Termy

Termy Bukowina – miejsce na całoroczny wypoczynek

Termy Bukowina to jeden z największych w Polsce kompleksów basenów geotermalnych znajdujący się w Bukowinie Tatrzańskiej (ok 15 km od Zakopanego). Usytuowanie obiektu pozwala podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody – niewielka odległość dzieli nowoczesny kompleks od Tatrzańskiego Parku Narodowego. Termy Bukowina to miejsce wypoczynku i rozrywki przeznaczone dla ludzi w każdy wieku: ciekawie spędzą tu czas zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy. Kompleks jest czynny przez cały rok, dzięki czemu bez względu na porę roku możemy skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji. Termy w Bukowinie należą do najnowocześniejszych obiektów w Europie i stanowią połączenie najnowszych technologii z klasyczną stylistyką i tatrzańską naturą (obiekt korzysta z wody termalnej pochodzącej z odwiertu usytuowanego na zboczu Wysokiego Wierchu ok 6 km od Tatr). Termy Bukowina Tatrzańska to doskonałe miejsce na całoroczny wypoczynek z rodziną.

Jak powstały Termy Bukowina?

Oficjalnie  Termy Bukowina zostały otwarte 06.12.2008 r. Pomysł stworzenia kompleksu wodnych sięga lat dziewięćdziesiątych, kiedy to prowadzony odwiert umożliwił dostęp do zasobów wód geotermalnych. Nad projektem nowoczesnego centrum, w którym znajdować miały się baseny termalne pracowano przez 4 lata. Kwestia kompleksu wodnego powróciła w 2004 r., kiedy to władze chciały zaprzestać odwiertów geotermalnych w gminie Bukowina Tatrzańska – wówczas górale, właściciele okolicznych działek, założyli Bukowińskie Towarzystwo Geotermalne i sami zaczęli realizować odwierty. Górale chcieli zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności, dlatego wspólnie zawiązali spółkę kilkudziesięciu osób, która nie tylko odkupowała ziemie od mieszkańców gminy, ale i sama inwestowała w realizację pomysłu. W ten sposób uzyskano obszar o powierzchni 4 ha, który wykorzystano pod budowę nowoczesnych Term Bukowina. W grudniu 2010 na terenie kompleksu powstał luksusowy, siedmiokondygnacyjny 4-gwiazdkowy Bukowina Terma Hotel Spa, w którym do dyspozycji gości pozostaje ponad 150 komfortowo urządzonych pokoi, strefa SPA, restauracje, kręgielnia, Klub Malucha i Jazz Club.

Poznaj Termy Bukowina!

termy bukowina

Kompleks geotermalny, którego łączna powierzchnia wynosi 1885 m2. W przestronnym obiekcie Term Bukowina znajduje się tu 20 basenów termalnych (zewnętrznych i krytych), z których większość jest czynna przez cały rok. Każdy ze zbiorników ma swoją nazwę utrzymaną w stylistyce góralskiej, np. bonior basisty, bulgotnik czy mocydełko. Temperatura wody w poszczególnych kąpieliskach wynosi od 30 do 38oC. Kompleks jest otwarty przez 7 dni w tygodniu w godzinach 9-22. Na terenie obiektu funkcjonuje 12 saun, a wśród nich sauna góralska, rzymska, fińska, kwiatowa i na podczerwień. Obiekt został podzielony na dwie strefy funkcjonalne: strefę podstawową oraz strefę dla dzieci i młodzieży, w której na młodszych i starszych czeka mnóstwo atrakcji. Po wodnym szaleństwie warto udać się do jednej z kilku restauracji ulokowanych na terenie obiektu. Atutem kompleksu jest duży parking, który pomieści 200 samochodów i 10 autobusów. Termy Bukowina znajdują się w bliskiej okolicy Zakopanego (15 km) i Nowego Targu (20 km).

Atrakcje oferowane przez Termy Bukowina

Termy Bukowina są nowoczesnym centrum rozrywkowym, w związku z czym możemy liczyć tu na różnorodne atrakcje przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. W obiekcie znajdują się zjeżdżalnie o łącznej długości 150 m, można również skorzystać z jacuzzi, masaży wodnych i rwącej rzeki. Dla najmłodszych przygotowano zajęcia z aqua aerobiku i naukę nurkowania. Relaks umożliwią sauny, których w kompleksie jest aż dwanaście. W lato można odpoczywać na należącej do ośrodka plaży Zohylina. Dorośli na pewno docenią rozbudowaną strefę SPA i wellnes, w której będą mogli poddać się zabiegom upiększającym i relaksującym. Dla gości, którzy preferują aktywny wypoczynek przygotowano salę fitness i siłownię. Termy Bukowina to także ośrodek o charakterze uzdrowiskowym i rehabilitacyjnym: regenerujące właściwości wód termalnych wpływają pozytywnie na organizm niwelując stres i łagodząc dolegliwości związane z układem krążenia. Na terenie kompleksu znajdują się liczne kawiarnie (np. Cafe Bukovina), bary z przekąskami (choćby Niebiesko dolina czy Active Bar z żywnością ekologiczną) i restauracje (w tym najbardziej ekskluzywny lokal z autorskim menu znanego szefa kuchni – Sylwestra Lisa).

termy w bukowinie

W obiekcie funkcjonują również Jazz Club, kręgielnia i dyskoteka, w których można miło spędzić wieczór. Termy Bukowina oferują zróżnicowanie pakiety na pobyt w kompleksie (np. romantyczny pobyt dla dwojga, fit jesień, czy ferie dla całej rodziny). Kompleks umożliwia również pobyt okazjonalny (np. sylwestrowy czy bożonarodzeniowy) połączony z zabawami tanecznymi, koncertami, pokazem sztucznych ogni, nieograniczonym dostępem do wszystkich usług i wieloma innymi atrakcjami. Jeśli znudzi nam się wodne szaleństwo możemy wybrać się na wycieczkę tatrzańskimi szlakami: na amatorów pieszych wycieczek czeka malowniczy Tatrzański Park Krajobrazowy położony nieopodal Bukowiny, Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, Wołoszyn oraz najwyższy szczyt Tatr – Rysy (2499 m .n.p.m.). Zimowy pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej uatrakcyjnią stoki narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności.

Ile trzeba zapłacić za pobyt w obiekcie Termy Bukowina?

Termy Bukowina nie należą do najtańszych atrakcji: za pobyt w Bukowina Terma Hotel Spa trzeba zapłacić od 399 zł do nawet 1000 zł za noc dla jednej osoby (najwięcej zapłacimy za pakiety z zabiegami SPA). Lepiej jest w przypadku wejścia do strefy basenów – w tym zakresie Termy Bukowina odznaczają się bardzo atrakcyjnymi cenami. Bilet wstępu dla dziecka to koszt 30 zł za 2,5h, dla dorosłych, seniorów i osób niepełnosprawnych – 49 i 46 zł/2,5h. Na bilety zniżkowe mogą liczyć dzieci do lat 13, ludzie starsi i niepełnosprawni. Wejściówki do strefy basenów Term Bukowina można szybko i łatwo zakupić przez Internet. Dodatkowo płatne jest natomiast wejście do strefy saun (10 zł za 30 min). Mamy również możliwość wykupienia biletów rodzinnych dla 3,4 lub 5 osób (ceny takich pakietów zaczynają się od 130 zł za 4,5h) oraz biletów VIP (zróżnicowanych pod względem ceny i warunków), które umożliwiają m.in. nielimitowane korzystanie z tężni czy wejście do strefy basenów bez kolejki. Zamożniejsi klienci mogą sobie pozwolić na zakup 10 lub 20 wejść abonamentowych (każde po 2,5h), których koszt wacha się od 400 do prawie 900 zł.

Bukowina Tatrzańska – idealne miejsce na wypoczynek

Bukowina Tatrzańska to niewielka miejscowość na Podhalu, położona najwyżej spośród wszystkich polskich miast (967-1000 m n.p.m.). Bukowina jest malowniczo położona: rozpościera się na grzbietach kilku sąsiednich wzgórz. Piękne widoki i czyste powietrze to nie jedynie zalety tego miejsca: znajduje się tu wiele szlaków narciarskich i turystycznych. Bukowinę uznaje się za stolicę polskiego kolarstwa: kompleks Bukovina jest współorganizatorem polskiego etapu Tour de Pologne, a co roku odbywają się tu zmagania kolarzy z całej Polski. W Bukowinie nie brak również imprez kulturalnych: do najsłynniejszych należą Sabałowe Bajania (tradycyjnie organizowane już od lat 60) i Góralski Karnawał. Największą atrakcją miejscowości pozostają jednak Termy Bukowina wraz z kompleksem Bukovina zapewniającym liczne atrakcje i niezapomniany pobyt.Wyjazd do tak pięknego i niesamowitego miejsca, jakim jest Bukowina Tatrzańska wcale nie musi być drogi: wystarczy, że odpowiednio wcześniej zadbamy o zarezerwowanie noclegu. W łatwy i szybki sposób możemy tego dokonać za pośrednictwem strony PADO24 – znajdziemy tu ofertę tanich noclegów nie tylko w Bukowinie Tatrzańskiej, ale i w każdym zakątku Polski, do którego zdecydujemy się pojechać – na przykład do położonych nieopodal term w Białce Tatrzańskiej, do których również warto zajrzeć ze względu na unikatowy skład mineralny tamtejszych wód. Dla odwiedzających naszą stolicę ciekawe mogą się okazać położone 45 km od Warszawy Termy Mszczonów.

termy

 Porównywarka PADO24 to kompletna baza wiedzy o podróżach: dzięki nam poznasz sposoby na tani (a nawet darmowy) nocleg, dowiesz się, jakie oferty wyjazdów wybrać (first minute czy last minute), poznasz wady i zalety różnych sposobów podróżowania (np. rejsu promem). Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem, a kwestia noclegu, zakwaterowania czy sposobu podróży spędzają Ci sen z powiek, wejdź na PADO24 – z nami łatwo i szybko zaplanujesz swój wyjazd.

  • Aktualności