Porównywarka i ranking pożyczek hipotecznych

Pożyczki hipoteczne

Pożyczka hipoteczna, choć to ciekawa i opłacalna propozycja, w Polsce nadal jeszcze nie jest jednak zbyt dobrze znana i nie korzysta z niej zbyt wiele osób. Na czym więc ona polega? Jakie są jej cechy i właściwości? Co różni ją od innych pożyczek, a także od kredytu hipotecznego?

atrakcyjne pożyczki hipoteczne

Pożyczkę hipoteczną możemy wziąć, jeżeli jesteśmy właścicielem nieruchomości. Wówczas nasz dom, mieszkanie czy działka stają się dla banku gwarancją, że uregulujemy należność, najprościej więc mówiąc, bierzemy pożyczkę pod zastaw nieruchomości, która, w razie gdybyśmy mieli poważne problemy ze spłatą, zostanie nam odebrana. Jeżeli natomiast chodzi o kredyt hipoteczny, on jest przeznaczony dla osób, które dopiero planują zakup mieszkania lub budowę domu (choć również pod zastaw). Poza tym kredyt taki ma z góry określony cel, z którego zostajemy rozliczani, a pożyczkę możemy przeznaczyć na to, na co tylko zechcemy. Pożyczkę hipoteczną i kredyt hipoteczny łączy natomiast ich długoterminowość – i w jednym, i w drugim przypadku spłata może trwać aż kilkadziesiąt lat, podczas gdy zwyczajne pożyczki są zazwyczaj udzielane na znacznie krótszy czas. Kolejna sprawa to wysokość długu. Podczas gdy większość pożyczek opiewa raczej na niewielkie kwoty, to w przypadku tych hipotecznych mogą to być naprawdę wysokie sumy.

Kiedy pożyczka hipoteczna jest dobrym rozwiązaniem?

Pożyczka hipoteczna ma więc całkiem sporo zalet. Po pierwsze możemy w ten sposób uzyskać tak dużą sumę, jakiej faktycznie potrzebujemy, po drugie spłata zostanie rozłożona na wiele dogodnych rat, po trzecie oprocentowanie nie jest tutaj zazwyczaj zbyt wysokie (znacznie niższe niż w przypadku kredytów gotówkowych, nieco jednak wyższe niż przy mieszkaniowych), a po czwarte raczej nie będziemy potrzebować wkładu własnego. Wszystko to wynika z faktu, że zastaw nieruchomości jest dla banku na tyle dobrym zabezpieczeniem, że nie potrzeba już żadnych dodatkowych.

Kiedy więc warto pomyśleć o pożyczce hipotecznej? Sytuacje takie zdarzają się niestety w życiu każdego z nas. Awaria samochodu i konieczność zakupienia nowego, usterka któregoś ze sprzętów gospodarstwa domowego lub nagły remont – i już pojawia się kryzys finansowy. Często bieżące dochody nie wystarczają niestety na zaspokojenie wszystkich tych potrzeb. W takiej sytuacji często myślimy o zaciągnięciu kredytu gotówkowego. Natomiast tańszym i praktyczniejszym zastępstwem może być dla niego właśnie pożyczka hipoteczna. Sprawdzi się ona zwłaszcza w sytuacji, gdy jest nam potrzebna większa suma.

Porównaj pożyczki hipoteczne na PADO24!

nie przepłacaj za pożyczki hipoteczne

Pożyczki hipoteczne znajdują się już w ofercie większości polskich banków. Możemy je zaciągnąć nie tylko w złotówkach, ale także w obcych walutach. Propozycje te różnią się od siebie wieloma kwestiami – wysokością maksymalnej możliwej do pożyczenia kwoty, oprocentowaniem, dodatkowymi opłatami, prowizjami, a także obowiązującymi zasadami. Dlatego też jeżeli planujemy zaciągnięcie tego typu pożyczki, warto najpierw dobrze rozeznać się w rynku i sprawdzić, jakie mamy możliwości. Pomocna się w tym na pewno okaże nasza porównywarka finansowa, dzięki której dowiesz się, jakie pożyczki są w danej chwili dostępne i na które z nich warto zwrócić uwagę. Pamiętaj jednak, że wiele również zależy od tego, jaką dysponujemy nieruchomością, od jej wartości – na innej wysokości pożyczkę może przecież liczyć posiadacz willi, a na inną właściciel kawalerki. Dlatego też najlepiej skorzystać z dostępnego na PADO24 porównania, dzięki niemu zaoszczędzicie czas i pieniądze, a oferta, którą wybierzecie będzie dopasowana do Waszych potrzeb i możliwości. Pamiętajcie, że porównanie pożyczek hipotecznych na naszej stronie nic Was nie kosztuje!

Porównywarka pożyczek hipotecznych

Porównywarka pożyczek hipotecznych PADO24 to narzędzie niezastąpione podczas poszukiwania najodpowiedniejszego rozwiązania, dopasowanego do naszych potrzeb. To proste, a zarazem skuteczne narzędzie pomoże nam znaleźć najkorzystniejszą ofertę, z której będziemy zadowoleni. W zależności od cech, na których zależy nam najbardziej, takich jak wysokość raty, okres spłaty zadłużenia czy wysokość oprocentowania, możemy porównać propozycje spełniające wybrane kryteria. Posługiwanie się porównywarką pożyczek hipotecznych PADO24 pozwoli nam znaleźć rozwiązanie, które nie narazi nas na zbyt duże koszty, a zamiast marnować czas na podróżowanie po bankach, wszystko sprawdzimy nie wychodząc z domu. Dzięki PADO24 bez problemu pozyskamy dodatkowe środki na realizację naszych planów.

Ranking pożyczek hipotecznych

Chcąc uzyskać jeszcze więcej informacji dotyczących najbardziej korzystnych rozwiązań, powinniśmy zwrócić uwagę na ranking pożyczek hipotecznych przygotowany przez PADO24. Jest to rzetelne zestawienie, uwzględniające wszelkie kryteria, mające największe znaczenie w przypadku tego typu zobowiązań. Bazując na wadach i zaletach każdego z nich, stworzono listę najbardziej opłacalnych pożyczek hipotecznych, dzięki której łatwo sprawdzimy, czy wybrany przez nas produkt jest uznawany za jeden z lepszych. Szczegółowe opisy parametrów danych opcji zawarte w rankingu pożyczek hipotecznych PADO24 ułatwią nam podjęcie słusznej decyzji. Jeśli więc chcemy dokonać dobrego wyboru i cieszyć się dodatkowymi środkami, przyznanymi na korzystnych warunkach, powinniśmy skorzystać zestawienia przygotowanego przez PADO24.

najlepsze pożyczki hipoteczne

Materiały do pobrania:

Każdemu z nas zdarzają się w życiu większe wydatki, z którymi nie jesteśmy w stanie poradzić sobie na bieżąco. Jeżeli potrzebna jest nam większa kwota, często wybieramy pożyczkę hipoteczną, czyli taką, która jest udzielana pod zastaw nieruchomości. Musimy pamiętać o jej regularnym spłacaniu, wykonywaniu przelewów. W tym ostatnim może nam pomóc usługa, jaką jest polecenie zapłaty, którą oferują obecnie niemalże wszystkie banki. Aby z niej skorzystać wystarczy złożyć w bankach zgodę na polecenie zapłaty. Jej wzór znajdziecie na PADO24. Właśnie u nas możesz znaleźć także wzór odwołania takiej zgody. Korzystając z tej opcji nie musimy martwić się o to, czy nasza pamięć nagle nie zawiedzie. Powinniśmy tylko zatroszczyć się, żeby w momencie dokonania polecenia zapłaty na koncie zawsze znalazła się wystarczająco wysoka suma.

Zgoda na polecenie zapłaty

Jeżeli chcemy poleceniem zapłaty ułatwić sobie opłacanie rat pożyczki hipotecznej, powinniśmy złożyć zarówno do banku, w którym mamy konto, jak i do tego, w którym zaciągnęliśmy dług, zgodę na polecenie zapłaty. Jej wzór można pobrać z naszej strony – PADO24. Usługa zostanie uruchomiona już wkrótce.

Pobierz dokument

Odwołanie zgody na polecenie zapłaty

Jeśli jednak zechcemy zrezygnować z polecenia zapłaty i powrócić do spłacania pożyczki poprzez samodzielne wykonywanie przelewów, możemy to zrobić w każdej chwili. Powinniśmy w tym celu wypełnić wzór cofnięcia polecenia zapłaty. Dokument ten powinien wyglądać tak jak we wzorze, który można pobrać z PADO24. Następnie dostarczmy go do obu zainteresowanych instytucji.

Pobierz dokument
Każdy z nas musi codziennie pamiętać o naprawdę wielu rzeczach, a spłata rat pożyczki jest tylko jedną z nich. Istnieją na szczęście  metody, by sobie to wszystko ułatwić, a należy do nich usługa, jaką jest polecenie zapłaty. Nie dość, że nic nas ona nie kosztuje, to jeszcze możemy zdecydować się na nią w naprawdę łatwy sposób, wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek z PADO24. Dzięki niej nigdy już nie zapomnimy o terminowym wykonaniu przelewu.
  • Aktualności