Najciekawsze miasta w Polsce

Kurozwęki – dobre na każdą okazję

Kurozwęki to miejsce, które zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę, jeżeli zastanawiamy się, gdzie spędzić niedzielne popołudnie czy weekend z naszą rodziną, z drugą połówką lub z przyjaciółmi. Jednak sprawdzi się ono świetnie również, jeżeli chodzi o firmowe wyjazdy integracyjne lub nawet konferencje. Pałac w Kurozwękach każdy z nas powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Co więc mają w sobie Kurozwęki? Z jakiego typu atrakcjami się tam spotkamy? Miejscowość ta jest położona w województwie świętokrzyskim, w gminie Staszów. Tamtejsza okolica jest wyjątkowo malownicza. W Kurozwękach znajdziemy masę zieleni i będziemy mieli okazję do obcowania z nieskalaną niczym naturą. Łąki, lasy, dzikie zwierzęta – wszystko to przyciąga do tej miejscowości masę turystów z całego kraju. Jednak nie zabraknie nam tam również okazji do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Kurozwęki na rodzinną niedzielę

Tym, co przede wszystkim kojarzy się z Kurozwękami, jest znajdujący się tam pałac. Niektóre jego części pochodzą z XIV wieku, inne z XVIII albo XIX. Podczas zwiedzania z przewodnikiem świetnie poznamy dzieje tego miejsca i wszystkie jego sekrety. Będzie to zarówno interesująca, jak i pouczająca wycieczka. Wśród nastoletnich turystów szczególnym zainteresowaniem cieszą się otoczone aurą tajemnicy lochy, w których zorganizowano muzeum. Znajdziemy tam między innymi reprodukcje broni rycerskiej. Dzieci natomiast z pewnością będą zachwycone, gdy odwiedzą krainę bizonów. W końcu są to zwierzęta dla nas niezwykłe, nie spotkamy ich w dzisiejszych czasach na co dzień. Natomiast pod koniec intensywnego dnia możemy wybrać się całą rodziną do minizoo, a także zabrać nasze maluchy na ciekawy plac zabaw. Jeżeli chodzi o mniej typowe atrakcje, obok pałacu znajduje się labirynt, w którym regularnie organizowane są konkursy, mające na celu sprawdzenie orientacji w terenie oraz wiedzy uczestników. Zainteresowani mogą wziąć także udział w poszukiwaniach ukrytych na terenie pałacu skarbów. Poza tym w pobliżu znajdują się również inne atrakcyjne turystycznie miejscowości – takie jak Skalbmierz czy Wiślica. Jeśli wystarczy Ci czasu, zajrzyj koniecznie również tam!

Co Kurozwęki mają do zaoferowania firmom?

Wiele przedsiębiorstw organizuje obecnie dla swoich pracowników rozmaite wyjazdy integracyjne, które mają im pomóc lepiej się poznać, i to w sytuacjach innych niż te czysto służbowe. Kurozwęki są świetnym miejscem na takie właśnie spotkanie, zwłaszcza że w pałacu usytuowany jest niewielki hotel, a również w jego pobliżu znajdziemy inne miejsca, gdzie można zarezerwować noclegi. Pracownicy z pewnością będą zadowoleni, mogąc sprawdzić się w konkurencjach takich, jak wspomniany powyżej spacer po labiryncie czy też poszukiwania skarbu. Pozwoli im to nawet zwiększyć swoje umiejętności pracy zespołowej, zgrać się ze sobą. Jednak w Kurozwękach doskonale się udadzą również bardziej oficjalne spotkania, takie jak na przykład konferencje czy też przyjęcia. I dotyczy to nie tylko firm, ale także prywatnych osób, które zechcą zorganizować na przykład wesele.

Kurozwęki to więc świetne miejsce właściwie dla każdego, i to o każdej porze roku (choć najlepiej je oczywiście odwiedzać latem). Nie wszystkie najpiękniejsze miasta i wsie w Polsce są znane wielu turystom. Popularność Kurozwęk stale rośnie. Nie ma chyba osoby, która nie znalazłaby tam czegoś dla siebie. Wielbiciele historii z przyjemnością zwiedzą zamek, fani przyrody – rezerwat bizonów, a miłośnicy aktywności fizycznej i zagadek sprawdzą swoje umiejętności w labiryncie. Także dzieci zdecydowanie nie będą się w tym miejscu nudziły, i to nawet te najmniejsze. Z pewnością oczaruje je minizoo, a także pełen atrakcji plac zabaw. Krótko mówiąc – jeżeli nie wiesz, co zrobić w wolnym weekendem, Kurozwęki czekają na Ciebie. Znajdź hotel w okolicach w dobrej cenie. Pomoże Ci w tym porównywarka ofert PADO24.

  • Aktualności