Termy

Termy Szaflary

Termy Szaflary to miejsce, w którym wodne zjeżdżalnie, baseny z hydromasażami, strefa SPA, saunarium i inne atrakcje czekają na gości przez cały rok. Każda terma zapewnia komfort i wygodę, a niepowtarzalna atmosfera pomaga się zrelaksować i odprężyć. Do Term w Szaflarach przyjeżdżają goście z najodleglejszych zakątków Polski. Są cenione nie tylko ze względu na liczne atrakcje, ale również na skład i wartość leczniczą wód termalnych, wypełniających basenowe niecki. Termy Szaflary znajdują się w Nowym Targu. Szeroka oferta sprawia, że Termy są miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonale bawią się także dzieci i seniorzy. Dodatkowo, niezapomnianych wrażeń dostarcza niezwykły krajobraz Szaflar. Goście do dyspozycji mają cztery baseny, trzytorową zjeżdżalnię rodzinną oraz brodzik dla dzieci wraz ze zjeżdżalnią dla najmłodszych. Kąpieliska są również wyposażone w urządzenia do masażu. To doskonały pomysł na wypoczynek i relaks. Dla osób, które stawiają na mniej aktywną formę spędzania czasu mogą skorzystać ze strefy SPA oraz czterech rodzajów saun. Ponadto, na gości czekają dwie restauracje. Jedna z nich serwuje dania kuchni włoskiej.

Historia Term w Szaflarach

W Polsce najczęściej wykorzystuje się wody geotermalne na Podhalu. Termy w Szaflarach są nieco bardziej kameralne od pozostałych ośrodków znajdujących się w tym regionie. Kompleks powstał w 2009 roku. Jest uzupełnieniem niezwykłej miejscowości i malowniczej okolicy Kotliny Nowotarskiej oraz Podgórza Bukowińskiego. Termy w Szaflarach są doskonale widoczne z Zakopianki dzięki widocznym z daleka wydobywającym się kłębom pary.

Informacje o Termach w Szaflarach

Obecnie w kompleksie znajdują się cztery baseny z wysokozmineralizowaną wodą termalną. Termy Szaflary dysponują także trzytorową zjeżdżalnią rodzinną oraz brodzikiem dla dzieci ze specjalną zjeżdżalnią dla dzieci. Ponadto, baseny są wyposażone w urządzenia do hydromasażu, bicze wodne, ławki do masażu, gejzery, jeżyki oraz urządzenia do masażu karku i części barkowej. Dodatkowo, w skład kompleksu wchodzi 14 komfortowo wyposażonych apartamentów, co znacznie ułatwia znalezienie noclegu gościom. Na terenie Term w Szaflarach znajdują się 2 restauracje, z których jedna serwuje niezwykłe dania włoskie. Termy dysponują także Saunarium, salą fitness, oraz salą konferencyjną, która jest odpowiednia do spotkań biznesowych.

termy szaflary

Atrakcje Term Szaflary

Kompleks basenów termalnych w Szaflarach (Termy Podhalańskie) to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Podhala. Termy Szaflary są położone na granicy Białego Dunajca i Szaflar. Są doskonale widoczne z Zakopianki i przyciągają wiele zorganizowanych grup, tworząc doskonałe uzupełnienie dla szkoleń i wyjazdów integracyjnych. Kompleks składa się zarówno z basenów wewnętrznych, jak i zewnętrznych, które są wypełnione wodą pochodzącą z odwiertu głębinowego. Temperatura wody w basenach utrzymywana jest w zakresie 30- 38 stopni Celsjusza. Całkowita powierzchnia obiektu to prawie 1000 metrów kwadratowych. Ulokowano na niej basen wewnętrzny z trzytorową zjeżdżalnią rodzinną, basen wewnętrzny wielofunkcyjny, basen zewnętrzny „wypływowy” oraz basen zewnętrzny rekreacyjny z rwącą rzeką. Ofertę kompleksu uzupełniają urządzenia do hydromasażu, takie jak bicze wodne, leżanki i ławki do masażu powietrznego jeżyki, gejzery wodne, urządzenia do masażu karku i części barkowej oraz ławki do masażu wodnego.

Dodatkowo, ośrodek jest wyposażony w Saunarium. W tej strefie można skorzystać z kilku rodzajów saun. Do dyspozycji gości została przeznaczona sauna sucha, która jest zwana także szwedzką. Temperatura w pomieszczeniu wynosi od 75 do 100 stopni Celsjusza, a wilgotność tylko 10 procent. Korzystanie z tego rodzaju sauny powoduje odprężenie, redukuje bóle mięśniowe i przyspiesza procesy leczenia. Terapia ta wspomaga walkę z przeziębieniami i działa na organizm oczyszczająco. W saunie ziołowej seans zaczyna się od temperatury 50 stopni Celsjusza i stopniowo wzrasta do maksymalnie 90 stopni Celsjusza. Polewane wodą z aromatem gorące kamienie tworzą parę, która sprawia, że wilgotność utrzymuje się na poziomie 25- 45 procent. W skład Saunarium wchodzi także sauna parowa, czyli tzw. Łaźnia rzymska. Temperatura wynosi około 40- 50 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność sięga nawet 100 procent. Dostępna jest również sauna parowa z możliwością skorzystania z muzykoterapii oraz aromaterapii. Szczególnym rodzajem terapii, w której tradycyjny piec zastępuje ceramiczny promiennik podczerwieni, jest sauna na podczerwień. Jest idealna dla osób, które z powodu wysokiej temperatury nie mogą korzystać z sauny tradycyjnej. W takim pomieszczeniu temperatura dochodzi maksymalnie do 60 stopni Celsjusza. W Termach w Szaflarach organizowane są również niezwykłe seanse saunowe. Dodatkowo, w Saunarium gościom oferuje się zmrożone owoce, lemoniadę oraz naturalną maseczkę. Fantastyczną atrakcją jest także masaż stóp w zimnej i ciepłej wodzie, prysznic wrażeń, dźwiękoterapia, wodospad z efektem deszczu, wytwornica lody do nacierania ciała oraz beczka do schładzania.

Termy w Szaflarach oferują również szeroki zakres zabiegów pielęgnacyjnych. W skład oferty wchodzi masaż relaksacyjny, zabieg ultranawilżający o działaniu anti- aging, zabieg do cery naczynkowej, zabieg nawilżająco- ujędrniający, zabieg intensywnie modelująco- liftingujący, zabieg liftingujący wykorzystujący terapię światłem i inne. Pielęgnacja ciała wykonywana jest na bazie czekolady, miodu, wanilii i zapachów owocowych. Na terenie kompleksu można również wykonać zabiegi stylizacji paznokci, depilację woskiem oraz zabiegi specjalne.

szaflary termy

Atrakcyjne jest także menu restauracji znajdującej się w Termach w Szaflarach. Restauracja „Pian Camuno” serwuje przede wszystkim specjały kuchni włoskiej, powstałe na bazie makaronu. W strefie restauracyjnej znajduje się także specjalnie wydzielona część barowa, gdzie można zamówić drinki i napoje alkoholowe. Specjały kuchni polskiej można odnaleźć w Restauracji Mokrej. Jest ona przeznaczona do dyspozycji gości, którzy przebywają w części basenowej.

Termy Szaflary to także idealne miejsce na organizację szkoleń, spotkań służbowych oraz konferencji, o czym świadczy bogate wyposażenie sali konferencyjnej. Można w niej skorzystać z ekranu, rzutnika multimedialnego, nagłośnienia, TV, DVD, mikrofonu bezprzewodowego, flipchartu, tablicy suchościeralnej oraz dostępu do Internetu. W przerwach proponowany jest serwis kawowy oraz specjalnie przygotowany lunch w restauracji Włoskiej. Obiekt przygotował specjalne oferty dla osób podróżujących służbowo.

Zalety wód termalnych w Termach w Szaflarach

Wody termalne w basenach mają unikalny i zróżnicowany skład fizykochemiczny. Termy w Szaflarach odznaczają się podwyższoną twardością wody oraz niską zasadowością. Znajdują się w nich ważne dla zdrowia składniki mineralne, takie jak potas, magnez, sód, żelazo, siarka i wapń. Nie wszyscy znają lecznicze właściwości wód termalnych. Przede wszystkim taka kąpiel pomaga ustabilizować tętno i eliminuje choroby układu krążenia. Dodatkowo, obniża ona stres. Dzięki wodom termalnym poprawia się nasze samopoczucie, stabilizuje się system nerwowy, reguluje się gospodarka hormonalna i zostaje przywrócony wewnętrzny spokój oraz równowaga psychiczna. Korzystanie z właściwości wód termalnych poprawia wewnętrzną przemianę materii, dlatego może przyczyniać się do zmniejszenia otyłości i obniżenia wagi. Z atrakcji powinny skorzystać także osoby cierpiące na bezsenność oraz zmagające się z rekonwalescencją po zabiegach.

Godziny otwarcia i ceny biletów wstępu do Term w Szaflarach

Obiekt czynny jest codziennie od 08:00 do 22:00. Ceny biletów wstępu do Term w Szaflarach są zależne od długości pobytu oraz grupy wiekowej. Wahają się one od 24 zł za godzinę do 70 zł za całodzienny pobyt. Zniżce podlegają bilety rodzinne. Do wyboru są dwa bilet: 2+1 oraz 2+2. Promocją zostały również objęte bilety osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz seniorów. Możliwe jest także zakupienie biletu OPEN, który umożliwia korzystanie ze wszystkich basenów Term oraz z Saunarium. Ponadto, karnety (279- 450 zł) mogą zakupić klienci indywidualni, a także firmy (299- 319 zł).

Dojazd do Term Szaflary

Dzięki charakterystycznym kłębom pary, łatwo trafić do obiektu. Termy w Szaflarach są położone kilkadziesiąt metrów od głównej drogi łączącej Nowy Targ z Zakopanem. Dodatkowo, dla gości przygotowane zostały liczne miejsca parkingowe (strzeżone i niestrzeżone).

Noclegi w Szaflarach

Szaflary to niezwykła miejscowość leżąca na Podhalu. Ze względu na swoją sielankową atmosferę przyciągają turystów spragnionych chwili wytchnienia. Szaflary to doskonała propozycja dla miłośników gór. Na okolicznych terenach wyznaczono dziesiątki szlaków pieszych i rowerowych, co sprawia, że można dzięki nim poznać region i aktywnie spędzić czas. W Szaflarach oferty noclegowe składają się głównie z kameralnych obiektów. Dużą popularnością cieszą się komfortowe pensjonaty i apartamenty. Aby znaleźć nocleg dopasowany do własnych potrzeb warto wejść na PADO24. Porównywarka ofert z pewnością pomoże nam wybrać odpowiednie zakwaterowanie, jednocześnie pamiętając o cenie. A jeśli na Podhale za daleko? Wtedy otworem stoją również Termy Uniejów dla przebywających w pobliżu Łodzi lub Termy Maltańskie dla tych bliżej naszej zachodniej granicy.

  • Aktualności