonego na cele wakacyjne kredytu. Jednak zadłużając się, trzeba być bardzo ostrożnym, by jednorazowe skorzystanie z pomocy kredytowej nie zostawiło w naszej pamięci nieprzyjemnego śladu na resztę życia.

Wybierając kredyt na urlop, warto kierować się zdrowym rozsądkiem. Nawet jeżeli od dawna nie byliśmy na wakacjach i bardzo potrzebujemy relaksu, nie przesadzajmy z wysokością pożyczonej na taki wyjazd kwoty. Później może się okazać, że przez pozostałe miesiące wakacji nie będziemy w stanie na nic sobie pozwolić, bo na samym początku wydaliśmy zbyt wiele.

Zanim podejmiemy więc decyzję, warto na spokojnie przeanalizować oferty wszystkich instytucji finansowych, gdyż mogą się one mocno różnić. Dokładnie policzmy, jakiej kwoty potrzebujemy, a następnie przeprowadźmy porównanie kredytów gotówkowych, które są dostępne na rynku. Pamiętajmy, że nie warto robić nic na szybko, lepiej zwrócić uwagę na każdy szczegół. Jeśli weźmiemy pod uwagę całkowity koszt kredytu, to na pierwszy rzut oka najatrakcyjniejsza oferta na rynku może się okazać nawet kilka razy tańsza od tej najdroższej.

kredyt gotówkowy na wakacje

Jak wybrać najlepszy kredyt na wakacje?

Decydując się na pożyczkę na wakacje, przestrzegajmy podstawowych reguł bezpieczeństwa kredytowego:
1. Wybierzmy taką pożyczkę, która najlepiej jest dostosowana do naszych możliwości.
2. Zapoznajmy się ze wszystkimi dostępnymi na rynku bankowym ofertami.
3. Pamiętajmy, że kosztem kredytu nie jest tylko i wyłącznie oprocentowanie.
4. Bardzo ważną rolę podczas wyboru kredytu odgrywa RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która faktycznie odzwierciedla jego koszt. Składa się na niego nie tylko oprocentowanie, ale także dodatkowe opłaty, jak ubezpieczenia czy prowizje.
5. Pamiętajmy o krokach, które mogą pomóc w obniżeniu kosztów naszego zobowiązania. Jeżeli skorzystamy z dodatkowego produktu bankowego, np. założymy nowe konto, na które będzie wpływało wynagrodzenie od pracodawcy, to kredyt stanie się tańszy.
6. Zwróćmy uwagę na możliwość wcześniejszej częściowej spłaty kredytu.
W przypadku, gdy wzięliśmy kredyt na zbyt wysoką kwotę, rozwiązanie polegające na wcześniejszej częściowej spłacie będzie dla nas bardzo przydatne.
7. Sprawdźmy możliwość odroczenia płatności rat.
Zazwyczaj banki dają swoim klientom kilka miesięcy odroczenia płatności. Jest to niezwykle przydatna opcja.

 8. Ustalmy, czy jest możliwa zmiana oprocentowania.
Pamiętajmy, by zwracać uwagę na możliwość zmiany oprocentowania. W przypadku stałego wszystko jest jasne, gdyż harmonogram spłat, znany w momencie podpisania umowy, nie zmieni się w trakcie jej trwania. Natomiast oprocentowanie zmienne zależy od stopy referencyjnej, po jakiej banki w Polsce udzielają kredytów innym bankom. Do tej sumy doliczana jest marża, co w sumie daje oprocentowanie. Wysokość rat zmienia się wraz ze zmianą stopy referencyjnej. Dlatego, abyśmy mogli kontrolować koszty kredytu, podstawa oprocentowania, zasady jego zmiany, a także marża powinny być zapisane w umowie kredytowej.
9. Ubezpieczenie
Na szczególną uwagę zasługują również warunki ubezpieczenia kredytu. Warto wiedzieć, że polisa ubezpieczeniowa w jego ramach może obejmować ochronę w przypadku niespodziewanych zdarzeń na urlopie czy też nieszczęśliwych wypadków. Istnieje również możliwość skorzystania z alternatywnych opcji ubezpieczenia.

dobre kredyty gotówkowe

Gdzie wybrać najlepszy kredyt na wakacje?

Odsetki, prowizja, oprocentowanie, ubezpieczenie – najważniejsze elementy kredytu gotówkowego, w których bardzo łatwo jest się pogubić, szczególnie na początku sezonu urlopowego, kiedy banki kuszą promocjami i intensywnie zachęcają do skorzystania z kredytu na sfinansowanie wymarzonego urlopu. Oferty różnią się w zależności od konkretnych instytucji finansowych, które starają się zapewnić swoim klientom jak najkorzystniejsze i najatrakcyjniejsze warunki udzielenia kredytów. Wbrew pozorom wybór kredytu nawet na taki cel jak urlop nie jest prostą sprawą, bo każda pożyczka wiąże się z odpowiedzialnością, a także z konsekwencjami. Pamiętajmy, kredyt musimy wybrać tak, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia. Decydując się na jakikolwiek, powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne oferty na rynku bankowym, następnie porównać je i wybrać produkt najbardziej odpowiedni i dostosowany do naszych potrzeb – w danym przypadku do potrzeb wakacyjnych. Aby nie surfować po Internecie w poszukiwaniu poszczególnych ofert bankowych, tracąc przy tym masę czasu, najlepiej skorzystać z serwisu internetowego PADO24, który pomoże nam przy wyborze odpowiedniego kredytu na wczasy. Na tej stronie znajdziesz porównywarkę finansową. Zapoznasz się tu nie tylko ze szczegółowym opisem każdej z dostępnych na polskim rynku bankowym ofert, lecz także szybko sprawdzisz wiążące się z nimi koszty.

najlepszy kredyt gotówkowy
  • Aktualności