Smart TV – inteligentny telewizor

Smart TV, czyli inteligentny telewizor udostępnia użytkownikom wachlarz funkcji, z których do tej pory mogliśmy korzystać jedynie na oddzielnych urządzeniach. Dzięki technologii telewizji hybrydowej, dostępnej od kilku lat także na polskim rynku, nasz zwykły telewizor możemy zamienić na multimedialne centrum, które pozwala zarówno na odbiór telewizji drogą satelitarną, naziemną czy kablową, jak i korzystanie z Internetu. Technologia Smart TV łączy w sobie tradycyjną telewizję z dostępem do aplikacji i treści online. Aby móc w pełni korzystać z jej zalet, konieczne jest posiadanie łącza internetowego, ponieważ telewizory z funkcją Smart TV działają w podobny sposób do komputerów. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości jakie dają użytkownikowi te urządzenia oraz ich dynamiczny rozwój, można przypuszczać że w krótkim czasie wyprą one odtwarzacze DVD czy konsole do gier, tym bardziej, że ich zakup niejednokrotnie o wiele bardziej się opłaca. Co jednak warto wybrać? Smart TV, telewizor 4K, a może najprostszy model telewizora LED? Aby podjąć decyzję, warto poznać zalety inteligentnej telewizji.

inteligentne telewizory

Możliwości Smart TV

Telewizory wyposażone w funkcje Smart TV to z pewnością krok w przyszłość. Jest to rozwiązanie pozwalające na dopasowanie telewizora do własnych potrzeb. Oprócz oglądania na ich kanałach programów nadawanych przez stacje telewizyjne, możemy wybierać spośród szerokiej gamy filmów, seriali i audycji dostępnych w Internecie. Nie musimy już pilnować godziny, żeby obejrzeć nasz ulubiony serial lub najnowszy hit kinowy. Możemy mieć do niego dostęp o dowolnej porze, korzystając z aplikacji oferujących transmisję online, takich jak VOD, IPLA czy Kinoplex. Smart TV umożliwiają także dostęp do wielu innych aplikacji, dzięki którym wykonamy wszystko to, co do tej pory umożliwiał jedynie komputer czy tablet. Bez problemu możemy również za pośrednictwem naszego telewizora przeglądać portale społecznościowe, wysyłać e-maile, czytać i oglądać wiadomości, a nawet komunikować się z innymi, dzięki wbudowanemu mikrofonowi i kamerze. Telewizor obsługujący tę technologię można także wykorzystywać jak monitor i łączyć się za jego pośrednictwem z innymi urządzeniami, jak chociażby smartfonami i laptopami. Pozwala to na komfortowe przeglądanie treści. Posiadając telewizor Smart TV możemy także zapewnić sobie rozrywkę w postaci różnych gier. Rodzaj i ilość dostępnych propozycji zależy od producenta sprzętu oraz obsługiwanego systemu, jednak w większości przypadków możemy liczyć na najbardziej znane tytuły dostępne dla urządzeń mobilnych. W porównaniu do tradycyjnych telewizorów, Smart TV są wielofunkcyjne i nie ograniczają naszych możliwości jedynie do oglądania proponowanych przez stacje telewizyjne programów. Jest to bardzo dobry wybór dla ludzi ceniących sobie wygodę i komfort.

Jak kupić Smart TV?

Szeroki zakres oferowanych przez Smart TV funkcji z pewnością przyciągnie mnóstwo wielbicieli nowoczesnych technologii. Zanim jednak zdecydujemy się na jego zakup, warto zastanowić się jakie opcje będą najbardziej dla nas przydatne i sprawdzić aktualną ofertę modeli dostępnych na rynku. Technologia ta stworzona została zaledwie kilka lat temu i rozwija się na tyle dynamicznie, że co chwile na rynku pojawiają się coraz bogatsze i nowocześniejsze wersje. Jeśli liczymy na bardzo rozbudowane możliwości, podstawowe modele mogą nas rozczarować. Dobrze jest więc monitorować sytuację i poświęcić czas na wybór sprzętu, z którego będziemy zadowoleni. Warto także regularnie zaglądać na porównywarkę ofert Pado24.pl i korzystać z niej oraz czytać zamieszczone na stronie artykuły. Smart TV nie jest, mimo swoich zalet, rozwiązaniem dobrym dla każdego. Tradycjonaliści, wymagający od swojego telewizora jedynie umożliwienia im oglądania programów telewizyjnych, mogą czuć się zagubieni pośród licznych funkcji. Decydując się na zakup, lepiej zastanowić się, czy Smart TV jest stworzony dla nas.

telewizory
  • Aktualności