Porównywarka i ranking najlepszych kredytów samochodowych

Ranking kredytów samochodowych

ranking kredytów na samochód

Samochód jest obecnie czymś wręcz niezbędnym – jego brak znacznie utrudnia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie, zwłaszcza w przypadku osób, które mają rodzinę lub mieszkają na przedmieściach. Z drugiej jednak strony kupno auta to spory i mocno obciążający domowy budżet wydatek. Pół biedy, jeśli mamy czas, by na niego zaoszczędzić, gorzej, gdy taka konieczność pojawia się zupełnie niespodziewanie – na przykład z powodu awarii poprzedniego pojazdu. Dlatego też wiele osób, które znalazły się w takiej sytuacji, decyduje się na skorzystanie z produktu bankowego, jakim jest kredyt samochodowy.

Kredyty samochodowe są dziś bardzo powszechne i można je znaleźć w ofercie właściwie każdego z banków, jednak, jak to zwykle bywa, nie wszystkie są oczywiście równie korzystne i atrakcyjne. Dlatego każdego, kto przymierza się do kupna własnych czterech kółek, zapraszamy do zapoznania się najpierw z naszym rankingiem kredytów samochodowych PADO24. Lepiej wybrać kredyt gotówkowy czy taki przeznaczony konkretnie na kupno auta? I który bank ma nam najwięcej do zaoferowania? Nie wiesz? Sprawdź ranking na PADO24, a wszystko stanie się jasne!

Porównaj kredyty samochodowe!

Kredyt samochodowy – idealne rozwiązanie czy przykra konieczność?

Kredyt samochodowy to jeden z popularniejszych rodzajów kredytów wśród Polaków. W końcu mało kto dziś wyobraża sobie życie bez własnych „czterech kółek”. Auto bardzo ułatwia nam codzienne funkcjonowanie, sprawia, że dotarcie do różnych miejsc staje się prostsze, wiąże się z dużą oszczędnością czasu. Ma to znaczenie zwłaszcza, jeżeli mieszkamy poza miastem, w miejscu, gdzie komunikacja publiczna nie dociera lub kursuje rzadko. Z drugiej jednak strony samochód to także spory wydatek – i to nie tylko na początku, lecz także w trakcie jego użytkowania, kiedy musimy pamiętać o regularnych przeglądach, naprawach czy chociażby o tankowaniu. Już sam zakup auta to duże wyzwanie finansowe – zwłaszcza jeśli konieczność ta pojawi się nagle, gdy zupełnie się tego nie spodziewamy. Jak wybrnąć z tej sytuacji?

najlepszy kredyt samochodowy

Kiedy kredyt samochodowy jest dobrym pomysłem?

Rozpiętość pomiędzy cenami różnych samochodów jest bardzo duża – niektóre z nich kupimy już za kilka tysięcy złotych, ale inne kosztują o wiele więcej. Wybór auta to niełatwa decyzja, a cena to tylko jeden z czynników, jaki w jego trakcie bierzemy pod uwagę – ale zazwyczaj czynnik bardzo istotny. Warto więc zacząć od zastanowienia się, ile pieniędzy właściwie możemy na nasz nowy samochód przeznaczyć i czy w ogóle nas na niego stać, czy też zdecydujemy się na kredyt samochodowy. Najlepiej byłoby oczywiście nie zadłużać się i kupić auto z własnych oszczędności, jednak często nie mamy takiej możliwości, ponieważ rezerw finansowych po prostu nie posiadamy lub są one zbyt skromne. Nie mamy więc innego wyjścia niż się zapożyczyć.

Kiedy już dowiemy się, jakim właściwie dysponujemy budżetem i zdecydujemy, czy będziemy zaciągać kredyt gotówkowy, czy też nie, przyjdzie pora na poszukiwania tego konkretnego auta. Jeśli pieniędzy mamy niewiele, szukajmy raczej wśród samochodów używanych. Najpierw dobrze jest rozejrzeć się po swoim otoczeniu, popytać, czy nikt znajomy nie planuje akurat sprzedaży pojazdu. Jeżeli nie – przyjdzie pora na wertowanie ogłoszeń i przeglądanie Internetu. A kiedy już znajdziemy samochód, który nas zainteresuje, przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie go przetestujmy. Zabierzmy go do zaufanego mechanika i przekonajmy się, czy wszystkie systemy i elementy na pewno poprawnie działają i czy wskazania licznika są na pewno zgodne z prawdą. Jeżeli zlekceważymy te kwestie, może się niestety okazać, że zamiast zaoszczędzić, sprowadzimy na siebie tylko dodatkowe kłopoty.

Jaki powinien być najlepszy kredyt samochodowy?

atrakcyjny kredyt samochodowy

Wybraliśmy już auto, ale nadal nie mamy na niego środków? W takiej sytuacji możemy albo zdecydować się na leasing, albo skupić na znalezieniu najlepszego kredytu samochodowego. Najlepszego – czyli jakiego? Mamy tutaj do wyboru kilka możliwości – możemy albo wziąć tradycyjny kredyt gotówkowy, kredyt dla firm albo taki przeznaczony konkretnie na zakup auta. Ta druga opcja wiąże się zazwyczaj z dodatkowym zabezpieczeniem ze strony banku – kredyt może nam zostać na przykład udzielony pod zastaw zakupionego pojazdu oznacza to, że jeżeli nie będziemy regularnie spłacać zadłużenia, samochód zostanie nam odebrany. Z drugiej jednak strony typowe kredyty gotówkowe są najczęściej oprocentowane wyżej niż te udzielone na kupno pojazdu – wiążą się więc one z niższymi kosztami. A właśnie koszty są przecież podstawową kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, zaciągając jakikolwiek kredyt, w tym także oczywiście samochodowy. Najważniejszym dla nas parametrem powinno więc być oprocentowanie, jakim zostanie obciążone zadłużenie. Poza tym jednak często przy kredycie pojawiają się również różne prowizje, przed podpisaniem umowy uważnie ją więc przeczytajmy, a w razie jakichkolwiek wątpliwości – dopytajmy o wszystko. W ten sposób unikniemy późniejszej niemiłej niespodzianki w postaci dodatkowych opłat albo na przykład kary za przedwczesną spłatę zadłużenia. Czasem zdarza się, że salon, w którym kupujemy samochód, ma już dla nas przygotowaną ofertę kredytową. Może to być rozwiązanie wygodne, ale niestety nie zawsze najtańsze.

Wybierz kredyt na samochód z PADO24!

Zarówno podczas wyboru auta, jak i przeznaczonego na niego kredytu najważniejsze jest przede wszystkim to, by się nie spieszyć. Nie zawsze rozwiązanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się najlepsze, faktycznie takie jest, czasem trzeba dłużej poszperać i dokładniej się przyjrzeć różnym aspektom. A że samochodu nie zmieniamy raczej częściej niż raz na kilka lat – warto poświęcić na tę decyzję trochę czasu. Możecie ułatwić sobie wybór kredytu na samochód korzystając z PADO24. Bezpłatnie prezentujemy Wam najlepsze oferty kredytów na samochód na rynku, dopasowane do Waszych oczekiwań. Korzystając z naszego porównania macie pewność, że rozsądnie dokonaliście wyboru.

Porównywarka kredytów samochodowych na PADO24

Zakup samochodu powinien być dla nas przyjemnością, jednak gdy do jego sfinansowania potrzebujemy kredytu, proces ten może przysporzyć nam więcej zmartwień niż radości. Wybór odpowiedniego źródła wsparcia powinien być więc poparty dokładną analizą dostępnych rozwiązań finansowych, którą znaleźć można w porównywarce kredytów samochodowych PADO24. Jest to skuteczne narzędzie, które pomoże nam poznać wady i zalety każdego z nich, a także porównać je między sobą. Wszystko to ma na celu znalezienie kredytu samochodowego na miarę naszych potrzeb i możliwości. Dzięki porównywarce finansowej zaoszczędzimy czas i pieniądze, a wyboru odpowiedniego produktu dokonamy w zaciszu własnego domu, bez stania w kolejkach.

kredyt samochodowy z PADO24

Ranking kredytów na samochód

Wybór kredytu na samochód nie może być przypadkowy, przed podjęciem decyzji warto przeanalizować różne możliwości i zasięgnąć fachowej opinii. Dzięki rankingowi kredytów samochodowych przygotowanemu przez PADO24, proces ten może być prosty i przyjemny, a dodatkowo nie zajmie nam wiele czasu. Zestawienie to przygotowano biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety poszczególnych propozycji, porządkując je zgodnie z opłacalnością dla klienta. Nie musimy już poszukiwać informacji na własną rękę, ponieważ całą pracę wykonał za nas serwis PADO24. Jedyne co trzeba zrobić, to wejść na stronę www.pado24.pl i znaleźć ten najlepszy kredyt samochodowy.

Materiały do pobrania:

Auto jest czymś, bez czego większość z nas nie wyobraża sobie dziś życia. Każdego dnia musimy przecież docierać do wielu różnych miejsc – do pracy, szkół naszych dzieci, sklepów, urzędów – i załatwiać mnóstwo rozmaitych spraw. Co jednak jeśli aktualnie nie stać nas na pojazd, a bardzo go potrzebujemy? Wówczas rozwiązaniem może być kredyt samochodowy. Możemy go otrzymać w każdym właściwie banku, jeżeli tylko udokumentujemy swoją zdolność kredytową. Jest to na pewno najszybszy możliwy sposób na zdobycie środków na zakup auta. Z drugiej jednak strony taki kredyt to bardzo poważne zobowiązanie finansowe, i to zazwyczaj na co najmniej kilka lat. Warto więc wiedzieć, że jeżeli będziemy mieć taką potrzebę, istnieje możliwość odstąpienia od kredytu samochodowego. Wzór oświadczenia dotyczącego tej kwestii znajduje się na PADO24. Pamiętajmy jednak, że możemy z niego skorzystać jedynie w ciągu 14 dni od momentu podpisania umowy kredytowej, później odstąpienie od kredytu nie jest już niestety możliwe. 

Odstąpienie od umowy kredytu samochodowego

Jeżeli przydarzy się sytuacja, która skłoni Cię do rezygnacji z kredytu samochodowego, powinieneś jak najszybciej złożyć w banku to udostępnione na PADO24 oświadczenie. Jeżeli zrobisz to w ciągu 14 dni od momentu zaciągnięcia długu Twój wniosek zostanie zaakceptowany. Wówczas będziesz musiał zwrócić instytucji finansowej całą otrzymaną kwotę wraz z naliczonymi dotąd odsetkami.

 

Pobierz dokument
W naszym życiu zdarzają się różne sytuacje. Niekiedy zmuszają nas one do odstąpienia od podjętych wcześniej decyzji, a nawet od podpisanych zobowiązań. Na szczęście w przypadku kredytu samochodowego mamy taką możliwość. W ciągu 14 dni od jego przyznania wolno nam złożyć w banku oświadczenie tego dotyczące, którego wzór jest dostępny i można go pobrać z PADO24. Jedyny koszt, jaki poniesiemy w związku z tym, to naliczone do tej pory odsetki. Świadomość, że mogą jeszcze zrezygnować z zaciągniętego kredytu, z pewnością daje klientom  banków spory komfort psychiczny.
  • Aktualności