Porównywarka i ranking ubezpieczeń AC

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC (auto-casco) to ubezpieczenie komunikacyjne, które dobrowolnie może wykupić każdy użytkownik pojazdów mechanicznych, takich jak motor czy samochód. Decyzję o nabyciu takiego ubezpieczenia podejmuje właściciel i dotyczy ona tylko zarejestrowanych pojazdów. Ubezpieczenie AC wygasa z reguły po 12 miesiącach (lub w przypadku nieopłacenia kolejnej składki), jednak okres jego ważności można skrócić w zależności od potrzeb. Dokumentem potwierdzającym posiadanie ubezpieczenia jest polisa, która zaczyna być ważna dopiero po opłaceniu stosownej składki (jej wysokość jest zależna od zakresu ubezpieczenia – im jest większy, tym wyższa składka). Oferowane w ramach ubezpieczenia AC warunki i usługi mogą różnić się w zależności od wybranego ubezpieczyciela.

ubezpieczenie ac

Co obejmuje ubezpieczenie AC?

Zakres ubezpieczenia AC może być niewielki (obejmuje wówczas tylko kilka podstawowych usług) lub rozszerzony (wzbogacony o dodatkowe usługi). Polisa pomoże nam w przypadku, gdy jesteśmy odpowiedzialni za uszkodzenie samochodu, gdy ulegniemy wypadkowi z udziałem zwierząt, gdy nasze auto zostanie uszkodzone w wyniku działania żywiołów (np. powodzi czy pożaru), gdy zostanie nam skradzione lub zniszczone przez nieznanego sprawcę. W zależności od wybranej oferty ubezpieczenie AC może gwarantować również nieodpłatną pomoc drogową (w kraju i za granicą), ubezpieczenie przewożonego w samochodzie bagażu i innych rzeczy, które znajdują się w pojeździe, naprawę w wybranych punktach (np. danej sieci warsztatów), całodobową pomoc assistance, samochód zastępczy i pobyt w hotelu podczas naprawy auta, stałą zniżkę (nawet w przypadku szkody) czy ubezpieczenie szyb (za ich naprawę lub wymianę płaci ubezpieczyciel). Warto pamiętać, że zakres wybranych usług warunkuje wysokość składki: im więcej elementów dodatkowych zawiera nasze ubezpieczenie AC, tym wyższa będzie opłata. Najtańsze AC dla samochodów może natomiast nie dawać nam wystarczającej ochrony.

Co nie wchodzi w skład ubezpieczenia AC?

Ubezpieczenie AC nie odpowiada za uszkodzenia samochodu wynikające z zamierzonego i celowego działania, za uszkodzenia spowodowane podczas jazdy bez dokumentów lub pod wpływem alkoholu, za oddalenie z miejsca wypadku, za uszkodzenia wynikające z niewłaściwej naprawy lub za te będące konsekwencją wad fabrycznych pojazdu, za szkody powstałe gdy samochód nie miał ważnego badania technicznego i za kradzież będącą konsekwencją naszego zaniedbania (np. zostawienia kluczyków w stacyjce). Szczegółowe przyczyny wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia konkretnej oferty.

Koszty ubezpieczenia AC

ubezpieczenie ac porównanie

Koszt ubezpieczenia AC jest uzależniony od danego towarzystwa ubezpieczeniowego i zakresu wybranych przez nas usług. Wysokość comiesięcznej składki będzie tym większa, im więcej dodatkowych usług zdecydujemy się posiadać w ramach ubezpieczenia AC. Poza tym, to ile zapłacimy za nasze ubezpieczenie zależy od rodzaju pojazdu, jego wieku, stanu technicznego, poziomu eksploatacji i pojemności silnika. Najdroższe będzie ubezpieczenie starego auta (np. 10-letniego): wówczas składka jest najwyższa, dlatego najbardziej opłacalne jest wykupienie ubezpieczenia AC dla nowego samochodu – wówczas kosz polisy wyniesie jedynie ok. 0,5% wartości pojazdu. Firmy oferujące ubezpieczenie AC często posiadają atrakcyjne zniżki dla potencjalnych klientów: ubezpieczenie może być tańsze nawet o 40% – dzieje się tak, ponieważ niektórzy ubezpieczyciele oferują np. przeniesienie składek z ubezpieczenia OC na AC.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC należy wybrać mądrze: od niego zależy, na jaką pomoc możemy liczyć w przypadku różnych zdarzeń drogowych. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z ofertami poszczególnych ubezpieczycieli i zastanowić się, czego oczekujemy od takiej polisy. Jeśli nadal nie wiesz, które ubezpieczenie AC wybrać wejdź na stronę PADO24.PL – tu znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące nie tylko ubezpieczenia AC, ale i ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenia Assistance. Dzięki nam dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia, które z nich jest najtańsze, a które najbardziej opłacalne. Ubezpieczenia komunikacyjne powinny być dostosowane do naszych potrzeb i możliwości, dlatego powinniśmy wybierać je w sposób przemyślany – jeśli zależy Ci na dobrym wyborze skorzystaj z PADO24: pomożemy, wskażemy, doradzimy – dzięki nam znajdziesz najlepsze dla siebie ubezpieczenie.

Znajdź najlepszą ofertę z porównywarką ubezpieczeń AC

Ubezpieczenie AC jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków. Nic więc dziwnego, że wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferują nam je w tej chwili prawie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Ponieważ każde z nich przekonuje nas, że to jego propozycja jest najbardziej opłacalna, próbuje przyciągnąć do siebie rozmaitymi reklamami, promocjami i propozycjami, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest porównywarka finansowa, którą znajdziesz na PADO24. Dzięki temu zestawieniu bez wertowania setek ofert, przeglądania mnóstwa stron internetowych i katalogów dowiesz się, które AC spełnia wszystkie Twoje oczekiwania i na które najlepiej się zdecydować.

Ranking ubezpieczeń AC wskaże Ci najlepszą propozycję

Poza porównywarką istnieje jeszcze jedno internetowe narzędzie, które może się okazać dla Ciebie pomocne przy wyborze autocasco. Jest to ranking ubezpieczeń AC, również dostępny na PADO24. Jego duża zaleta to fakt, że jest on na bieżąco aktualizowany. To oczywiste, że rynek ubezpieczeń jest bardzo dynamiczny, co rusz pojawiają się coraz to nowsze propozycje, nasz ranking stara się więc za nimi wszystkim nadążyć. Jeżeli więc zaufasz informacjom zawartym na PADO24, będziesz miał pewność, że oferta, którą wybierzesz, faktycznie będzie dla Ciebie korzystna. Nie dość, że Twój pakiet uchroni Cię przed skutkami wielu różnych zdarzeń, to dodatkowo w porównaniu do innych podobnych opłaci Ci się również pod względem finansowym. Dzięki rankingowi wybierzesz najlepsze AC!

ranking ubezpieczeń ac

Materiały do pobrania:

Decydując się na dodatkowe ubezpieczenia AC, musimy wiedzieć, że z będzie ono obowiązywało zwykle przez 12 miesięcy. Co zrobić, jeśli z jakiegoś powodu chcemy zakończyć ochronę przed tym czasem? Rozwiązanie zależy od kilku czynników. Jakich? Głównie od czasu, na jaki umowa została zawarta i okresu, jaki minął od jej podpisania. Jeśli zawarliśmy umowę na co najmniej 6 miesięcy, a od jej podpisania nie minęło 30 dni (lub 7 dni dla przedsiębiorców) możemy od niej odstąpić. Na PADO24 prezentujemy Ci wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy AC. Napisany w prostym języku, został dodatkowo wzbogacony o uwagi, które pomogą w jego prawidłowym wypełnieniu. Wykupując AC, zastanawiasz się co się z nim stanie w momencie sprzedaży auta? Możesz rozwiązać umowę lub umówić się z kupującym, że przeniesiesz na niego wynikające z niej prawa i obowiązki. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą możliwość, skorzystaj z przygotowanego przez zespół PADO24 wzoru umowy przeniesienia umowy ubezpieczenia AC na nabywcę pojazdu. Podaj w niej dane osobowe stron umowy kupna - sprzedaży i wystąp o zgodę Ubezpieczyciela. Pamiętaj, że bez niej przeniesienie praw i obowiązków nie będzie skuteczne. Brzmi to skomplikowanie? Nie martw się! Możesz skorzystać z pomocnych uwag, które specjalnie dla Ciebie umieściliśmy na końcu dokumentu.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia AC

Wykorzystaj przygotowany przez PADO24 wzór odstąpienia od umowy ubezpieczenia AC, jeśli chcesz zakończyć ochronę ubezpieczeniową przed czasem. Zwróć jednak uwagę, że możesz je złożyć w określonym przez polskie prawo terminie. Ile wynosi dowiesz się z zamieszczonych na końcu dokumentu uwag. Dzięki nim bez trudu poprawnie wypełnisz oświadczenie i złożysz je Ubezpieczycielowi.

Pobierz dokument

Umowa przeniesienia ubezpieczenia AC na nabywcę pojazdu

Sprzedając samochód możesz porozumieć się z kupującym i przenieść na niego ubezpieczenie AC. Użyj do tego wzoru umowy przeniesienia ubezpieczenia AC na nabywcę pojazdu, który specjalnie na tę okoliczność przygotowaliśmy. W zamieszczonych na końcu dokumentu uwagach, znajdziesz cenne wskazówki, które wyjaśnią wątpliwości i ułatwią jego wypełnienie.

Pobierz dokument
PADO24 wie, że posiadanie samochodu wiąże się z licznymi formalnościami. Ubezpieczenie AC jest jednym z najczęściej wykupowanych ubezpieczeń samochodowych. Już podczas podpisywania umowy napotkamy zawiłe procedury. W trakcie jej obowiązywania również nie obędzie się bez zgłoszeń, wniosków i oświadczeń. Przygotowując materiały do pobrania dotyczące ubezpieczenia AC staramy się wybierać te najczęściej wymagane przez Ubezpieczycieli. Dokładamy wszelkich starań, żeby były one napisane w zrozumiałym dla wszystkich języku i zawierały dane zgodne z aktualnym stanem prawnym. Z PADO24 wiesz, że w razie wątpliwości możesz skorzystać z zamieszczonych uwag. Pamiętaj, że możesz dowolnie modyfikować udostępnione na naszej stronie wzory dokumentów. Wierzymy, że z naszą pomocą biurokracja nie będzie Ci straszna!
  • Aktualności