Porównywarka i ranking ubezpieczeń AC

Najlepsze AC

Najlepsze AC – chciałby je posiadać z pewnością każdy kierowca. Jednak wyłowienie w gąszczu ofert tych najatrakcyjniejszych propozycji wcale nie jest takie proste. Zacznijmy może od samego wyjaśnienia, czym jest AC. Pełna nazwa tej usługi brzmi Autocasco. Jest to, obok OC (ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych), najpopularniejszy rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego w Polsce. Jest ono jednak, w przeciwieństwie do tego drugiego, nieobowiązkowe, a ewentualne odszkodowanie dotyczy pojazdu należącego do tej osoby, która wykupuje ubezpieczenie. Oznacza to, że jeżeli dojdzie do wypadku z naszej winy, środki z ubezpieczenia AC otrzymamy my, a nie ta druga, poszkodowana strona. Autocasco może mieć różny zakres – szerszy lub węższy – i tylko od klienta zależy, jaką opcję wybierze.
najlepsze ubezpieczenie ac

Czym się kierować podczas wyboru najlepszego AC?

najkorzystniejsze ubezpieczenie ac
Znalezienie najlepszego AC na pewno nie należy do łatwych zadań. W końcu na polskim rynku istnieje cała masa firm ubezpieczeniowych i wszystkie one mają w swojej ofercie tego typu polisy. Na pewno przydatne są przy tym porównywarki ubezpieczeń AC. Warto jednak również samemu mieć krytyczne podejście. Na co więc my, jako klienci, powinniśmy zwracać uwagę? Dla każdego na pewno istotna jest cena, której wysokość zależy od kilku czynników, takich jak na przykład nasz staż jako kierowcy czy też stan techniczny auta. Ponadto na niższe ceny mogą liczyć również mieszkańcy mniejszych miejscowości.

Jednak to nie koszty powinny być decydujące podczas wybierania najlepszej polisy, ponieważ najtańsze AC dla samochodów może nie spełnić naszych oczekiwań. Oprócz tego warto przyjrzeć się także, jaki zakres mają poszczególne polisy. W końcu niektóre z nich mogą być bardzo tanie, ale też bardzo słabo zabezpieczać nas przed różnymi okolicznościami, a inne znów droższe, ale także pod wieloma względami lepsze. Z drugiej strony niektóre ubezpieczenia obejmują liczne sytuacje, ale w tym takie, które z dużym prawdopodobieństwem akurat nam nigdy się nie przydarzą. Inne znów mają bardzo szeroki zakres, ale nie mieści się w nim akurat to, na czym w szczególny sposób nam zależy. Nie jest to więc dla nas żadna korzyść, a jedynie wyższe składki. Na przedstawiane nam oferty warto więc patrzeć całościowo. Koniecznie powinniśmy zajrzeć do dokumentu takiego, jak Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Znajdziemy tam najbardziej szczegółowe informacje dotyczące interesującego nas produktu.

Musimy wiedzieć o tym, że jeśli chodzi o ewentualną naprawę samochodu, istnieją dwa warianty – serwisowy lub gotówkowy. W tym pierwszym przypadku po prostu oddajemy auto do warsztatu i wszystkim zajmuje się nasz ubezpieczyciel. W drugim – otrzymujemy do rozdysponowania pewną sumę pieniędzy, a jeśli okaże się ona niewystarczająca, to resztę musimy dopłacić samodzielnie. Ta pierwsza opcja zdecydowanie jest dla klientów bardziej opłacalna.

Sposoby na niższą cenę najlepszego AC

Jeżeli zależy nam na maksymalnym obniżeniu kosztów AC, warto poszukać sposobów, które nam to umożliwią. Na zniżki możemy zazwyczaj liczyć, jeżeli w tym samym zakładzie wykupimy kilka rodzajów ubezpieczeń – na przykład pakiet OC i AC lub Autocasco i oprócz tego ubezpieczenie na życie, a także jeśli ubezpieczymy jednocześnie kilka pojazdów. Rozwiązaniem może być także wkład własny – wówczas w razie wypadku za część szkody zapłacimy samodzielnie, ale za to wysokość składek zostanie zredukowana.

Jeżeli chcemy znaleźć najlepsze AC, na pewno zajmie nam to sporo czasu – w końcu ofert jest co niemiara. Wykażmy jednak odrobinę cierpliwości, a z całą pewnością w końcu trafimy na propozycję, która będzie idealnie trafiała w nasze wymagania lub przynajmniej mocno się do nich zbliży. Jednak proces poszukiwania można skrócić korzystając z porównywarki finansowej PADO24. Zawarte tam informacje i porównywarka z pewnością pomoże w podjęciu decyzji.

  • Aktualności