Promy

Promy do Norwegii – fascynująca podróż przez Morze Bałtyckie

prom

Promy do Norwegii to środek transportu, z którego będziemy musieli skorzystać, kiedy postanowimy wybrać się do tego kraju samochodem. Oprócz tego mamy do wyboru również samolot – to na pewno szybsza opcja, jednak kiedy wyjeżdżamy na dłużej i musimy zabrać ze sobą wiele rzeczy, auto jest niezastąpione. Zresztą może nam się ono przydać również, kiedy już dotrzemy do celu, w końcu Norwegia to piękny kraj, ale o dużym terytorium i w wielu miejscach słabo zaludniony.

Niestety jeżeli chodzi o promy, nie ma bezpośrednich połączeń z Polski do Norwegii, są jedynie takie płynące do portów położonych w sąsiednich krajach. Przeważnie Polacy korzystają z promów do Szwecji. Wybór konkretnego miasta zależy od tego, w której dokładnie części Polski mieszkamy. Jeżeli we wschodniej, warto wybrać się do portu w Gdyni i stamtąd popłynąć do Karlskrony. Jeśli natomiast w zachodniej, odpowiednie będą połączenia ze Świnoujścia do Ystad lub z niemieckiego Sassnitz do Trelleborga.

Jak znaleźć najtańsze promy do Norwegii?

Niestety podróż promem do Norwegii to zazwyczaj dość wysoki koszt. Warto więc oczekiwać na różnego rodzaju promocje. Zwłaszcza jeśli z wyprzedzeniem wiemy, że będziemy wybierać się do tego kraju, pomyślmy wcześniej o kupieniu biletów. Istnieje spora szansa, że w międzyczasie przydarzy się jakaś okazja do zakupienia ich po korzystnej cenie. Pamiętajmy również o zasadzie, że zazwyczaj im wcześniej kupimy bilet, tym będzie on tańszy. Z drugiej jednak strony czasami zdarzają się oferty last minute, kiedy to naprawdę niedrogo można załapać się na rejsy, które odbędą się w najbliższej przyszłości. Liczenie na nie jest jednak czasem niestety dość ryzykowne. Poza tym dobrze pamiętać o możliwości otrzymania dodatkowych zniżek. Mogą na nie liczyć na przykład studenci, rodziny z dziećmi czy też pasażerowie piesi. W ostatecznym rozrachunku więc być może okaże się, że prom nie wyniesie nas aż tak drogo, jak się wcześniej spodziewaliśmy.

Podróż promem przez Morze Bałtyckie to z pewnością fascynująca przygoda. Co prawda trwa ona dość długo, bo aż do 10 godzin, ale w międzyczasie czeka nas tyle atrakcji (bary, restauracje, sklepy), że z pewnością nie będziemy mieli ani chwili na nudę. Warto więc z wyprzedzeniem pomyśleć o załatwieniu wszelkich formalności, a potem już tylko cieszyć się nadchodzącym rejsem. Ofert promów prezentuje porównywarka PADO24.

  • Aktualności