Promy

Olandia

Olandia to jedna z wysp Morza Bałtyckiego, należąca do Szwecji. Jest to raj nie tylko dla miłośników państw skandynawskich, ale także dla wszystkich turystów pragnących wybrać się na ciekawe i pełne atrakcji wakacje. Ta druga co do wielkości szwedzka wyspa przyciąga każdego roku mnóstwo turystów pragnących przeżyć niezapomniane chwile w otoczeniu pięknych krajobrazów. Na wyspę można się dostać za pomocą promu, samolotu, a nawet samochodu czy autobusu. Jest to możliwe dzięki sześciokilometrowemu mostowi Ölandsbron, który prowadzi tam z miasta Kalmar.

wycieczka promem

Mimo licznych możliwości transportu, niezmiennie od wielu lat najpopularniejsze są jednak rejsy promem, które zapewniają dodatkowe urozmaicenie wczasów i przynoszą moc wrażeń. Mając okazję, warto zamienić więc samochód lub samolot na prom i zyskać ciekawe doświadczenia. Wiele osób twierdzi, że Olandia to magiczne miejsce, a opinie te wspierane są przez ciekawe legendy. Jedna z nich głosi, że Olandia była niegdyś motylem, który utracił w locie swe skrzydła i runął do morza.  Z tego właśnie powodu wyspa ma obecnie kształt jego korpusu.

Walory turystyczne Olandii

To, co przyciąga nieustannie wielu turystów, to nie tylko bogata historia i krajobraz Olandii. Życie na wyspie i atmosfera, jaka tu panuję nie mają sobie równych, a odwiedzając to miejsce poczujemy się, jakbyśmy przenieśli się do innego świata. Wszystko to za sprawą starodawnych legend i przekazów, według których dawniej tereny te zamieszkałe były przez baśniowe istoty. Niezwykłość tego miejsca zdecydowanie zwiększają obiekty, jakie można tam zobaczyć. Należą do nich między innymi kamienne runiczne kręgi i ogromne, porośnięte mchem skały, których unikalność na tle bezkresnych nizin wydaje się być bardzo duża. Niesamowitą atmosferę tworzą także wiatraki, które są symbolem Olandii. Jest ich tutaj co najmniej kilkaset, dlatego wiele osób twierdzi, że miejsce to znacznie przypomina Holandię.

W zależności od naszych upodobań, możemy wybrać formę spędzania czasu, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Z pewnością warto jednak zaplanować zwiedzanie najciekawszych miejsc na wyspie. Jednym z nich jest rezerwat przyrody Ottenby, w którym podziwiać można najwyższą w Szwecji latarnię morską oraz niesamowite krajobrazy i różne gatunki fauny i flory, a szczególnie wiele gatunków ptaków. Równie ciekawa może okazać się także tzw. Puszcza Trolli, w której znajdują się drzewa w najdziwniejszych kształtach, jakie można znaleźć. Wszystko to sprawia, że możemy poczuć się jak bohaterowie ulubionej powieści fantastycznej i choć na chwilę przenieść się w świat wyobraźni. Miłośnicy historii świetnie odnajdą się natomiast na Zamku Borgholm lub w Eketorp. Obie budowle są świadectwem dawnych czasów i zostały świetnie zachowane, dzięki czemu ich urok jest jeszcze większy.

Zwiedzanie to jednak nie wszystko, co Olandia ma nam do zaproponowania. W wolnych chwilach można zrelaksować się na rozciągających się wokół wyspy plażach lub skorzystać z oferty sportów wodnych. Wśród wielu możliwości z łatwością znajdziemy propozycje, które przypadną do gustu całej rodzinie. Jeśli więc od dawna marzyłeś o podróży promem do Szwecji, wybierz Olandię i przeżyj jedną z najwspanialszych przygód życia.

Wybierz najlepszą ofertę i zakochaj się w Olandii!

Ci, którzy choć raz odwiedzili Olandię, już zawsze będą chcieli tam wracać. Warto więc podczas planowania wakacji wziąć pod uwagę tę pełną uroku wyspę. Mamy wiele możliwości, by zorganizować urlop w tym miejscu. Problemu nie sprawi nam zarówno znalezienie propozycji przygotowanej przez biuro turystyczne, jak i zaplanowanie urlopu w Olandii na własną rękę. Na wyspie znajdziemy wiele atrakcyjnych miejsc noclegowych, bogatą bazę gastronomiczną i wiele ciekawych rozrywek dla każdego. W obecnych czasach możemy swobodnie wybierać spośród wielu rozwiązań, a najlepsze warianty znajdziemy dzięki porównywarce PADO24. Bez wychodzenia z domu możemy z jej pomocą zarezerwować hotel, przelot, prom a także poznać najważniejsze informacje dotyczące wybranego miejsca.

rejs promem
  • Aktualności