Telewizory LED – rewolucja w świecie telewizorów

Telewizory LED to rodzaj niezwykle cienkich telewizorów działających w oparciu o technologie diod LED. Wyparły one poprzednią generację telewizorów LCD i stały się dominującym typem odbiorników na rynku. Stało się tak dlatego, ponieważ zapewniają dużo lepszy kontrast niż swoi poprzednicy, głębszą czerń oraz równomierne podświetlenie. Kolejnym z atutów nowszej technologii była możliwość zmniejszenia grubości telewizora. Poprzednia generacja telewizorów LCD była już i tak uważana za bardzo kompaktową, w porównaniu do starych telewizorów kineskopowych, ale to dopiero telewizory LED sprawiły, że odbiorniki zaczęły masowo lądować na naszych ścianach.

Różnice między modelami telewizorów LED

Będąc w sklepie z RTV lub przeglądając w Internecie telewizory LED możemy zobaczyć, jak wiele różnych modeli mają do zaoferowania producenci. Jest ich tyle, że zwykłemu klientowi ciężko jest je porównać i wybrać najlepszy dla siebie model, spełniający ich wszystkie wymagania. Po pierwsze musimy wybrać rozmiar telewizora, czyli przekątną ekranu. W dzisiejszych czasach ceny dużych telewizorów LED spadły znacząco. Już od 2000 PLN możemy wybierać porządne telewizory LED o przekątnej 50 lub 55 cali. Zmiana cen wpłynęła także na podejście kupujących. Dziś nikogo nie dziwi duży telewizor w małym, mającym kilka metrów kwadratowych pokoju. Jednak rozmiar nie jest jedyną różnicą. Telewizory LED różnią się przede wszystkim oferowanymi rozdzielczościami wyświetlanych treści. HD Ready, Full HD, czy 4k to różne rozdzielczości ekranu, które możemy znaleźć w dzisiejszych telewizorach LED. Najlepiej dobierać jak największą rozdzielczość, aby móc dostrzec wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły w filmach. Prym wiedzie tutaj technologia 4k, która posiada dwa razy wyższą rozdzielczość niż jej poprzedniczka – technologia Full HD. Ponadto ważne są zastosowane w telewizorze technologie poprawy obrazu. Możemy wyróżnić wśród nich poprawę płynności obrazu, szerszą gamę kolorystyczną, czy większy kontrast. Technologie te, choć dotyczą często tych samych aspektów jakości obrazu, to u różnych producentów mogą mieć całkowicie inne nazwy oraz działanie, ponieważ każdy z nich wprowadza swoje autorskie rozwiązania.

telewizory lcd

Telewizory LED to nie tylko telewizja

telewizory

Kiedyś telewizory kojarzyły się tylko z telewizją ale dziś nowoczesne telewizory LED oferują dużo więcej możliwości. Dzięki technologii Smart TV możemy za ich pośrednictwem uzyskiwać dostęp do Internetu i surfować zupełnie tak samo jak na komputerze, czy laptopie. Dostajemy także dostęp do różnego rodzaju dedykowanych aplikacji jak gry, prognoza pogody oraz wiele więcej. To co zobaczymy w naszym smart TV zależy od producenta i danego modelu. Telewizory LED mogą służyć również jako nagrywarki. Wiele nowoczesnych modeli ma możliwość zapisania obrazu telewizyjnego na nośnik zewnętrzny, taki jak pendrive, czy przenośny dysk. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy już kupować dodatkowej nagrywarki i mamy możliwość cofania telewizji w dowolnym momencie, aby na przykład ponownie obejrzeć strzelonego gola. Telewizory LED sprawiły, że odbiorniki przestały służyć wyłącznie do oglądania telewizji, a stały się prawdziwym centrum domowej rozrywki oraz informacji, dlatego jeśli jeszcze nie masz nowoczesnego telewizora 4K lub LED, to powinieneś rozważyć jego zakup. Gdybyś natomiast miał problem z wybraniem konkretnego modelu, zapraszamy do skorzystania z naszej dostępnej na Pado24.pl porównywarki ofert.

  • Aktualności