Telefon dla seniora – jak go wybrać?

Telefon dla seniora kupić jest z całą pewnością trudniej niż komórkę przeznaczoną dla młodszej osoby. W końcu starsi zazwyczaj nie radzą sobie z obsługą nowoczesnych urządzeń elektrycznych tak dobrze jak dwudziesto- czy trzydziestolatkowie. Już zwyczajne telefony komórkowe są dla nich zazwyczaj niełatwą do zrozumienia nowością, a co dopiero mówić o skomplikowanych dotykowych smartfonach. Do tego dochodzi pogarszający się wzrok, co znacznie utrudnia odczytywanie pojawiających się na ekranie wiadomości, o pisaniu SMS-ów już nawet nie wspominając. Jak więc znaleźć telefon, którego obsługa nie przysporzy starszej osobie problemów?

Jaki powinien być idealny telefon dla seniora?

Przede wszystkim starsi ludzie z pewnością lepiej sobie poradzą z tradycyjnymi telefonami niż z popularnymi ostatnio dotykowymi. Telefon dla seniora musi być więc prosty w obsłudze, poręczny, wygodny, a także posiadać duży ekran oraz wyraźną klawiaturę. Warto zdecydować się nawet na urządzenie nieco większych rozmiarów – dla osób, które korzystały jeszcze z telefonów stacjonarnych, będzie ono wygodniejsze i łatwiejsze do zrozumienia.

O ile dla osób młodych, przyzwyczajonych do obcowania od najmłodszych lat ze zdobyczami techniki, takimi jak telefony dual sim, obsługa telefonów komórkowych jest czymś banalnym, to w przypadku starszego pokolenia wygląda to już zupełnie inaczej. Dwudziestolatek, otrzymując nowego smartfona, rozgryzie go w kilka minut. Dla osiemdziesięciolatka będzie to czarna magia.

Na szczęście istnieją modele przeznaczone właśnie specjalnie dla tego typu klientów. Są one nie tylko wyposażone w duże tradycyjne (a nie dotykowe) klawiatury, ale także bardzo intuicyjne i bardzo łatwe w obsłudze. W dodatku często posiadają dodatkowe opcje, takie jak na przykład specjalny przycisk alarmowy służący do szybkiego wezwania pomocy. Za jeden z takich modeli nie zapłacimy dużo, a żeby dokonać najkorzystniejszego wyboru, warto przejrzeć porównanie cen telefonów.

telefony dla seniorów

Gdzie szukać telefonu dla seniora?

telefon senior

Jeśli zależy nam na znalezieniu tego typu telefonu, najlepiej wybierzmy się po prostu do sklepu z elektroniką i poprośmy sprzedawcę, żeby jakiś nam polecił. Możemy także zacząć od zapoznania się najpierw z propozycjami i opiniami na ich temat zamieszczanymi w sieci, a potem poszukiwać już konkretnego urządzenia, które przypadnie nam do gustu. Ułatwieniem wyboru może być nasza porównywarka telefonów komórkowych – PADO24. Dzięki niej możemy sprawdzać w jednym miejscu najlepsze na rynku oferty. Jeżeli trafimy na naprawdę odpowiedni telefon, to korzystanie z niego z pewnością nie będzie dla naszego seniora większym problemem. Wystarczy, że wszystko mu dokładnie wytłumaczymy, a wkrótce na pewno sam zacznie do nas dzwonić, a nawet wysyłać nam SMS-y.

  • Aktualności