Porównywarka i ranking kredytów konsolidacyjnych

Ranking kredytów konsolidacyjnych

ranking kredytów konsolidacyjnych

Dzisiaj, gdy różnego rodzaju kredyty i pożyczki są bardzo łatwo i powszechnie dostępne, niestety wielu osobom zdarza się utracić nad swoimi długami kontrolę, problemy z regularną spłatą zaciągniętych zobowiązań są coraz częstsze. Sytuacja taka, choć przykra, jest obecnie dość częsta. Jeżeli już się w niej znajdziemy, przede wszystkim nie powinniśmy się poddawać ani zamartwiać. Pamiętajmy, że zawsze jest jakieś wyjście – a tutaj jednym z dostępnych może być zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Pozwoli nam on na połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedno, przy czym spłata rozłożona jest przeważnie na dłuższy okres niż było to do tej pory. Taki kredyt pomógł w uporaniu się ze swoimi długami już wielu osobom – być może będzie ratunkiem i dla Ciebie?

Kredyt konsolidacyjny oferuje nam dziś większość banków, w każdym z nich może on być jednak oparty na trochę innych reguły. W znalezieniu takiego najlepszego dla siebie pomoże Ci nasz ranking kredytów konsolidacyjnych PADO24. Korzystając z niego, poznasz parametry poszczególnych produktów, ich koszty i inne zasady przy nich obowiązujące. Z PADO24 szybko i skutecznie wyjdziesz z finansowych tarapatów!

Porównaj kredyty konsolidacyjne!

Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne umożliwiają skonsolidowanie (czyli połączenie) różnych zobowiązań finansowych i ujednolicenie określonych w nich warunków oraz wydłużenie okresu spłaty zadłużeń. Dzięki powiązaniu kredytów (np. kredytu hipotecznego, pożyczki gotówkowej oraz debetu na koncie) i zrównaniu warunków określonych w każdym z nich otrzymujemy jeden, zbiorczy kredyt konsolidacyjny, który łatwiej spłacić. Kredyt konsolidacyjny sprawi, że zapomnimy o konieczności uregulowania wielu zobowiązań finansowych: zyskamy jedno zobowiązanie na korzystnych warunkach, a w dodatku – z wydłużonym terminem spłaty. Kredyty konsolidacyjne to szansa na łatwiejsze i szybsze pozbycie się zadłużenia: po ich zaciągnięciu to bank (w naszym imieniu) spłaca wcześniejsze zadłużenia, a opłatą, jaką w tym wypadku ponosimy, jest comiesięczna rata na rzecz banku, który udzielił nam kredytu konsolidacyjnego.

kredyty konsolidacyjne sposobem na długi

Kto może wziąć kredyty konsolidacyjne?

Na kredyty konsolidacyjne może zdecydować się każdy, kto ma kilka zobowiązań finansowych i nie radzi sobie z ich spłacaniem. Bez znaczenia pozostaje tu rodzaj zobowiązań, które podlegają skonsolidowaniu – może to być zarówno kredyt na samochód, kredyt hipoteczny czy debet na koncie, jak i inny kredyt konsolidacyjny (wyjątkiem są pożyczki i kredyty przeznaczone na wsparcie własnej działalności gospodarczej). Kredyt konsolidacyjny pomaga osobom, które borykają się z problemami finansowymi, ułatwia szybszą i bardziej korzystną spłatę zadłużenia, a także umożliwia zachowanie płynności i niezależności finansowej.

Jaki kredyt konsolidacyjny wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji – najpopularniejsze banki mają w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne dopasowane do potrzeb różnych klientów. Do wyboru mamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowy, który umożliwia rozłożenie płatności na dłuższy czas (od 5 do 10 lat) i hipoteczny, w przypadku którego raty są niższe, ale w zamian za to musimy zastawić nasz dom lub mieszkanie. Kredyty konsolidacyjne to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że znajdziemy odpowiednią dla nas ofertę. Na co zwracać uwagę wybierając kredyt konsolidacyjny? Przede wszystkim na okres spłaty (jak bardzo zostaje on wydłużony), prowizję (np. za udzielenie kredytu lub przedwczesną spłatę dawnego zadłużenia), oprocentowanie oraz na minimalną i maksymalną kwotę udzielonego przez bank kredytu. Kryteria te pozwolą nam określić, który kredyt konsolidacyjny będzie dla nas odpowiedni. Decydując się na konsolidację zobowiązań dbamy o swoją historię kredytową w BIK.

Kredyt konsolidacyjny – zalety

Podstawową zaletą kredytu konsolidacyjnego jest połączenie spłaty różnych zobowiązań i ujednolicenie ich, dzięki czemu spłacamy tylko jedną ratę. Powodem, dla którego warto wziąć kredyt konsolidacyjny jest też rozłożenie płatności na okres kilku lat: dzięki temu nie musimy spłacać całego zadłużenia w jednej chwili. Decydując się na kredyt konsolidacyjny zyskujemy niższą ratę (wynika ona z połączenia poszczególnych kredytów), a w niektórych ofertach mamy także możliwość korzystania z dodatkowych środków przyznanych nam w ramach kredytu. Pojęcie kredytów konsolidacyjnych nie jest obce osobom, które wpadły w spiralę zadłużenia. Szczególnie im polecamy zapoznać się z szeroką ofertą kredytów konsolidacyjnych. Często banki po rozmowach z klientem ustalają wraz z nim konkretny sposób na wyjście z trudnej sytuacji. Dla jednych będzie to odroczenie spłaty raty kredytu, dla innych wydłużenie okresu kredytowania, a także udzielenie dodatkowych środków pieniężnych. Najważniejsze jest szukanie kompromisu i wyjścia z trudnej sytuacji, chowanie głowy w piasek jedynie pogarsza problem.

kredyt konsolidacyjny na kłopoty finansowe

Kredyty konsolidacyjne z PADO24!

Zmagasz się z zadłużeniem, wziąłeś kredyt hipoteczny, pożyczkę gotówkową i kredyt na samochód, a spłata wszystkich tych zobowiązań Cię przytłacza? Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla Ciebie – najlepszy kredyt konsolidacyjny wybierzesz dzięki PADO24. Pomożemy, doradzimy, przeanalizujemy oferty dostępne na rynku, dzięki czemu będziesz mógł wybrać najdogodniejsze dla siebie rozwiązanie. Ciekawych informacji dotyczących kredytów konsolidacyjnych szukaj na PADO24.

Porównywarka kredytów konsolidacyjnych

Rosnące zadłużenie potrafi przytłoczyć każdego, dlatego w takich sytuacjach warto zastanowić się nad wzięciem kredytu konsolidacyjnego, który wszystkie nasze raty złączy w jedną. Narzędziem, które z pewnością pomoże nam znaleźć najlepsze rozwiązanie jest porównywarka kredytów konsolidacyjnych PADO24, dzięki której uzyskamy wszystkie niezbędne informacje i podejmiemy właściwą decyzję. Stwarza ona możliwość porównania wielu wariantów, proponowanych przez różne instytucje finansowe, uwzględniających nasze preferencje i potrzeby. W prosty i wygodny sposób możemy więc dobrać najbardziej odpowiednią opcję oraz poznać jej wady i zalety. Porównywarka finansowa pomoże nam podjąć właściwą decyzję.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Jeśli natomiast chcemy zyskać jeszcze większą pewność, że dokonaliśmy słusznego wyboru, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z dodatkowych porad. Niezwykle pomocny w tej kwestii może okazać się ranking kredytów konsolidacyjnych stworzony przez PADO24. Zestawienie to zawiera produkty oferowane przez różne banki, które uszeregowane zostały w kolejności od tych najbardziej do najmniej korzystnych. Pozwala to więc nie tylko porównać dane propozycje między sobą, ale także stwierdzić, która z nich została uznana za najbardziej opłacalną dla klienta. Ranking kredytów konsolidacyjnych udostępniany przez PADO24 to świetne rozwiązanie dla osób niezdecydowanych lub chcących dokonać rozważnego i przemyślanego wyboru. Z PADO24 znajdziesz kredyt konsolidacyjny dla siebie bez wychodzenia z domu!

Materiały do pobrania:

Zastanawiasz się jak wyjść z pętli zadłużenia? Myślisz, że znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia? Rozwiązaniem Twoich problemów może być kredyt konsolidacyjny. Skontaktuj się z bankiem, który ma go w ofercie i złóż wymagane przez niego dokumenty. Jednym z nich jest oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Jak je napisać? Skorzystaj z wzoru, który bezpłatnie udostępniliśmy dla Ciebie na PADO24. Wskaż wszystkie źródła dochodu i ich wysokość, m.in. na ich podstawie bank określi Twoją zdolność kredytową. W oświadczeniu określ także ile wynosi Twój średni dochód na przestrzeni 3 miesięcy. Może się przecież zdarzyć, że otrzymasz premię kwartalną lub prowizję, które nie pojawiają się na Twoim rachunku co miesiąc. Pamiętaj, że konsolidacja jest jednym ze sposobów zmniejszenia miesięcznych rat, ale nie jedynym. Wyjście z zadłużenia wymaga kontaktu z wierzycielami, z którymi ustalisz sposób spłaty zadłużenia.

Oświadczenie o uzyskiwanych dochodach

Często wymaganym przez banki dokumentem jest oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Przygotowaliśmy dla Was jego wzór. Wystarczy, że wprowadzisz do niego swoje dane i złożysz wraz z innymi dokumentami do banku, w którym starasz się o kredyt konsolidacyjny.

Pobierz dokument

Liczba formalności w bankach rośnie. Wymagane dokumenty mają z jednej strony zabezpieczać interesy banku, a z drugiej nie pozwolić nam się nadmiernie zadłużyć. Nie zawsze uda się przewidzieć wszystkie sytuacje. Często wpadamy w tarapaty finansowe, z których wyjściem może być kredyt konsolidacyjny. Aby go uzyskać należy przygotować oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Jego prosty i bezpłatny wzór możesz pobrać z PADO24.

  • Aktualności