Tablet czy laptop? Co jest lepsze?

Tablet to urządzenie, które w ostatnim czasie zrobiło sporą karierę. Tablety posiada coraz więcej osób. Wciąż popularniejsze są chyba jednak laptopy. Być może zastanawiasz się, które z tych urządzeń powinieneś kupić, które jest bardziej funkcjonalne, wygodniejsze w obsłudze, które bardziej Ci się opłaci. Niestety nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na te pytania.

A więc laptop czy tablet? To zależy. Każde z nich ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Każde będzie odpowiednie przy innych potrzebach, w innych sytuacjach i przy innym trybie życia. Idealnie byłoby oczywiście, gdybyśmy mogli posiadać je oba, ale mało kogo na to stać. Zazwyczaj przecież nasz budżet jest ograniczony. Musimy więc podjąć decyzję.

tablety

Niełatwo jest wyobrazić sobie codzienne życie bez komputera. W końcu urządzenie to służy nam do pracy, nauki, rozrywki. Jeżeli więc nie posiadamy go w domu, odpowiedź jest prosta – powinniśmy kupić laptopa. Co jednak jeśli mamy już PC-ta i dodatkowo środki na zakup jeszcze jednego urządzenia? Na co w takiej sytuacji lepiej będzie się zdecydować – na laptopa czy na tablet?

Laptop i tablet – różnice

Zastanówmy się, do czego zakupiony sprzęt miałby nam przede wszystkim służyć. Czy chcielibyśmy oglądać na nim filmy? Grać? Pisać teksty? A może jedynie sprawdzać informacje w Internecie? Tablet to niewielkich rozmiarów lekkie i przenośne urządzenie, które doskonale się sprawdzi, jeżeli chodzi o przeglądanie stron internetowych, kontaktowanie się za pośrednictwem sieci ze znajomymi. Możemy go także używać do oglądania filmów oraz do prostych gier. Jego ogromną zaletą jest mobilność. Tablet do pracy bez problemu zmieści się do plecaka, a nawet do damskiej torebki.

Jeżeli jednak potrzebujemy urządzenia do pracy lub nauki, które będziemy mogli zabrać ze sobą w podróż służbową czy na uczelnie i na którym będziemy trzymać wszystkie ważne dla nas w tej chwili pliki, dokumenty, zdjęcia – lepiej zdecydować się na laptopa. Ze względu na większy rozmiar oraz wagę przenośny komputer jednak nie jest tak wygodny do zabierania ze sobą wszędzie jak właśnie tablet.

A kiedy już naprawdę nie będziemy mogli się zdecydować, pozostaje jeszcze rozwiązanie kompromisowe, jakim jest zakup ultrabooka z dotykowym ekranem oraz z możliwością modyfikacji w tryb tabletu (przekręcenie ekranu lub jego całkowite zdjęcie).

I jeszcze jedno – niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujesz się na laptopa, na najlepszy tablet, czy też na ultrabooka, podczas wybierania konkretnego sprzętu skorzystaj z naszej zamieszczonej na PADO24.pl porównywarki. Na pewno będzie łatwiej!

  • Aktualności