Porównywarka cen energii elektrycznej

RWE – europejskie doświadczenie na polskim rynku

RWE jest europejską spółką zajmującą się sprzedażą energii elektrycznej oraz gazu w wielu państwach. Oddział RWE Polska S.A. obsługuje rynek polski. Jest to firma wdrażająca nowoczesne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii. Jej działania cechuje profesjonalizm i dbałość o ekologiczne funkcjonowanie, czego przykładem z pewnością jest pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. W tym celu RWE buduje między innymi farmy wiatrowe. Jako odpowiedzialna firma, RWE stara się także nakłaniać do oszczędzania energii swoich klientów, oferując im porady i wskazówki dotyczące świadomego oraz bezpiecznego korzystania z prądu i gazu, a nawet gotowe poradniki dotyczące konkretnych urządzeń elektrycznych. Z powodu postawy spółki i jej polityki, a także korzystnych warunków, coraz więcej osób przekonuje się do korzystania z jej usług. Jest to firma prężnie rozwijająca się i mimo, że nie pełni wiodącej roli na rynku energetycznym, w roku 2013 z jej usług korzystało aż 944 317 klientów.

prąd rwe

Oferta RWE

RWE to ceniony dostawca prądu, który posiada doświadczenie dzięki długoletniej działalności w wielu europejskich krajach. Wśród klientów spółki znajdują się duże firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa domowe. W zależności od rodzaju klienta, spółka stara się tworzyć najbardziej odpowiednie oferty. Między innymi dla wszystkich rodzajów przedsiębiorstw, w których zużywa się duże ilości energii, przygotowano atrakcyjne pakiety, przynoszące firmom oszczędności. Ponadto zdecydowanym atutem firmy są nowoczesne rozwiązania energetyczne, takie jak panele fotowoltaiczne czy stacje doładowań samochodów elektrycznych. Korzystając z usług RWE, klienci mają świadomość, że wspierają walkę o czyste środowisko. Za sprawą wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, spółka przyczynia się do ochrony natury. Dodatkowo firma wykorzystuje nowoczesne rozwiązania nie tylko w kwestii pozyskiwania energii, ale także w obsłudze swoich klientów, oferując dogodne rozwiązania, poprawiające komfort korzystania z jej usług. Do dyspozycji użytkowników jest całodobowa infolinia, elektroniczne biuro obsługi i stacjonarne oddziały. Ponadto spółka proponuje szeroki zakres opcji płatności za faktury, w tym e-płatności, dzięki czemu można wybrać najwygodniejszą formę rozliczania się. Wszystko to sprawia, że do jakiegokolwiek rankingu dostawców prądu byśmy nie zajrzeli, RWE zawsze będzie zajmowało w nim wysokie miejsce.

Oferta RWE dla gospodarstw domowych

Gospodarstwom domowym RWE proponuje dostawy gazu ziemnego oraz energii elektrycznej.  W swojej ofercie posiada wiele zróżnicowanych planów taryfowych oraz specjalnych programów, mających przynieść odbiorcom jak największe korzyści i zadowolenie. Jako firma przyjazna klientowi, stara się realizować indywidualne potrzeby poszczególnych nabywców, proponując odpowiednie rozwiązania. Każdy znajdzie w ofercie RWE taryfę, która pozwoli mu ograniczyć zbędne wydatki na energię. W zależności od trybu jej wykorzystania, można wybrać spośród wielu propozycji. Jedną z nich jest oferta „Taniej po godzinach”, która gwarantuje niższe ceny energii elektrycznej w godzinach nocnych oraz w weekendy. Z pewnością byłaby ona odpowiednia dla osób, które długo pracują w dni powszednie, ale mają wolne weekendy. Inną interesującą propozycją, stworzoną z myślą o osobach ceniących sobie stabilność i bezpieczeństwo finansowe, są oferty „Pewny prąd” i „Cenostop”, w których klient otrzymuje gwarancję stałych cen energii elektrycznej przez cały okres trwania umowy. Jest to niezwykle dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę nieustannie rosnące ceny tego typu produktów. Podane przykłady to zaledwie część możliwości, które proponuje spółka. Ofert jest tak wiele, że każdy może dopasować odpowiednią dla siebie, bez względu na to czy jest zainteresowany oszczędnościami, czy ceni sobie wygodę i komfort.

Opisy pozostałych dostawców gazu oraz prądu (takich jak na przykład Energa) znajdziesz w innych artykułach na naszej stronie. Jeśli natomiast jesteś ciekawy, korzystanie z usług którego z nich jest aktualnie najtańsze, zajrzyj do naszej porównywarki – być może uda Ci się w ten sposób cał

  • Aktualności