Termy

Termy Maltańskie – sport i rekreacja w jednym miejscu

Termy Maltańskie to poznański kompleks wodny, usytuowany na jednym z brzegów Jeziora Maltańskiego – to drugi największy kompleks sportowo-rekreacyjny w Europie. Jego budowę rozpoczęto w 2009 r., po ponad 2 latach obiekt został oddany do użytku publicznego. Na 6 -hektarowym obszarze znajduje się kilkanaście basenów o różnym przeznaczeniu: są tu baseny dla dzieci, baseny termalne i sportowe. Doskonałą zabawę gwarantuje Aquapark z atrakcjami w postaci zjeżdżalni i rwącej rzeki, relaks natomiast umożliwią jacuzzi, sauny i rozbudowana strefa SPA. Termy Maltańskie to świetne miejsce odpoczynku i zabawy dla całej rodziny.

Termy Maltańskie – tropikalna wyspa w Poznaniu

Termy Maltańskie to unikatowe miejsce: nowoczesny kompleks basenowy został urządzony w stylu tropikalnym (dzięki palmom i egzotycznej roślinności przypomina karaibskie wyspy). Nie bez znaczenie pozostaje skojarzenie z tropikalnymi regionami świata – Termy Maltańskie to w założeniu oaza spokoju, strefa relaksu dla duszy i ciała. Jeden z największych wodnych kompleksów w Europie to świetne miejsce na wypoczynek i odnowę, szczególnie podczas niesprzyjającej pogody. Wystrój i atmosfera panujące w Termach Maltańskich rozbudzą naszą wyobraźnię i przeniosą nas w klimat tropikalnej wyspy. Znajdziemy tutaj atrakcje umożliwiające aktywny wypoczynek, jak i strefę relaksu, która pomoże ukoić nerwy i zniwelować stres. Pobyt w Termach Maltańskich to ciekawie spędzony czas i niezapomniane wrażenia.

Na jakie atrakcje możemy liczyć w Termach Maltańskich?

termy maltańskie

Termy Maltańskie oddają do użytku odwiedzających 16 różnorodnych basenów, 13 zjeżdżalni o zróżnicowanym stopniu trudności, sztuczne fale, ścianka wspinaczkowa, masaże wodne, rwąca rzeka, jacuzzi, a z myślą o najmłodszych uczestnikach wodnego szaleństwa przygotowano statek piracki. W Termach Maltańskich możemy również skorzystać z jednego z 4 basenów zewnętrznych (dwa spośród nich są czynne przez cały rok). Na terenie obiektu znajdują się 2 baseny solankowe z wodą termalną pochodzącą z lokalnego odwiertu. Na miłośników pływania czekają baseny sportowe (w tym basen olimpijski) z wydzielonymi torami pływackimi oraz infrastrukturą przygotowaną do wykonywania skoków do wody z dużej wysokości. Kompleks Termy Maltańskie oferuje również naukę pływania, aqua fitness oraz kursy nurkowania. W okresie letnim w zewnętrznej części kompleksu funkcjonuje plac zabaw dla dzieci, rajska plaża z 200 leżakami i słomianymi parasolami i mini bar, obiekt został również wyposażony w strefę restauracyjną. W przyszłości na terenie obiektu ma powstać nowoczesny hotel.

Termy Maltańskie: zagłębie relaksu

Termy Maltańskie to dobry wybór dla wszystkich pragnących odpoczynku i rozluźnienia – pomóc w tym może specjalnie wydzielona strefa SPA (złożona z 17 profesjonalnych gabinetów) oferuje kąpiele, zabiegi i masaże lecznicze, upiększające z wykorzystaniem wód termalnych. Oddając się zabiegom z różnych stron świata (Indii czy Turcji) pozwalają na głęboki relaks, regenerują skórę i mają doskonałe właściwości zdrowotne. Największe polskie SPA swoim orientalnym wystrojem przypomina hinduskie i tureckie komnaty pałacowe. Termy Maltańskie to nie tylko strefa SPA: to także bogaty Świat Saun, w którym możemy wypróbować aż 16 rodzajów saun i łaźni (m.in. łaźni różanej, kabiny śnieżnej i solnej oraz tężni termalnej). We wrześniu odbywa się tu Noc Saun, w ramach której każdy może skorzystać z bogato wyposażonej strefy relaksu.

maltańskie termy

Termy Maltańskie to miejsce eventów sportowych

W Termach Maltańskich często goszczą sportowcy, bowiem odbywają się tu liczne zawody pływackie (m.in. Grand Prix Polski w pływaniu czy Mistrzostwa Świata Szkół w pływaniu). Rozbudowane zaplecze basenowe (dużych rozmiarów basen olimpijski, basen przeznaczony do skoków do wody i 10-metrowa wieża do skoków) sprawiają, że w Termach Maltańskich trenują i rywalizują zawodnicy z całej Polski. To właśnie w Termach Maltańskich mogliśmy oglądać zmagania polskich gwiazd w programie „Gwiazdy skaczą do wody”.

Termy Maltańskie prawie jak polskie tropiki

Termy Maltańskie są miejscem wartym odwiedzenia: rozbudowany, nowoczesny kompleks oprócz funkcji sportowych posiada również strefę relaksu i odpoczynku, dzięki czemu można tam miło spędzić czas z całą rodziną. Ponadto Termy Maltańskie położone są nad Jeziorem Maltańskim, co gwarantuje niezapomniane widoki (szczególnie w przypadku korzystania z basenów zewnętrznych). Termy Maltańskie znajdują się niecałe 3 km od poznańskiego rynku, co umożliwia odwiedzenie ich w ramach wyprawy do jednego z najpiękniejszych polskich miast. Łatwy dojazd samochodem, komunikacją miejską lub kursującą w sezonie letnim Kolejką Parkową „Maltanka” sprawia, że miejsce to jest atrakcyjnym punktem na mapie Polski. Szukanie miejsca noclegowego w okolicy Term Maltańskich ułatwi porównywarka PADO24 – tu znajdziesz oferty tanich noclegów i wszelkie niezbędne informacje o podróżowaniu i wycieczkach: dowiesz się, jaki środek transportu wybrać, czy warto pojechać na wycieczkę all inclusive i które miejsca w Polsce są warte odwiedzenia. Jeśli Wielkopolska Ci nie po drodze, a chcesz wypocząć w termach, to może dobrym pomysłem będą Termy Mszczonów na Mazowszu lub Uniejów w województwie łódzkim? Gwarancja udanego wyjazdu tylko z PADO24!

  • Aktualności