Termy

Termy Białka Tatrzańska

Termy Białka Tatrzańska to kompleks, który znajduje się przy stoku Kotelnica Białczańska. Termy zostały otwarte w czerwcu 20011 roku i początkowo nosiły nazwę Termy Bania. Kompleks jest prawdziwą rewolucją architektoniczną. Jest doskonałym miejscem do wypoczynku w deszczowe dni, ale nie tylko. Coraz więcej osób korzysta z Term niezależnie od pogody i sezonu. Terma Białka jest połączeniem góralskiego folkloru i nowoczesnego projektu, który pozwala na rozrywkę i relaks. Powierzchnia obiektu została podzielona na kilka stref dostosowanych do potrzeb uczestników w różnym wieku. Specyfiką tego miejsca jest podział na Strefę Zabawy (Głośną) oraz Strefę Relaksu (Cichą). Uzupełnieniem relaksu i odprężenia jest instytut Aqua Spa, który oferuje różnorodne zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne. Rozszerzeniem oferty wellnes jest strefa VIP, która jest dobrą propozycją dla zorganizowanych grup i biznesu. Termy w Białce Tatrzańskiej to jeden z najnowocześniejszych kompleksów rekreacyjno – geotermalnych, położony w pobliżu tatrzańskiej rzeki Białki. Jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą spędzić zimowy urlop inaczej, niż na stoku narciarskim.

Historia Term w Białce TatrzańskiejKompleks powstał w czerwcu 2011 roku i początkowo funkcjonował pod nazwą Terma Bania. W 2012 roku dostał wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej i otrzymał certyfikat w kategorii „Najlepszy Produkt Turystyczny Roku”. Główną ideą podczas tworzenia kompleksu było stworzenie w Białce Tatrzańskiej miejsca, które mogłoby uzupełnić zimową rozrywkę i stać się elementem całorocznego wypoczynku w górach. Terma jest jedną z największych inwestycji w regionie, dlatego dzięki niej wiele osób mogło zyskać zatrudnienie. Decyzja o zmianie nazwy Termy miała na celu wspieranie budowy wizerunku i rozpoznawalności Białki Tatrzańskiej. Rebranding miał za zadanie stworzyć silną markę oraz podkreślić związek kompleksu z Białą Tatrzańską. Dzięki temu podhalańska wieś może być bardziej rozpoznawalna, a Terma Białka dodatkowo promuje miejsce.

Informacje o Termach w Białce Tatrzańskiej

Ośrodki geotermalne to doskonały pomysł na wypoczynek, relaks i poprawę samopoczucia. Woda z basenów w Termach w Białce Tatrzańskiej charakteryzuje się dobroczynnym stopniem mineralizacji, niską kwasowością, zróżnicowanym składem fizykochemicznym oraz czystością bakteriologiczną. Całkowita powierzchnia basenów kompleksu wynosi prawie 1400 metrów kwadratowych. Obiekt został podzielony na 3 strefy. W każdej z nich można znaleźć baseny wewnętrzne i zewnętrzne masaże wodne oraz mnóstwo innych atrakcji. Pierwszą jest Strefa Zabawy. Jest nazywana także Strefą Głośną, która jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Można w niej skorzystać z 5 basenów z wodą termalną i zjeżdżalni zewnętrznych. To dobra forma spędzenia czasu dla osób spragnionych wodnego szaleństwa.

W ramach Strefy Zabawy dostępny jest także Mokry plac zabaw. To miejsce, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Na placu zabaw można odnaleźć gejzery, natryski, armatki wodne, kolorowe bramy i inne. Strefa Relaksu, nazywana także Strefą Cichą, jest miejscem, w którym można odpocząć. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających wyciszenia i odprężenia. Do dyspozycji są 3 baseny z wodą termalną oraz mnóstwo urządzeń do masażu wodnego. Dzięki tej strefie można zrelaksować się w niecodziennym otoczeniu.

Uzupełnieniem kompleksu jest Saunarium, które składa się z 5 wyjątkowych saun, basenu chłodzącego oraz basenu z wodą termalną. W Termie w Białce Tatrzańskiej regularnie odbywają się seanse saunowe (tematyczne, aromaterapeutyczne i klasyczne). Dodatkowo, raz w miesiącu organizowane są noce saunowe. W Termie Białka znajduje się także strefa VIP, która jest miejscem przeznaczonym dla biznesu, organizacji niezwykłych urodzin, wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego. Ponadto, goście tej strefy mają dostęp do wszystkich atrakcji obiektu. Dla strefy VIP przygotowywane są także specjalne dania, które zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających gości.

Atrakcje Term Białka Tatrzańska

W kompleksie rekreacyjno – geotermalnym zadbano zarówno o potrzeby rodzin z dziećmi, jak i osób starszych, które są nastawione na odpoczynek w ciszy. Termy w Białce Tatrzańskiej zostały podzielona na 3 główne strefy: Strefę Zabawy, Strefę Relaksu oraz Saunarium. Do dyspozycji jest także Strefa VIP. Strefa Zabawy jest miejscem stworzonym dla miłośników wodnego szaleństwa. Jest przede wszystkim doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. W strefie można znaleźć 2 wewnętrzne i 1 zewnętrzny basen z wodą termalną o temperaturze od 34 do 38 stopni Celsjusza. Strefa Zabawy udostępnia również całoroczne zjeżdżalnie: Anaconda, Turbo, Pontowa i Rodzinna, których łączna długość wynosi ponad 300 metrów. Umożliwia też korzystanie z wodnych karuzeli, armatek, kaskad, basenu ze sztuczną falą, groty z gejzerem, ławeczek do masażu, leżanek ze stacjami masażu bocznego i dennego, wodospadu i innych atrakcji. W Strefie Zabawy znajduje się także brodzik wewnętrzny z napełniającymi się wiaderkami, wodnym jeżem, strumykiem i parasolem wodnym, mokry plac zabaw, boisko do siatkówki, zewnętrzny plac zabaw, strefa kąpieli słonecznych oraz restauracja samoobsługowa i letni bar zewnętrzny.

termy białka tatrzańska

Strefa Relaksu jest miejscem przeznaczonym dla osób, które szukają odprężenia i chcą odpocząć w wyjątkowym otoczeniu z widokiem na panoramę Tatr Wysokich. W strefie znajdują się 2 basenu wewnętrzne oraz 2 basenu zewnętrzne o temperaturze wody termalnej od 34 do 38 stopni Celsjusza. Dostępny jest również szeroki wybór urządzeń do masażu wodnego- gejzery denne, stacje masażu dennego i bocznego, armatki, kaskady wodne, leżanki wodno- powietrzne, bicze wodne oraz przeciwprądy. Atrakcją miejsca jest także jacuzzi na całej długości linii brzegowej basenu wewnętrznego i zewnętrznego. Zaletą Strefy Relaksu jest też drink bar, restauracja a’la carte, letni bar zewnętrzny, a także strefa kąpieli słonecznych.

Kolejną strefą jest Saunarium, które oprócz korzystnego działania sauny oferuje głęboki relaks i wyciszenie. W skład strefy wchodzi Sauna Fińska o temperaturze do 100 stopni Celsjusza, Łaźnia Parowa o temperaturze do 45 stopni Celsjusza, Grota Kamienna- do 50 stopni, Sauna Starogóralska- do 60 stopni oraz Ruska Bania o temperaturze do 65 stopni Celsjusza. W Saunarium znajduje się również basen z wodą chłodzącą o temperaturze wody do 24 stopni Celsjusza, tężnia solankowa, pokój relaksu z koloroterapią, basen relaksacyjny, basen z masażem stóp oraz beczka do schładzania. W strefie dostępny jest też drink bar oraz strefa kąpieli słonecznych. Niewątpliwą zaletą Saunarium są Seanse i Rytuały saunowe.

Strefa VIP powstała z myślą o organizacji spotkać biznesowych, szkoleń i konferencji w przyjemnej i nieformalnej atmosferze. Dzięki temu miejscu można łatwo połączyć świat biznesu z formą relaksu. Strefa VIP to także doskonały pomysł na wieczór panieński lub kawalerski. Zapewnia dostęp do sprzętu konferencyjnego (projektora, ekranu, flipchartu, nagłośnienia), sof wypoczynkowych, kominku, sauny fińskiej, jacuzzi, baru, szatni i pryszniców. Posiada także bezpośrednie połączenie z pozostałymi strefami obiektu.

Aqua SPA to miejsce relaksu dla ciała i duszy. Strefa oferuje masaże klasyczne, lecznicze, sportowe, relaksacyjne oraz ujędrniające. Można także skorzystać z zabiegów kosmetycznych. Należą do nich zabiegi pielęgnacyjne twarzy i całego ciała, manicure, pedicure, regulacja brwi, a nawet henna brwi i rzęs.

termy w białce tatrzańskiej

Dodatkowo, na terenie Term w Białce Tatrzańskiej można skorzystać z punktów gastronomicznych. Restauracja samoobsługowa jest dostępna w Strefie Zabawy (10: 21:30) i serwuje tradycyjne zestawy obiadowe, szybkie dania i przekąski, napoje a także specjalnie przygotowane zestawy z myślą o dzieciach. Restauracja a’la carte znajduje się w Strefie Relaksu (12:00- 21:30). Są w niej dostępne przystawki, zupy, dania główne, desery, makarony, pizze, sałatki, napoje oraz alkohol. W Strefie Relaksu znajduje się także Coctail Bar (10:00- 22:00), który umożliwia szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Bar znajduje się także w Saunarium (09:00- 22:00). Można w nim skosztować sałatek, gorących przekąsek, świeżo wyciskanych soków z owoców, kawy oraz alkoholu. Ogromną zaletą Termy Białka jest to, że goście nie muszą nosić przy sobie gotówki lub karty płatniczej. Rachunki z barów i restauracji są dodawane do opaski przypominającej zegarek (transpondera). Terma Białka wymaga od gości poruszania się w antypoślizgowych klapkach, pieluszek wodoodpornych u dzieci, oraz ręczników lub bawełnianego parea. Wszystkie akcesoria kąpielowe można zakupić na miejscu w godzinach 09:00- 21:00.

Godziny otwarcia i ceny biletów do Term w Białce Tatrzańskiej

Kompleks jest codziennie otwarty w godzinach 09:00- 22:00. Ceny biletów wstępu do Term w Białce Tatrzańskiej są zależne od strefy, do jakiej chcemy są wybrać i czasu zabawy. Bilety Standardowe do Strefy Zabaw kosztują od 29 zł za 2,5 h do 89 zł bez limitu czasowego. Są również dostępne bilety uprawniające do korzystania z dwóch stref. Bilet do Strefy Zabaw i Relaksu kosztuje od 39 do 99 zł, natomiast wstęp do Saunarium i Strefy Relaksu to koszt od 55 do 99 zł. Dostępne są także bilety promocyjne, które zależą od pory dnia. Zniżki obowiązują na godziny poranne, popołudniowe oraz wieczorne. Promocja dotyczy także biletu rodzinnego. Do wstępu są wówczas uprawione 2 osoby dorosłe oraz dzieci do 13 roku życia. Niższa cena obowiązuje także między godziną 12:00 a 16:00. Dodatkowo, na stronie Term w Białce Tatrzańskiej można kupić specjalnie przygotowane i dostosowane do potrzeb gości pakiety promocyjne. Oferty obejmują bilety rodzinne, dla dzieci, oraz karnety grupowe. Dzięki temu można zyskać nawet 47 procent zniżki. Obiekt oferuje też zabiegi SPA, do których należą masaże (80- 160 zł), pielęgnacja ciała (150- 290 zł), zabiegi owocowe (150- 200 zł), pielęgnacja twarzy (70-280 zł) i inne. Więcej zniżek można uzyskać posiadając kartę MultiSport, Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Tatrzańską. Rabaty zostały przeznaczone także dla osób niepełnosprawnych, a także dla przyjaciół MMKS Podhale. Dodatkowo, cena Strefy VIP jest ustalana indywidualnie i w zależności od liczby osób w grupie. Kompleks przewiduje również promocyjne ceny dla grupy dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

Lecznicze właściwości wód termalnych w Białce Tatrzańskiej

Nie wszyscy wiedzą jaki wpływ ma na nasz organizm woda geotermalna. Woda w Termach w Białce Tatrzańskiej wydobywana jest z głębokości 2500 metrów. Wyniki badań potwierdzają jej zróżnicowany skład fizykochemiczny, niską kwasowość, podwyższoną twardość wody oraz wysoki stopień mineralizacji pierwiastkowej. Głównymi składnikami wody termalnej jest wapń, magnez, żelazo, chlor, siarka, potas, sód, lit, mangan, miedź, cynk i krzem. Pierwiastki wchłaniane podczas kąpieli korzystnie wpływają na organizm człowieka i odgrywają ważną rolę w profilaktyce różnych chorób. Przyspieszają także proces rekonwalescencji po wielu zabiegach i schorzeniach. Wody termalne doskonale wpływają na łagodzenie bólu głowy, mięśni, stawów, kondycję skóry, stabilizację tętna oraz wzmacnianie naczyń krwionośnych.

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to wieś położona w południowej Polsce. Pod względem infrastruktury jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich. W Białce znajduje się kilka ośrodków narciarskich, co sprawia, że w okresie zimowym liczba turystów przewyższa niekiedy liczbę mieszkańców nawet trzykrotnie! Turystów przyciągają przede wszystkim ośrodki narciarskie, zabytki oraz Termy Białka, których dach w całości pokryty jest naturalną roślinnością. Niewątpliwie zaletą Białki Tatrzańskiej jest niewielka odległość od Zakopanego (21 km) oraz Bukowiny Tatrzańskiej (5 km), gdzie również znajdują się termy. W pobliżu znajdziemy również Termy Szaflary. W sieci jest wiele dostępnych ofert noclegowych. Niektóre z nich łączą się ze zniżkami na bilety do Term w Białce Tatrzańskiej. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie nocleg warto odwiedzić stronę PADO24 i skorzystać z porównywarki ofert.

  • Aktualności