Najciekawsze miasta w Polsce

Miasta w Polsce – miejsca, które warto odwiedzić

Dotychczas polskie miasta pozostawały w cieniu europejskich metropolii, takich jak Wiedeń, Paryż czy Rzym, jednak obecnie można zauważyć rosnące zainteresowanie rodzimymi miejscowościami: zagraniczni turyści coraz chętniej odwiedzają Polskę, by zobaczyć najbardziej atrakcyjne zakątki naszego kraju. Dynamiczny rozwój miast powoduje, że największe polskie ośrodki miejskie stały się ważnymi punktami na mapie Europy: organizowane są tu występy światowych gwiazd, ogólnoświatowe konkursy i zawody, a znani reżyserowie chętnie wybierają polskie miasta jako tło dla swoich filmów. Najlepszym dowodem atrakcyjności polskich miast jest fakt, iż na przestrzeni lat aż dwa miasta zostały wybrane Europejską Stolicą Kultury: w 2000 r. został nią Kraków, w 2016 tytuł ten otrzymał Wrocław. Miasta w Polsce mają ogromny potencjał, należy jedynie dać im szansę, a odkryją przez nami swoje tajemnice.

Najpopularniejsze miasta w Polsce

Polskie miasta z roku na rok odwiedzane są przez rzesze turystów z całego świata. Do najpopularniejszych należą oczywiście Warszawa i Kraków, jednak przyjezdni chętnie odwiedzają także Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Toruń czy Gdańsk. Miasta w Polsce są miejscami szczególnymi: stanowią unikatowe połączenie historii z nowoczesnością. W polskich miastach możemy podążać szlakiem wielkich wydarzeń historycznych oglądając najpiękniejsze zabytki, spacerując po renesansowych rynkach i korzystając z różnorodnych atrakcji turystycznych. Miasta w Polsce to jedne z najbardziej niedocenianych miejsc, głównie przez nas samych: często zapominamy, jak piękne i ciekawe są polskie miejscowości, jaką rolę odegrały w historii kraju i jak wiele wydarzeń kulturalnych czy sportowych się w nich odbywa. Do miast, które zagraniczni turyści odwiedzają najczęściej należą również Sopot, Szczecin, Zakopane, Kazimierz Dolny, Łódź czy Zamość. W naszym kraju nie brakuje również uzdrowisk, które przyciągają pensjonariuszy z całego świata. Do najbardziej znanych kurortów zalicza się Kołobrzeg, Kudowę-Zdrój, Krynicę-Zdrój i Nałęczów. Miasta te zachęcają przyjezdnych unikalnym mikroklimatem, licznymi terenami zielonymi (lasy i parki krajobrazowe) i różnorodnymi atrakcjami, które mają w swojej ofercie.

Dlaczego warto odwiedzać polskie miasta?

Miasta w Polsce to miejsca atrakcyjne turystycznie: znajduje się tu wiele zabytków z różnych okresów polskiej państwowości, nie brakuje tu zamków, zabytkowych bram, pozostałości po dawnych fortyfikacjach, pięknych Starówek (choćby w Warszawie, Krakowie, Zamościu czy Toruniu). Polskie miasta zaskakują także mniej znanymi, ale równie intrygującymi miejscami: należą do nich liczne w naszym kraju podziemne trasy turystyczne (część z nich to pozostałości po konfliktach zbrojnych, inne prowadzą przez dawne wyrobiska lub jaskinie). W Polsce znajdują się również dwie kopalnie soli, można tu oglądać jedną z najlepiej zachowanych fortyfikacji – twierdzę Modlin i odwiedzić dawny obóz koncentracyjny. Miasta w Polsce są malowniczo położone: niektóre z miejscowości otaczają parki krajobrazowe, lasy (które pokrywają aż prawie 30% obszaru kraju) i rezerwaty przyrody, które gwarantują niezapomniane widoki i umożliwiają obcowanie z niespotykaną fauną i florą. Polskie miasta są kolebką wielu wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych: odbywają się tu cykliczne imprezy o charakterze światowym (np. Konkurs Chopinowski), festiwale piosenki (w Opolu i Sopocie), przeglądy filmowe i teatralne, jarmarki i wiele innych.

Ciekawe miasta w Polsce znajdziesz na PADO24!

Polska to świetne miejsce na wypoczynek i przyjemne spędzanie czasu: poza największymi miejscowościami takimi jak Gdańsk, Kraków czy Warszawa, są tu także inne: niewielkie, spokojne, zlokalizowane daleko od wielkich metropolii, ale wcale nie mniej ciekawe miasta, o których istnieniu nawet nie wiemy. Warto lepiej poznać nasz kraj i odwiedzić miejsca, które brak na turystycznej mapie Europy, kto wie – być może pozytywnie nas zaskoczą? Ciekawe miasta w Polsce znajdziesz na PADO24. Jest to serwis o podróżach, wycieczkach, biletach i atrakcyjnych miejscach w Polsce i za granicą. Podpowiadamy, jakie zakątki naszego kraju warto odwiedzić, jakim środkiem transportu najlepiej podróżować wybierając się na zagraniczne wakacje i jak znaleźć tani nocleg. Na PADO24 prezentujemy mniej znane polskie miejscowości, w których nie brakuje zróżnicowanych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Z nami znajdziesz interesując miejsce na letni urlop lub zimowy wypoczynek – szybko, darmowo i bez wychodzenia z domu. Gwarancja udanego wyjazdu? Tylko z porównywarką ofert PADO24!

  • Aktualności