Porównywarka i ranking pożyczek hipotecznych

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Pożyczka hipoteczna i kredyt hipoteczny to dwa bardzo często mylone ze sobą produkty bankowe. Często potrzebując pieniędzy na zakup mieszkania bądź też większej ilości środków na inne inwestycje używamy naprzemiennie tych dwóch pojęć. Rzeczywiście obie formy wsparcia finansowego dają możliwość uzyskania wysokiej kwoty. Skupmy się jednak na tym, co różni oba te produkty bankowe i w jakich przypadkach możemy z nich skorzystać. Na rynku bankowym znajdziemy produkty, które zaspokoją potrzeby różnych osób. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny, dzięki niemu kupią wymarzony dom. Inni zdecydują się na pożyczkę hipoteczną, ponieważ posiadają

Kredyt hipoteczny – co warto o nim wiedzieć?

pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Najlepszy kredyt hipoteczny możemy zaciągnąć na konkretnie wybrany cel. Jest to zazwyczaj zakup domu, mieszkania lub jakiejś nieruchomości. Aby go otrzymać musimy spełnić szereg wymagań, które dotyczą w głównej mierze naszych możliwości finansowych. Banki sprawdzają nasze dochody i obliczają, czy będą one wystarczające do spłaty podejmowanego zobowiązania. Przy jego zaciąganiu bardzo ważna jest również nasza historia kredytowa. Nikt nie pożyczy nam tak dużej sumy pieniędzy, jeśli w przeszłości mieliśmy problemy ze spłatą dużo mniejszych kwot. Zupełny brak historii kredytowej jest również niekorzystny, ponieważ bank nie wie, czego może się spodziewać po takim kredytobiorcy. Najlepiej jest, jeśli przed próbą starania się o kredyt hipoteczny będziemy mieli na swoim koncie już kilka terminowo spłaconych kredytów. Umowa kredytu hipotecznego zawierana jest na długi okres czasu, liczony w dziesiątkach lat. Przez ten okres musimy mieć pewność, że będziemy w stanie opłacać kolejne raty. W przeciwnym wypadku bank przez ustanowioną przez nas hipotekę będzie miał możliwość zajęcia i zlicytowania naszej nieruchomości. Na tym właśnie polega zabezpieczenie hipoteczne ze strony banku i dlatego banki w ogóle pożyczają tak duże kwoty pieniędzy – mają pewność, że zostaną one spłacone nawet w przypadku braku wypłacalności.

Czym jest pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna jest również zabezpieczana przez hipotekę na nieruchomości, wpisaną do ksiąg wieczystych. Udzielana jest zazwyczaj na 50-70% wartości nieruchomości, choć czasami bank może zgodzić się nawet na 100%. Jak widać są to również bardzo duże kwoty. Tak samo jak w przypadku kredytu hipotecznego bank ma prawo rozpocząć procedurę komorniczą na naszej nieruchomości w przypadku niespłacania rat pożyczki. Z tego powodu banki dużo chętniej udzielają pożyczek hipotecznych niż zwyczajnych kredytów konsumenckich, z których dużo trudniej ściąga się zaległe raty. Pożyczka hipoteczna umożliwia rozłożenie spłaty na okres wielu lat, maksymalnie 20-25. Do jej uzyskania wymagane są dokumenty potwierdzające dochody, jak również dokonanie wyceny nieruchomości przez profesjonalnego rzeczoznawcę. Do wymagań banku dochodzi bardzo często również ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Jest to jeden z kosztów pożyczki hipotecznej, a dodatkowo bank może wymagać zabezpieczenia w postaci cesji praw z tego ubezpieczenia. Porównując pożyczkę hipoteczną do zwyczajnych kredytów gotówkowych na remont mieszkania, możemy stwierdzić, że jest ona dużo bardziej opłacalna dla kredytobiorcy. Głównie ze względu na niższe oprocentowanie. W znalezieniu najlepszej dla Ciebie pożyczki pomoże Ci nasz ranking pożyczek hipotecznych.

pożyczka hipoteczna tylko dla właścicieli nieruchomości

Różnice między pożyczką hipoteczną a kredytem hipotecznym

Podstawową różnicą między pożyczką hipoteczną, a kredytem hipotecznym jest cel, na który możemy przeznaczyć zdobyte w ten sposób pieniądze. W przypadku kredytu hipotecznego bank wymaga od nas podania konkretnego celu, np. zakupu mieszkania, przed wydaniem decyzji o tym, czy otrzymamy środki czy też nie. Z kolei przy pożyczce hipotecznej nie musimy podawać żadnego powodu, dla którego chcemy pożyczyć pieniądze. Możemy je przeznaczyć na co tylko się nam podoba. Nieważne czy będzie to zakup nowego samochodu czy organizacja wesela. Bank interesuje tylko i wyłącznie odpowiednie zabezpieczenie spłaty takiej pożyczki w postaci hipoteki na nieruchomości. Jest to więc dużo wygodniejszy sposób na pożyczenie pieniędzy. Jeśli zależy nam na elastyczności, to powinniśmy wybrać właśnie pożyczkę hipoteczną. Jeśli jednak potrzebujemy pieniędzy na nieruchomość, lepiej jest wybrać kredyt hipoteczny. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże Ci nasza strona www.pado24.pl oraz znajdująca się na niej porównywarka finansowa.

  • Aktualności