Promy

Promy do Szwecji

Promy do Szwecji to obok promów do Norwegii najbardziej elastyczny, komfortowy i oszczędny sposób dotarcia do Skandynawii. Przeprawa promem przez Bałtyk daje dużą swobodę w pakowaniu się, a także umożliwia zabranie ze sobą własnego auta. Dodatkowo na podróżnych czekają wygodne kabiny, co sprawia, że rejs nie jest męczący. Komfort podróży sprawia, że jej czas upływa szybko, zwłaszcza, gdy decydujemy się na rejs w nocy. Ponadto, pokłady promów zapewniają różnorodne atrakcje. Obecnie można wykupić specjalne wycieczki weekendowe na morzu, które zapewniają wieczory tańca i zabawy przy muzyce na żywo. Do dyspozycji pasażerów na pokładach promów są także sklepy, bary i restauracje. Połączenia promowe między portami w Gdyni i Szwecji otwarto w 1995 roku.

promy

Skąd odpływają promy do Szwecji?

Z Pomorza bezpośrednio można dostać się do Karlskrony i Nynäshamn, natomiast ze Świnoujścia promy kursują do Ystad i Trelleborga. Promy do Szwecji z Polski wypływają z Trójmiasta i Świnoujścia. Warto wiedzieć, że statki, które kursują do Skanii (południowy rejon Szwecji), poruszają się ruchem wahadłowym, co daje możliwość elastycznego planowania podróży. Promy Unity Line odpływają ze Świnoujścia dość często. Dzięki temu można wybrać dogodne dla siebie połączenie. Warto jednak zarezerwować miejsce na pokładzie odpowiednio wcześniej, zwłaszcza w sezonie letnim i okolicach świąt. Dodatkowo, wcześniejsza rezerwacja gwarantuje niższą cenę. Zaplanowanie rejsu poza sezonem wiąże się także z dodatkową oszczędnością. Promy do Szwecji docierają również z Niemiec. Kursują na liniach Rostock- Trellebrog oraz Sassnitz- Trelleborg.

Ceny podróży promem do Szwecji

Ceny biletów zależą od kilku czynników, jednak ważny jest przede wszystkim termin i godzina wypłynięcia. Istotne jest również, czy promem do Szwecji wybieramy się za dnia, czy w nocy. Nie ma też prostej reguły, który przewodnik jest najtańszy. W okresie Świąt i Nowego roku, a także podczas długich weekendów i wakacji ceny biletów są zwykle droższe. Im wcześniej kupimy bilet, tym lepiej. Warto zatem znać przybliżony termin wyjazdu oraz przejrzeć aktualne promocje.

Informacje o podróży promem do Szwecji

Rejs jest z pewnością najprzyjemniejszym środkiem dojazdu. Już samą podróż do Szwecji można traktować jako formę wypoczynku, dlatego też wycieczki promem są coraz bardziej popularne. Warto pamiętać, by na taki rodzaj podróży decydowały się osoby, które nie cierpią na chorobę morską. Jej zaletą jest również to, że na pokład można zabrać ze sobą dużo większą ilość bagażu, niż w przypadku samolotu, czy pociągu, a nawet swój samochód. Z pewnością własny środek transportu przyda się podczas zwiedzania Szwecji. Warto dodać, że cena paliwa w Szwecji jest dość wysoka, jednak ceny biletów autobusowych i kolejowych znacznie przekraczają ceny w Polsce. Aby wybrać się w taką podróż wystarczy kupić bilet, który można zarezerwować na stronach przewoźników. Ważne jest, że odprawa pasażerska odbywa się na 90 minut przed wypłynięciem. Zazwyczaj kończy się ona 15 minut przed wypłynięciem promu dla pasażerów niezmotoryzowanych i 30 minut dla podróżujących samochodem. Na pokład należy zabrać ze sobą dokumenty potwierdzające tożsamość – paszport lub dowód osobisty. Warto pamiętać o sprawdzeniu przepisów obowiązujących w kraju, do którego się wybieramy. Mogą się one różnić, np. w zakresie obowiązkowego wyposażenia samochodu. Pasażerowie wjeżdżają na pokład promu wraz z kierowcą, jednak na czas rejsu pokład samochodowy jest zamykany. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w bagaż podręczny, który można zabrać ze sobą do kabiny. Z pewnością podniesie to komfort podróży. Czas trwania rejsu promem do Szwecji jest dość długi. Zależy od trasy jaką wybierzemy. Do Nynäshamn podróż trwa około 18 godzin, natomiast najkrótszy rejs ze Świnoujścia do Ystad zajmie około 8 godzin. Rekompensatą są jednak niezwykłe widoki i niezapomniane przeżycia, zwłaszcza, gdy w podróż wybieramy się w weekend.

wycieczka promem

Weekend na pokładzie promu do Szwecji

Wystarczy tylko weekend, by przeżyć niezapomnianą przygodę. Obecnie można zarezerwować rejs promem do Szwecji i z powrotem, który zapewnia wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Takie oferty umożliwiają rozrywkę, możliwość skorzystania ze SPA z widokiem na pełne może, zabawę i taniec do rana, a także relaks na wielkim pokładzie. Znajdziesz je na PADO24. Promy są wyposażone w dyskoteki i bary, co sprzyja imprezowej atmosferze. Zazwyczaj podczas takich rejsów obecne są zespoły grające muzykę taneczną na żywo. Dzięki takim atrakcjom rejs do Szwecji może być dobrą zabawą oraz niecodzienną formą wypoczynku. Zarezerwuj prom w korzystnej cenie, porównywarka PADO24 daje Ci taką możliwość.

  • Aktualności