Promy

Morskie podróże: rejsy dokoła świata

Rejsy to doskonały sposób na podróżowanie po świecie: pozwala na szybkie dotarcie do wielu miejsc, nie są drogie, zapewniają niezapomniane wspomnienia i zapierające dech w piersiach widoki. Rejsy promem są świetną alternatywą dla podróży samolotem, pociągiem czy autokarem: długie odprawy na lotniskach, opóźnienia na kolei i korki (np. przed granicą) to powszechne zjawisko, którego doświadczył każdy podróżujący. Wybierając rejs jako formę podróży możemy zwiedzić nie tylko malowniczo położone skandynawskie miejscowości, ale i odległe zakątki świata (np. decydując się na egzotyczny rejs do Afryki czy Brazylii). Rejs daje również pewną niezależność i samodzielność: na pokład promu możemy zabrać samochód, którym będziemy przemieszczać się po dotarciu do celu.

promy

Jaki rejs wybrać?

Obecnie na rynku jest coraz więcej ofert dotyczących tego sposobu podróżowania: możemy wybrać rejs jedno lub dwudniowy, tygodniowy, miesięczny, czy taki, który trwa ponad pół roku (np. dokoła świata). Tylko od nas zależy, jak długo chcemy uczestniczyć w morskiej podróży. Wiele firm proponuje rejsy okazjonalne (np. Sylwester czy Walentynki na morzu, rejs bożonarodzeniowy, karnawałowy), rejsy rozrywkowe (np. wieczór kawalerski), rejsy wycieczkowe (połączone ze zwiedzaniem nadmorskich miejscowości, egzotycznych wysp i innych odległych zakątków świata), rejsy dla firm (np. konferencje na morzu, wyjazdy integracyjne, nie brakuje również ofert wycieczek dla szkół czy propozycji romantycznych wyjazdów (np. w ramach podróży poślubnej). Promy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne.

Ile kosztują rejsy?

Ceny rejsów uzależnione są od ich rodzaju, terminu, w którym się odbywają, miejsca, do którego chcemy popłynąć i czasu ich trwania. Najdroższy będzie rejs w dalekie, egzotyczne zakątki świata (za taką podróż trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy), tańszy natomiast będzie rejs po Morzu Bałtyckim (np. prom do Szwecji, Danii czy Norwegii) połączony ze dwudniowym zwiedzaniem przybrzeżnych miejscowości. Kosz rejsu zależy również od wybranego terminu: drogie będą rejsy sylwestrowe i świąteczne, walentynkowe, itp. Ceny jednodniowych rejsów zaczynają się już od 99 zł za osobę, ale całkowity koszt uzależniony jest od tego gdzie i na ile dni płyniemy, ile osób zabieramy ze sobą (np. dzieci), czy zabieramy zwierzęta i samochód oraz z jakich usług dodatkowych zdecydujemy się skorzystać na samym promie.

Rejs: gdzie warto popłynąć?

Najczęściej obierane kierunki rejsów to oczywiście Dania i Szwecja, popularne są również promy do Norwegii. Wycieczki do tych miejsc ma w swojej ofercie większość firm. W Szwecji warto zobaczyć dwa historyczne miasta: Kalmar i Karlskronę, Sztokholm, malownicze miasteczko portowe Ystad i wyspę Olandie, na której znajduje się wodny park rozrywki. W Danii warto odwiedzić stolicę kraju – Kopenhagę i wyspę Bornholm, a w Norwegii największe i najsłynniejsze miasto – Oslo. Każdy rejs rozpoczyna się w jednym z polskich portów, najczęściej w Gdańsku, Gdyni, Świnoujściu i Kołobrzegu.

podróż promem

Najlepsze rejsy tylko na PADO24

Rejsy to ciekawa alternatywa dla powszechnych środków transportu, którymi podróżujemy: umożliwiają zobaczenie miejsc, które ciężko byłoby nam zobaczyć podróżując np. samolotem czy autokarem (np. skandynawskie miasta portowe). Podróż morska to przygoda i przyjemność sama w sobie nawet, jeśli docelowo nie płyniemy do żadnego konkretnego miejsca. Rejsy zyskują coraz większa popularność i są chętnie wybierane przez rzesze podróżujących po świecie turystów (świadczy o tym ogromna ilość zróżnicowanych ofert takich rejsów). Jeśli kusi Cię perspektywa morskiej podróży, ale nie wiesz, na jaki rejs się zdecydować, wejdź na PADO24.PL – znajdziesz tu informacje dotyczące rejsów promem, ale i przydatne wiadomości o wyjazdach last minute i wycieczkach all inclusive. Porównywarka ofert PADO24 to kompletna baza wiedzy o sposobach i środkach podróżowania – ułatwiamy wyszukiwanie ofert, porównujemy je pod względem najważniejszych kryteriów i przedstawiamy Ci gotowe rozwiązanie. Wybierz najlepszą dla siebie ofertę – tylko z PADO24.

  • Aktualności