Porównywarka i ranking kredytów konsolidacyjnych

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny to jedno z najlepszych rozwiązań, gdy posiadamy kilka zobowiązań finansowych. W wielu przypadkach może to znacznie ułatwić nam spłatę zadłużenia, a także odciążyć nasz domowy budżet. W dzisiejszych czasach większe inwestycje, takie jak budowa domu, zakup mieszkania czy samochodu stanowią dla wielu osób bardzo trudno osiągalny cel. Niewielu z nas może pozwolić sobie na jednorazowe wydanie tak dużych sum lub zaoszczędzić je w krótkim czasie. Z tego powodu coraz więcej osób korzysta z produktów finansowych, takich jak kredyty, limity na kartach kredytowych lub rozkładanie płatności na raty, co pozwala im zrealizować plany.

kredyt konsolidacyjny

Jeśli robimy to rozsądnie, zazwyczaj nie mamy problemu ze spłatą, ale czasem zdarza się tak, że rat do spłacania jest tak dużo, że nie możemy pokryć ich z naszych dochodów. Często wypada nam także nieprzewidziana sytuacja i potrzebujemy dodatkowej gotówki. Jak uzyskać ją, gdy mamy już inne zobowiązania i nasza zdolność kredytowa jest ograniczona? Odpowiedzią może okazać się hipoteczny kredyt konsolidacyjny. Na jakich zasadach opiera się taka forma konsolidacji długu i jak ją uzyskać? Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dla kogo stworzony jest hipoteczny kredyt konsolidacyjny?

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie stworzone dla osób, które posiadają już przynajmniej dwa zobowiązania finansowe, których raty muszą spłacać każdego miesiąca. Istnieją różne rodzaje kredytu konsolidacyjnego, a w tym wypadku oznacza to połączenie kredytów w całość i stworzenie z nich jednego kredytu na ujednoliconych warunkach. Możliwości w tym zakresie jest bardzo wiele, a konsolidować można różne produkty finansowe, takie jak kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe i ratalne, zadłużenie na karcie kredytowej oraz inne podobne zobowiązania. Procedury wnioskowania i uzyskiwania hipotecznych kredytów konsolidacyjnych w wielu bankach zostały bardzo uproszczone, a na tle innych kredytów konsolidacyjnych, ten rodzaj wyróżnia się tym, że jest zabezpieczony wartością konkretnej nieruchomości. Może to być mieszkanie, dom lub działka, której jesteśmy właścicielami. Każdy wie, że jest to korzystne zarówno dla banku, jak i dla kredytobiorcy.

hipoteczny kredyt konsolidacyjny

W każdym przypadku przeanalizowana zostanie nasza zdolność kredytowa, jednak zazwyczaj rzadko spotkamy się z odmową przyznania kredytu. Wyjątek stanowić może sytuacja, kiedy w chwili starania się o niego nie będziemy uzyskiwać żadnych przychodów. Jeśli jednak nasza sytuacja materialna będzie równie dobra, jak w chwili przyznania wcześniejszych pożyczek, z łatwością uzyskamy kredyt. Nie bez znaczenia jest jednak także fakt, czy chcemy po prostu połączyć posiadane zobowiązania, czy też jednocześnie chcielibyśmy dostać dodatkową kwotę, czyli zwiększyć zadłużenie. W tym drugim przypadku przyznanie kredytu może nie być oczywiste.

Z hipotecznych kredytów konsolidacyjnych korzysta obecnie coraz więcej osób, a ich zalet jest bardzo wiele. Jedną z nich są duże maksymalne kwoty przyznawanych pożyczek oraz długi okres kredytowania, który może wynosić nawet do 30 lat. Dodatkową zachętą będzie także fakt, że banki w ramach takich kredytów oferują zazwyczaj korzystne oprocentowanie, ponieważ zależy im na tym, by klient przeniósł do nich zobowiązania z innych instytucji. Dzięki takiej formie kredytu nie musimy także pilnować różnych terminów spłat i wykonywać mnóstwa przelewów, ponieważ wszystko zawarte jest w jednej racie. Jest ona na dodatek w większości przypadków o wiele niższa, niż suma wcześniej spłacanych zobowiązań. Takie rozwiązanie to większa wygoda i korzystniejsze warunki kredytowania.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny ma też z pewnością jakieś wady, jednak zależą one zazwyczaj od propozycji konkretnego banku. Dla niektórych będzie to minimalna kwota kredytu, dla innych niezadowalające oprocentowanie, obowiązkowe ubezpieczenie lub brak możliwości wcześniejszej spłaty. Bilans plusów i minusów takiego rozwiązania zdecydowanie przemawia jednak na jego korzyść.

Dodatkowe korzyści hipotecznego kredytu konsolidacyjnego

Wiele banków oferuje obecnie bardzo korzystne dodatki i bonusy w hipotecznym kredycie konsolidacyjnym. Znaleźć można propozycje z możliwością zawieszenia raty, wakacji kredytowych, wcześniejszej spłaty oraz wyborem pomiędzy ratami stałymi lub malejącymi. W niektórych przypadkach możliwe jest także łączenie dochodów z osobami trzecimi oraz wzięcie pod uwagę dochodów z różnych źródeł, w tym tych z zagranicy. W większości placówek otrzymamy także profesjonalne doradztwo i opiekę specjalistów, którzy dokładnie wytłumaczą nam warunki kredytu i rozwieją nasze wątpliwości. Aby dowiedzieć się, do którego banku najlepiej będzie się wybrać, warto przejrzeć różne propozycje, dzięki porównywarce finansowej.

  • Aktualności