Termy

Termy – miejsce warte odwiedzenia

Termy to jedno z miejsc, gdzie warto się wybrać, jeśli zaplanowaliśmy urlop zimą. Od czasu do czasu każdy z nas ma potrzebę, by się zrelaksować, odpocząć, żeby gdzieś wyjechać i oderwać się od codzienności. Latem wybór jest duży – możemy się wybrać w góry, nad morze, nad jezioro albo do jakiegoś miasta, by je pozwiedzać. W styczniu czy w lutym natomiast o wiele trudniej znaleźć miejsce na wyjazd. W końcu mało kto lubi przebywać na zewnątrz podczas mrozu czy pluchy. Wówczas świetnym sposobem na zregenerowanie się może być weekend spędzony z ukochaną osobą lub z przyjaciółkami w termach.

Dlaczego warto wybrać się do term?

termy

Czym są termy? To specjalne kompleksy wodne, w których spotkamy atrakcje takie jak różnego rodzaju baseny, sauny, natryski i wiele innych. Termy są dziś bardzo popularne, często stanowią one część hotelu. Spotkamy je najczęściej w miejscowościach turystycznych, zwłaszcza górskich lub ewentualnie nadmorskich. Dzieje się tak dlatego że na wyjazd nad morze decydujemy się zazwyczaj w sezonie letnim, kiedy to kryte baseny nie są dla nas zbyt atrakcyjne. Natomiast po całym dniu spędzonym na nartach nie ma nic lepszego niż wieczór w jacuzzi lub na ogrzewanym zewnętrznym basenie, podczas kąpieli na którym jesteśmy otoczeni przez zimową aurę. Najpopularniejsze w Polsce termy spotkamy w Białce Tatrzańskiej,  Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej, ale także w Mszczonowie na Mazowszu. Niezależnie więc od tego, w której części Polski mieszkamy, na pewno w pobliży znajdują się baseny termalne, które moglibyśmy odwiedzić.

Termy to miejsce dla każdego

Termy to dobre miejsce na wyjazd zarówno dla osoby, która chce odpocząć w sposób aktywny, jak i dla takiej, która po prostu chce się zrelaksować, a nawet dla kogoś, kto nie umie pływać. Znajdziemy tam zarówno tradycyjne baseny z torami, jak i rekreacyjne z różnego rodzaju urządzeniami, gejzery, a także urządzenia hydroterapeutyczne (masaż wodny). Dzieci natomiast z pewnością będą zachwycone możliwością skorzystania z długich zjeżdżalni – to dla nich niesamowite emocje. Do term możemy się więc wybrać całą rodziną. Każdy członek rodziny znajdzie tam coś dla siebie. A gdy aktywność fizyczna już nas zmęczy, będziemy mogli wybrać się na kawę lub herbatę do kawiarni, którą znajdziemy właściwie we wszystkich tego typu miejscach. Proponują one wiele opcji – karnety rodzinne, karnety dla grup, tańsze bilety w wybrane dni tygodnia i wiele innych atrakcyjnych promocji. Polska oferuje wiele takich miejsc, między innymi dla odwiedzających Wielkopolskę znajdujące się w Poznaniu Termy Maltańskie lub Termy w Białce Tatrzańskiej dla miłośników gór. Szukając noclegu w okolicy term warto wejść na PADO24.PL. Porównywarka ofert zaprezentuje najkorzystniejsze opcje hoteli i pensjonatów.

  • Aktualności