Porównywarka i ranking najlepszych kredytów samochodowych

Kredyt samochodowy online

Kredyt samochody online to zupełna nowość w zakresie kredytów konsumpcyjnych. Jest to oferta kredytu stojąca w opozycji do najczęstszych powodów niechęci brania kredytu na samochód – głównym argumentem jest to, że nawet najlepszy kredyt samochodowy ma długi i skomplikowany proces oraz jest obarczony szeregiem formalności. Od 2010 w sumie 10% Polaków zdecydowało się na pomoc finansową przy kupnie auta właśnie przez kredyt samochodowy. Otwarcie się na nowe kanały przesyłania danych, takie jak Internet i coraz aktywniejsze korzystanie z niego skłoniło banki do umożliwienia klientom otrzymania kredytu samochodowego online. Teraz uzyskanie środków na zakup wymarzonego auta jest dużo łatwiejsze, a wypłata środków zajmuje nawet 15 minut.

kredyt samochodowy online

Proces uzyskiwania kredytu samochodowego online

W większości wiodących na rynku ofert kredytowych trzeba jedynie wypełnić wniosek o kredyt samochodowy online i wysłać go do banku. Po wydaniu decyzji, konsultant bankowy kontaktuje się telefonicznie z klientem aby dokonać finalizacji całego procesu i udzielić dodatkowych wskazówek i informacji. Po zawarciu umowy drogą elektroniczną w ciągu kilkunastu minut pieniądze są przelewane na rachunek kredytobiorcy. Po tym czasie kredytobiorca ma 30-60 dni na kupno samochodu, może on być używany, ale zwykle nie może być starszy niż 10-14 lat( w niektórych bankach nie ma tego ograniczenia). Jeśli ten termin zostanie przekroczony, to kredyt będzie traktowany jako zwykły kredyt gotówkowy na dowolny cel z wyższym oprocentowaniem.

Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy online?

Przed zaciągnięciem kredytu należy się zapoznać z poszczególnymi warunkami i prowizjami. Kredyty samochodowe online charakteryzują się przede wszystkim szybkością poprzez ograniczenie formalności do minimum. Niektóre banki połączyły siły z dealerami, więc umowę o kredyt można zawrzeć bezpośrednio w salonie. Na rynku są również dostępne kredyty połączone z kredytem gotówkowym – 70% kwoty kredytu można przeznaczyć na samochód, a 30% na dowolny cel. Oprocentowanie takiego kredytu w skali roku waha się w zależności od banku od 5.99% do 10% , a okres kredytowania od 3 miesięcy do nawet 10 lat.

Należy również zwrócić uwagę na zabezpieczenie kredytu. Zwykle zabezpieczenia kredytu samochodowego online to umowa przewłaszczenia warunkowego auta. Oznacza to, że bank nie figuruje w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel, ale w przypadku niespłacania kredytu może stać się jego właścicielem.

Co wybrać – kredyt samochodowy online czy leasing?

Istnieje kilka możliwości, aby stać się właścicielem wymarzonego auta. Jednak co zrobić w przypadku, gdy wahamy się wciąż między wzięciem kredytu samochodowego online a leasingiem? Za obydwoma rozwiązaniami stoi kilka argumentów. Po pierwsze, kredyt samochodowy to kredyt na konkretny cel, więc rządzi się nico innymi prawami. Jego oprocentowanie i wysokość są uzależnione od różnych czynników, na przykład rodzaju i wieku samochodu, który pragniemy zakupić. Ponadto wymaga on zabezpieczenia pod postacią przewłaszczenia warunkowego samochodu lub cesji z ubezpieczenia AC. Jednak istnieje możliwość zawieszenia spłaty oraz sprzedaż i kupno nowego samochodu przy kontynuacji spłacania kredytu, co nie jest możliwe przy leasingu.

natomiast charakteryzuje się tym, że jego koszty są stałe. Na plus przemawia również możliwość przeniesienia szkód nie powstałych z winy klienta na leasingodawcę. Od kredytu odróżnia go to, że minimalna kwota wynosi zwykle 50 tysięcy a maksymalny okres spłaty 5 lat.

Decyzję o tym, co wybrać należy podjąć przy dokładnym porównaniu obydwu ofert, a także skrupulatnym przeczytaniu warunków umowy. Z pomocą porównywarki finansowej na PADO24 decyzja z pewnością będzie łatwiejsza, dlatego zachęcamy, aby z niej skorzystać.

kredyt samochodowy czy leasing
  • Aktualności