Porównywarka cen energii i gazu

Dual fuel – sposób na tani prąd i gaz

Dual fuel polega na jednoczesnej sprzedaży energii i gazu – w pakiecie. Dotąd taka możliwość była dostępna jedynie dla klientów biznesowych, ale obecnie jest również dla indywidualnych – czyli dla gospodarstw domowych. Pod nazwą „Przepis na energię” proponuje nam ją PGE. Tutaj jednak możemy zdecydować się także na promocyjny zakup samego paliwa gazowego. Dostawa tych nieodnawialnych źródeł energii w pakiecie to sposób na mniejsze rachunki.

tani prąd i gaz

Gdzie znajdziemy usługę dual fuel?

Poza PGE usługi dual fuel dla klientów indywidualnych nie oferuje obecnie żadne inne towarzystwo. Jednak przedsiębiorcy mają pod tym względem spory wybór – takie pakiety dla nich ma między innymi Enea, a także Duon i PGNiG. Ponieważ w dużych firmach, a zwłaszcza fabrykach, zużycie zarówno gazu, jak i energii jest zazwyczaj wyższe niż w gospodarstwach domowych, również oszczędność będzie tutaj z pewnością znaczniejsza.

Jakie korzyści daje dual fuel?

Oferta dual fuel jest przede wszystkim atrakcyjna finansowo – daje nam ona możliwość zaoszczędzenia zarówno na zakupie gazu, jak i energii (lub – jeśli wybierzemy tę opcję – samego gazu). Firmy zapewniają, że oszczędność ta może wynieść nawet 10%. Wiąże się to z faktem, że jeśli korzystamy z usług jednego tylko dostawcy, to niższe są koszty związane z obsługą – dokumentowaniem stanu licznika, wystawianiem faktur i in. To jednak nie wszystko. Oprócz tego możemy liczyć na inne profity. PGE oferuje nam na przykład także dodatkową, do końca 2016 r. bezpłatną, usługę Assistance Gazowe, w ramach której będziemy mogli w każdej chwili skorzystać z pomocy specjalisty do urządzeń gazowych i grzewczych. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy u danego dostawcy obowiązuje nas umowa kompleksowa. Jeśli tak, oznacza to, że współpracujemy jedynie bezpośrednio z nim i nie musimy wiązać się dodatkowo z żadnym innym sprzedawcą. Dzięki temu wszystkie formalności są znacznie mniej skomplikowane, a problemy prostsze do rozwiązania. W razie jakichkolwiek problemów zawsze będziemy wiedzieli, do jakiej instytucji się zwrócić – i będzie to jedna i ta sama i w przypadku gazu, i energii elektrycznej. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z propozycji PGE, mamy gwarancję, że ceny energii elektrycznej i paliwa gazowego będą stałe aż do końca 2016 r. Pamiętajmy jednak, że przystąpić do niej możemy już jedynie do 31 grudnia 2015 r. Wkrótce jednak prawdopodobnie zaczną się pojawiać także inne oferty dual fuel dla klientów indywidualnych – warto je śledzić. Jeśli zależy Ci na znalezieniu dostawcy, który zapewni Ci jak największe korzyści, proponujemy Ci skorzystanie z naszego porównania dostawców prądu i gazu.

prąd i gaz w pakiecie

W naszych artykułach na PADO24 przedstawiamy również inne sposoby na to, by zaoszczędzić na prądzie oraz gazie, radzimy na przykład, jaki sposób ogrzewania budynków najlepiej wybrać. Przydatna może się dla Ciebie okazać również nasza porównywarka, która zaproponuje Ci najkorzystniejsze oferty.

  • Aktualności