Najciekawsze miasta w Polsce

Gołdap

Gołdap to miasto uzdrowiskowe położone w województwie warmińsko-mazurskim. Wyróżnia  się niepowtarzalnymi walorami klimatycznymi, pięknym krajobrazem i atrakcjami organizowanymi na świeżym powietrzu. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby starsze, jak i młodsi wczasowicze. Z powodzeniem zaplanować można w tym miejscu nie tylko leczniczy wypoczynek , ale także aktywny pobyt. Bogata baza noclegowa i gastronomiczna, szeroki wybór form organizowania wolnego czasu oraz dostępność mnóstwa placówek kulturalnych i rozrywkowych sprawia, że Gołdap to miejsce dobre dla każdego. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju.

Uzdrowiskowy Gołdap

Miasto Gołdap posiada status uzdrowiska. Z zalet leczenia klimatyczno-borowinowego nieustannie korzysta wiele osób. Jednym z największych walorów, którymi może pochwalić się to miejsce jest najczystsze w Polsce powietrze, mające nieoceniony wpływ na nasze zdrowie. Do najczęściej leczonych w uzdrowisku dolegliwości zalicza się przede wszystkim schorzenia narządu ruchu i reumatycznych, stany pourazowe, choroby układu oddechowego i nerwowego, a także choroby kobiece.

Na terenie uzdrowiska zlokalizowane są obiekty pozwalające na kompleksowe zajęcie się swoimi problemami oraz mające ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia. Jednym z najpopularniejszych punktów są Tężnie Solankowe. Wokół nich wytwarza się mikroklimat zawierający duże ilości pierwiastków, takich jak potas, magnez, jod i wapń, mających kluczowe znaczenie podczas leczenia wielu schorzeń. Korzystanie z tężni może być szczególnie pomocne dla osób zmagających się z chorobami dróg oddechowych, zatok oraz alergią. Innym miejscem wartym odwiedzenia jest grota solna, w której odtwarza się mikroklimat charakterystyczny dla obszarów nadmorskich. Przebywanie oraz inhalacje w grocie solnej mają ogromny wpływ na poprawę samopoczucia i zdrowia. Nie tylko wspomagają kurację podczas wielu chorób, ale także poprawiają komfort zasypiania i zmniejszają chrapanie. Jeśli wybierzemy uzdrowisko Gołdap, podczas pobytu warto odwiedzić także znajdującą się tam pijalnię wód mineralnych i leczniczych. Ich niesamowite walory zdrowotne i smakowe jeszcze bardziej umilą nam wypoczynek.

Spędź urlop aktywnie w Gołdapi

Gołdap to miejsce wielu możliwości. Na osoby chcące nie tylko korzystać z jego leczniczych  walorów, ale także aktywnie spędzać czas, czeka mnóstwo atrakcji. Oprócz wędrówek i spacerów po malowniczych okolicach, można zaplanować czas pełen wrażeń dla siebie i swojej rodziny. W sezonie letnim możemy wybrać się między innymi na spływ kajakowy lub sprawdzić nasze umiejętności na parku linowym, bez problemu zorganizujemy sobie także lekcje jazdy konnej. Nie zaniedbamy również naszej formy, ponieważ korzystać możemy z siłowni oraz zlokalizowanego na terenie uzdrowiska basenu. Dla osób preferujących spokojniejsze formy spędzania czasu organizowana jest pełna gama warsztatów artystycznych, wśród których znaleźć można wikliniarstwo, szydełkowanie, a nawet obserwowanie produkcji miodu. Popularne są także wycieczki krajoznawcze. To jednak nie wszystko, ponieważ możliwości jest wiele nie tylko latem. W zimie Gołdap przyciąga wielbicieli narciarstwa i innych sportów zimowych. Na stokach Gołdapskiej Góry znajduje się wiele tras zjazdowych oraz wyciągi narciarskie. Ponadto organizowane są także kuligi wraz z ogniskami integracyjnymi, a także psie zaprzęgi. Poza wymienionymi atrakcjami można także wybrać się na jedną z wielu imprez kulturalnych, potańczyć w klubie lub zagrać z przyjaciółmi w kręgle. Dostępność wielu placówek kulturalnych, kin, muzeów i galerii dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego miejsca. Każdy wczasowicz z pewnością będzie mógł zorganizować swój czas zgodnie ze swoimi wymaganiami i zainteresowaniami. Pomoże w tym porównywarka PADO24. Znajdziecie na niej nie tylko noclegi w atrakcyjnych cenach, ale także oferty all inclusive i first minute. Dowiecie się więcej o innych uzdrowiskach, takich jak Lądek Zdrój i Busko Zdrój.

  • Aktualności