Porównywarka i ranking ubezpieczeń AC

Najtańsze AC dla samochodów

Najtańsze AC dla samochodów nie zawsze idzie w parze z najlepszymi warunkami ochrony samochodu. Autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, choć w niektórych przypadkach może być wymagane przez dealerów przy wydawaniu gwarancji na nowe samochody. Wtedy decydujemy się na wykupienie i opłacanie dodatkowego ubezpieczenia, lub tracimy gwarancję – co jest dla nas oczywiście niekorzystne. Skoro jednak ubezpieczenie AC nie jest konieczne, po co mamy je wykupować? Przed czym chroni nas AC? Tak naprawdę odpowiedzi na te pytania powinny być rozpatrywane indywidualnie na podstawie każdej oferty, ponieważ dokładne warunki ubezpieczenia mogą być różne w zależności od danej firmy ubezpieczeniowej i kwoty, jaką jesteśmy w stanie na nie przeznaczyć. Dla każdego najlepsze AC będzie oznaczać co innego. Gdyby znalezienie go było proste, rankingi ubezpieczeń AC nie cieszyłyby się taką popularność. Sprawdźmy, co będzie podlegało ubezpieczeniu przy najtańszym pakiecie autocasco.

najtańsze ubezpieczenie ac

Jak działa najtańsze AC dla samochodów?

Zacznijmy od tego jak działa każde autocasco. Nie ma znaczenia, czy rozpatrujemy najtańsze AC dla samochodów, czy najdroższe i tak jego działanie możemy określić jako uzupełnienie naszej polisy OC. Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne obejmuje pokrycie wyrządzonych przez nas szkód w pojeździe innego kierowcy. Jeśli jednak chcielibyśmy dostać pieniądze na naprawę własnego auta, w momencie kiedy jesteśmy sprawcami wypadku, to musimy mieć wykupioną właśnie dodatkową polisę autocasco. Według powszechnie obowiązujących standardów obejmuje ona uszkodzenia pojazdu wyrządzone przez kierującego, uszkodzenia dokonane przez nieznanego sprawcę (np. na parkingu), uszkodzenia wywołane warunkami pogodowymi, wandalizmem lub kolizjami z dziką zwierzyną. Pieniądze z AC możemy dostać także w przypadku kradzieży pojazdu.

Czy warto wybierać najtańsze AC dla samochodów?

tanie ubezpieczenie ac

Dla wielu kierowców nawet najtańsze AC dla samochodów jest zbyt drogie, by zdecydowali się na jego zakup. Pozorne oszczędności mogą okazać się jednak bardzo kosztowe w sytuacji, gdy rozbijemy nasze nowe auto i będziemy musieli wydać ogromną sumę na jego naprawę. W dodatkowe ubezpieczenie autocasco warto zainwestować właśnie w przypadku nowych samochodów, ponieważ koszt ich ewentualnych napraw będzie największy. Wykupując je, zazwyczaj otrzymujemy też gwarancję producenta auta, co jest dodatkowym plusem takiego rozwiązania. Z kolei gdy kupimy AC dla nieco starszego auta, jego cena będzie zdecydowanie niższa. Dlaczego się tak dzieje? Ponieważ suma ubezpieczeniowa w AC wyliczana jest na podstawie wartości danego pojazdu. Może być jednak przedstawiana w różny sposób – jako suma stała, zmienna, odnawialna czy redukcyjna. Nie zagłębiając się w szczegóły każdej z nich, powinniśmy szukać ofert z sumą ubezpieczeniową stałą. Najtańsze AC dla samochodów ma zazwyczaj zapis, że suma wyliczana jest na podstawie pozostałych metod obliczeń. Przy sumie zmiennej oznacza to, że ubezpieczyciel dokona wyceny auta na dzień przed zaistniałym zdarzeniem i od tej kwoty wyda nam odszkodowanie. W tym przypadku nie będzie się liczył okres, od którego ubezpieczyliśmy samochód, czyli suma ubezpieczenia będzie maleć wraz z biegiem czasu. Najkorzystniejszą opcją jest więc suma ubezpieczeniowa stała, która gwarantuje niezmienną wartość przez cały okres ubezpieczenia. Na tej podstawie wylicza się zazwyczaj nieco droższe wersje AC, ale jeśli chcemy być odpowiednio zabezpieczeni warto jest za nie dopłacić. Jeśli chcemy na dodatkowej ochronie co nieco oszczędzić, warto wziąć pod uwagę pakiet AC OC.

Najtańsze AC dla samochodów – ubezpieczenie nie dla wszystkich

Autocasco nie jest dostępne dla wszystkich posiadaczy aut. Osoby chcące wykupić najtańsze AC dla samochodów bardzo często posiadają modele mające lata świetności już dawno za sobą. W takich wypadkach firmy ubezpieczeniowe mogą odmówić wydania polisy AC. Czasami jednak jesteśmy wręcz zachęcani lub uszczęśliwiani na siłę dodatkowymi usługami. Zaliczyć do nich można pakiet assistance. Musimy rozważyć, czy taki dodatkowy pakiet się nam przyda. Pomaga on w przypadku, gdy złapiemy gumę lub nasze auto ulegnie wypadkowi i będziemy chcieli otrzymać zastępcze. Musimy jednak pamiętać, że nawet przy wykupieniu wszystkich dostępnych pakietów i dodatków ubezpieczyciel nie będzie musiał wypłacić nam odszkodowania, gdy wypadek zostanie spowodowany umyślnie lub na skutek rażącego zaniedbania ze strony kierowcy. Konieczne jest więc skonfigurowanie najlepszego dla nas ubezpieczenia AC, które będzie dostosowane do naszych potrzeb i jednoczesne tanie, jednak przy poszukiwaniach można stracić cierpliwość i sporo czasu. Wszystkim tym, którzy chcą ułatwić sobie ten proces pomoże porównywarka finansowa. Zebrane w jednym miejscu informacje z pewnością pomogą w dopasowaniu oferty ubezpieczeń dla siebie.

  • Aktualności