Najciekawsze miasta w Polsce

Krynica – Zdrój

Krynica-Zdrój to idealne miejsce na wczasy. Nieważne czy wybierzesz się na urlop w pojedynkę czy też na rodzinne wakacje, odnajdziesz tutaj mnóstwo atrakcji i rozrywek dla każdego. Położone w województwie małopolskim miasto jest znane i cenione w całym kraju, dzięki jego walorom krajobrazowym i leczniczym oraz rozbudowanej bazie rekreacyjnej. Zarówno zimą, jak i latem Krynica-Zdrój odwiedzają tłumy turystów, dlatego też znaleźć tam można bardzo wiele hoteli i gospodarstw agroturystycznych, bogatą bazę gastronomiczną i specjalne sezonowe atrakcje. Z pewnością nikt nie będzie się tutaj nudził. Krynica-Zdrój przez cały rok tętni życiem. Przyciąga amatorów sportów zimowych, osoby lubiące aktywny wypoczynek na łonie natury, a także tych, którzy cenią sobie jej walory uzdrowiskowe. Nieważne czy poszukujesz spokojnego wypoczynku, czy mnóstwa atrakcji i wrażeń – w Krynicy-Zdrój znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Miasta tego typu są atrakcyjne nie tylko zimą, ale i latem.

Walory uzdrowiskowe Krynicy-Zdrój

Walory zdrowotne wód wypływających ze źródeł znajdujących się w Krynicy-Zdrój zauważono już wiele lat temu. Z ich zalet korzystały niegdyś najznamienitsze polskie osobistości, takie jak Józef Piłsudski czy Henryk Sienkiewicz. Historia nie była jednak łaskawa dla tamtych terenów i podczas walk prowadzonych na ziemiach polskich, splądrowano wiele budynków uzdrowiskowych. Dawną świetność odzyskiwać zaczęły dopiero po II wojnie światowej i od tamtego czasu Krynica – Zdrój jest jednym z najbardziej znanych ośrodków uzdrowiskowych i sanatoryjnych. Z tych rejonów pochodzą dwie znane marki wód mineralnych, „Kryniczanka” i „Muszynianka”. Znajdują się tu także liczne pijalnie wód leczniczych, szpitale uzdrowiskowe i inne obiekty, w których zadbać można o swoje zdrowie. Jednym z nich jest jaskinia solna, w której oddychać można czystym, zjonizowanym powietrzem, mającym nieoceniony wpływ na ludzki organizm. W otoczeniu licznych parków i górskich krajobrazów można doskonale wypocząć i zregenerować siły.

Atrakcje turystyczne w Krynicy-Zdrój

W Krynicy – Zdrój ciężko byłoby się nudzić. Mnogość różnorodnych atrakcji zapewni każdemu miło spędzony czas. Chcąc spędzić spokojny urlop, można zaplanować spacery oraz zwiedzanie ciekawych miejsc tych okolic. Niezliczone pomniki przyrody, rzeźby kwiatowe i piękne kościoły usytuowane w malowniczym otoczeniu pozwolą nam oddać się chwili zadumy i uciec od codziennego stresu. Piękne drewniane zabudowania stwarzają niepowtarzalny klimat, który poczuć można przechadzając się ulicami Krynicy – Zdrój. Warto obejrzeć także cerkwie, muzea i galerie prezentujące ciekawe eksponaty, a komfortowe zwiedzanie zagwarantuje wybór wycieczki autokarowej. Znajduje się tu wiele atrakcji, które spodobają się prawie każdemu. Jedną z tych najbardziej obleganych zarówno w sezonie letnim, jaki i zimowym, jest Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka, najdłuższa i najnowocześniejsza w Polsce. W specjalnych wagonach turyści pokonują trasę 2 kilometrów w zaledwie 7 minut, mogąc przy tym podziwiać niesamowite górskie widoki. Ciekawą propozycją jest także sławna całoroczna sankostrada o długości 1 kilometra. Tereny te stanowią także gratkę dla zapalonych narciarzy, oferując szeroki wybór tras zjazdowych. Miłośnicy aktywnych form wypoczynku mogą przebierać wśród niezliczonych możliwości. Wśród proponowanych atrakcji znaleźć można między innymi parki linowe, paintball, tor gokartowy, mini golf, korty tenisowe oraz spływy kajakowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Gdy wybierzemy się na urlop z dziećmi, na pewno nie będą one narzekać na brak rozrywki. W Krynicy – Zdrój znajdziemy bowiem mnóstwo placów zabaw, baseny, parki sportowo-rekreacyjne, dmuchane zjeżdżalnie i kule wodne czy chociażby całoroczne lodowisko. Ciekawymi propozycjami z pewnością będą również Muzeum Zabawek „Bajka”, Centrum Zabaw „Mały Robinson” czy UFO ślizgawki. Poza tym w pobliżu znajdują się również inne ciekawe miejscowości turystyczne, takie jak na przykład Kołaczyce czy słynna Wieliczka. Szeroka oferta zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta. Chcesz odwiedzić Krynicę Zdrój, ale nie masz noclegu? Porównywarka ofert PADO24 ułatwi rezerwację hotelu w dobrej cenie.

  • Aktualności