Wycieczki last minute

Wycieczki objazdowe

Wycieczki objazdowe to sposób podróżowania, który zdobywa ostatnimi czasy coraz większą popularność. Jest on dość intensywny i pozwala nam zobaczyć wiele nowych miejsc w krótkim czasie. To sposób na wakacje idealny dla tych, którzy przedkładają aktywny odpoczynek nad błogie lenistwo w domu. Nie każdemu przypadnie więc do gustu. Dlaczego?

Na czym polegają wycieczki objazdowe?

wycieczka objazdowa last minute

Zacznijmy od wyjaśnienia. Czym właściwie jest wycieczka objazdowa? Na czym ona polega? Jest to wyjazd, podczas którego nie skupiamy się na jednym tylko celu, lecz w trakcie podróży zmieniamy kilkakrotnie miejsce pobytu, a także noclegi. W ciągu jednego dnia możemy więc zwiedzić na przykład dwa (lub więcej) oddalone od siebie o kilkadziesiąt kilometrów zabytki, a kolejnego przemieścić się jeszcze dalej. Takie wycieczki często oferowane są przez biura podróży, niekiedy w ramach oferty wczasów last minute. Są one doskonałym sposobem, żeby w trakcie zaledwie jednego wyjazdu zobaczyć dużą część odwiedzanego kraju, a nawet aż kilka krajów za jednym zamachem. Ma to sens zwłaszcza w przypadku tak bogatych w atrakcje turystyczne państw, jak na przykład Włochy czy Hiszpania.

Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, żebyśmy wycieczkę objazdową zorganizowali sobie samodzielnie. Wystarczy zastanowić się, gdzie chcielibyśmy pojechać, i zaplanować trasę, następnie ustalić, ile czasu spędzimy w każdym z miejsc, znaleźć tam noclegi, podliczyć koszty – i w drogę! Na taką wyprawę najwygodniejsze będzie własne auto, wiele osób jednak radzi sobie, przemieszczając się pociągami, samolotami i autobusami kursowymi czy nawet autostopem. Ta opcja wymaga jednak od nas znacznie większego zaangażowania niż wyjazd z biurem podróży. Będziemy musieli o wiele rzeczy zadbać i o wielu na bieżąco pamiętać. Dla początkujących globtroterów może to nie być łatwe. Włożony wysiłek wynagrodzi nam jednak cała masa przygód, które na pewno nas po drodze czekają.

Komu można polecić wycieczkę objazdową?

Opisywany rodzaj wyjazdów jest doskonałym sposobem na poznawanie świata, niewątpliwie jednak nie każdemu przypadnie on do gustu. Jakie plusy i minusy mają wycieczki objazdowe? Podstawową zaletę już wymieniliśmy – takie podróże pozwalają nam zobaczyć wiele w krótkim czasie. Z drugiej jednak strony są one niewątpliwie dość męczące. Nie każdy lubi przecież spędzać czas w aż tak intensywny sposób, dla niektórych, a zwłaszcza dla osób starszych, może to być zbyt wyczerpujące. Poza tym zwiedzając wiele miejsc w ciągu zaledwie kilka dni, trudno choć jedno z nich poznać dokładnie. Często jest tak, że każdą z atrakcji oglądamy jedynie pobieżnie, a następnie biegniemy szybko do kolejnej, by wyrobić się w wyznaczonym czasie z całym programem. Znaczna część podróżników woli jednak delektować się odwiedzanymi miastami i zabytkami, zamiast je po prostu „odfajkowywać”. Wycieczka objazdowa nie będzie też dobrym pomysłem dla osób z chorobą lokomocyjną – w jej trakcie trzeba przecież spędzać w środkach transportu znacznie więcej czasu niż podczas normalnego wyjazdu. 

wycieczka dokoła świata last minute

Znajdź wycieczkę objazdową z PADO24!

Chciałbyś spróbować tej formy podróżowania? Nie masz jeszcze planów na majówkę? A może już kiedyś byłeś na wycieczce objazdowej, spodobało Ci się i zastanawiasz się, gdzie pojechać tym razem? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci znaleźć porównywarka PADO24. Skorzystaj z naszej porównywarki, a dowiesz się, jakie oferty mają dla Ciebie w tej chwili biura podróży. Podpowiemy Ci również, które z nich są najatrakcyjniejsze oraz  najbardziej opłacalne pod względem finansowym. Niezależnie od tego, gdzie chciałbyś się wybrać, z PADO24 na pewno uda Ci się perfekcyjnie zaplanować swoją niezapomnianą podróż.

  • Aktualności