Najciekawsze miasta w Polsce

Ciechocinek

Ciechocinek to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, słynne na całą Polskę dzięki swoim walorom uzdrowiskowym. Określony mianem „Perły Uzdrowisk Polskich” nieustannie przyciąga rzesze kuracjuszy. W mieście nie znajdziemy zbyt wielu przedsiębiorstw przemysłowych, znajdują się tam głównie uzdrowiska, sanatoria, szpitale, ośrodki wypoczynkowe, zakłady przyrodolecznicze i inne obiekty, gwarantujące komfortowy wypoczynek. Nie znaczy to jednak, że Ciechocinek to nudne miasto, nadające się jedynie na leczniczy pobyt, wręcz przeciwnie. Niewiele osób wie, że można znaleźć tutaj mnóstwo atrakcji turystycznych oraz zorganizować rozrywkę dla całej rodziny. Ciechocinek to idealne miejsce zarówno dla osób ceniących sobie spokój, jak i dla aktywnych turystów, poszukujących ciekawych zabytków lub aktywnych form spędzania czasu na wakacjach.

Ciechocinek to wyjątkowo urokliwe miejsce. Jego malownicze położenie oraz walory lecznicze od wielu lat przyciągają tłumy. Liczne parki, skwery i kwietniki składają się na obraz idyllicznego miejsca, w którym będziemy chcieli pozostać jak najdłużej. Mnogość sanatoriów i obiektów uzdrowiskowych sprawia, że każdy może wybrać miejsce, które jest dla niego najatrakcyjniejsze. Wybór zabiegów i kuracji, z których goście mogą korzystać jest ogromny. Bez problemu wybrać się można na kąpiel solankową, zawijania borowinowe, masaż czy chociażby poruszać się na gimnastyce. Jednymi z najsłynniejszych są kuracje pitne, bazujące na leczniczych wodach, z których słynie Ciechocinek. Wiele z obiektów uzdrowiskowych zlokalizowanych na terenie miasta pochodzi sprzed wielu lat, przez co oprócz funkcji leczniczych, pełnią także rolę wartych zobaczenia zabytków. Mowa tutaj między innymi o tężniach i grocie solankowej, które wybudowane zostały w latach 1824-1859. Wysokie na około 15 i długie na ponad 1700 metrów budowle robią ogromne wrażenie na zwiedzających, a przy tym posiadają duże walory lecznicze. W procesie odparowywania wody z solanki, wokół nich tworzy się niepowtarzalny mikroklimat, bogaty w jod, przez co można tam zażyć naturalnej inhalacji. Walory przyrodnicze i klimatyczne Ciechocinka są tak niezwykłe, że w jego okolicach utworzono Obszar Chronionego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej. Szukając miejsca idealnego na zdrowotny wypoczynek, w otoczeniu nieskażonej natury, warto rozważyć ofertę uzdrowiskową tego miejsca. Będzie to z pewnością trafny wybór.

Atrakcje w Ciechocinku

Ciechocinek bogaty jest w zabytki, dlatego osoby lubiące długie spacery połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc będą mogły miło spędzić czas. Miłośnicy dawnej architektury powinni udać się do godnych podziwu Łazienek. Monumentalne budynki, kryjące bogate neobarokowe i klasycystyczne wnętrza robią niemałe wrażenie. Warto także w planie zwiedzania uwzględnić Pałacyk Dyrekcji PUC S.A. oraz Dworek Prezydenta RP, które idealnie wpisują się w otoczenie drzew i parków, tworząc bajkowy krajobraz. Jednym z najbardziej znanych i cenionych punktów, które koniecznie należy zobaczyć jest również Park Zdrojowy, z którego słynie Ciechocinek. Mieszczą się w nim obiekty takie jak Muszla koncertowa, kawiarnia „Bristol” czy pijalnia wód mineralnych, które w połączeniu z bogatą roślinnością i szumem licznych fontann tworzą piękną scenerię. Przechadzając się ulicami Ciechocinka, nie sposób ominąć słynnych form kwiatowych, takich jak Zegar Kwiatowy, czy Partery Hellwiga wraz z fontanną, która wieczorami rozbłyska kolorowym światłem, tworząc niesamowity pokaz. Aby jak najlepiej wykorzystać czas, warto skorzystać z jednej z wyznaczonych tras pieszych lub rowerowych, dzięki czemu nie ominie nas żadna atrakcja. Pobyt w tym miejscu dodatkowo urozmaicą liczne imprezy kulturalne i sezonowe, koncerty, kuligi, a także bogata baza gastronomiczna i rekreacyjna. Wybierz tani i atrakcyjny nocleg w Ciechocinku, sprawdź oferty, jakie proponuje porównywarka PADO24. Chcesz odwiedzić także inne polskie uzdrowiska i najpiękniejsze miasta naszego kraju? Zajrzyj do Krasnobrodu lub Nałęczowa.

  • Aktualności