Porównywarka i ranking ubezpieczeń assistance

Assistance – popularne ubezpieczenie komunikacyjne

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które zapewnia pomoc w niespodziewanych sytuacjach, jakie mogą nas spotkać podczas jazdy samochodem. Kierowcy, którzy posiadają własne auto i często z niego korzystają, powinni rozważyć zakup takiego ubezpieczenia: assistance nie jest drogą usługą, a może uchronić nas przez nieprzyjemnymi skutkami losowych zdarzeń. Posiadanie polisy assistance gwarantuje komfort psychiczny i spokój bez względu na sytuację, w jakiej się znajdziemy. Podróżowanie samochodem jest obecnie jedną z najpopularniejszych form komunikacji: z auta codziennie korzystają miliony ludzi – jeśli i Ty nie wyobrażasz sobie wyjazdu na wakacje, zakupy czy do pracy bez samochodu, warto zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanych problemów, a dodatkową ochronę zapewnią ubezpieczenia AC, NNW lub Assistance.

ubezpieczenie assistance

Przed czym chroni assistance?

Assistance jest polisą, którą można wykupić u dowolnego ubezpieczyciela: w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego może się ono różnić ceną, warunkami i zakresem ochrony. Obejmuje zróżnicowane usługi: najczęściej należy do nich zapewnienie pomocy technicznej po wypadku samochodowym, w przypadku uszkodzenia czy awarii pojazdu (np. holowanie, naprawa zdiagnozowanej usterki na miejscu, wymiana koła, uruchomienie samochodu z rozładowanym akumulatorem) oraz ewentualny transport kierowcy i pasażerów do najbliższego hotelu lub miejsca zamieszkania. W ramach assistance możemy również liczyć na wsparcie informacyjne (np. jak daleko znajduje się najbliższy punkt naprawy pojazdów, stacja paliw, hotel, itp.). Decydując się na rozszerzony pakiet ubezpieczenia możemy liczyć na pokrycie kosztów nieplanowanego noclegu w hotelu lub dotarcia do miejsca docelowego podróży czy powrotu do domu, udostępnienie auta zastępczego, holowanie np. przez kilkaset kilometrów, pokrycie kosztów parkingu, pomoc prawna, opieka nad zwierzętami, z którymi podróżujemy). Posiadając OC, najlepsze AC i Assistance będziemy mogli spać spokojnie.

W pakiecie taniej

ranking ubezpieczeń assistance

Ubezpieczenie Assistance można wykupić jako osobny produkt, jednak znacznie bardziej opłacalny jest jego zakup w pakiecie z innym ubezpieczeniem (np. z ubezpieczeniem OC). Obecnie ubezpieczenie typu assistance oferuje praktycznie każdy ubezpieczyciel, warto jednak pamiętać, że w takim pakiecie otrzymujemy zazwyczaj wariant podstawowy tego ubezpieczenia, tzw. mini assistance, które nie obejmuje wielu usług (jeśli oczekujemy szerszego zakresu świadczonej pomocy, warto wykupić assistance osobno). Assistance oferowane w ramach polis OC i AC są zazwyczaj bezpłatne, natomiast cena tego ubezpieczenia jako osobnego produktu zależy od wybranej oferty: ceny pakietów rozszerzonych zaczynają się już od 100 zł za rok. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykupienie krótkoterminowego assistance, które czasem towarzyszy polisom turystycznym i sprawdzi się np. podczas wakacyjnej podróży.

Ranking ubezpieczeń assistance

Ubezpieczenia assistance znajdziemy w ofercie wielu działających na rynku ubezpieczycieli: ważne, by wiedzieć, czym się kierować wybierając tego typu polisę. Informacji o ubezpieczeniach  dostarczą zestawienia ofert dostępne w Internecie – na PADO24 znajdziesz aktualny ranking ubezpieczeń assistance. Które towarzystwa ubezpieczeniowe należą do najczęściej wybieranych przez kierowców? Dowiesz się tego wchodząc na PADO24, gdzie zamieszczono aktualny ranking korzystnych ofert assistance.

Porównywarka ubezpieczeń assistance

Przed wyborem polisy assistance warto zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i zawartymi w nich informacjami dotyczącymi zakresu ochrony, sumy ubezpieczenia i sytuacji, w których ubezpieczyciel nie udzieli nam pomocy. Znalezienie ubezpieczenia dostosowanego do własnych potrzeb ułatwi darmowa porównywarka finansowa PADO24. Na www.pado24.pl zamieszczamy informacje dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych (w tym ubezpieczenia assistance), analizujemy oferty wiodących ubezpieczycieli i podpowiadamy, które assistance będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Dostępne na rynku oferty porównujemy pod względem kosztów (całkowitej sumy ubezpieczenia i wysokości składki) tak, by pomóc Ci wybrać najlepsze assistance. Dzięki PADO24 znajdziesz ubezpieczenie dla siebie i swojego samochodu szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu.

Materiały do pobrania:

Ubezpieczenie assistance to produkt, który wielu z nas kojarzy tylko z naprawą auta w razie jego awarii. Najnowsze ofert Ubezpieczycieli są jednak znacznie bogatsze. Warunki umowy dopasowane są indywidualnie do posiadanego samochodu. Co się dzieje z podpisaną przez nas umową, kiedy sprzedajemy auto? Istnieją dwie możliwości - umowa zostaje przeniesiona na nabywcę pojazdu lub zostaje rozwiązana. Chciałbyś skorzystać z pierwszej opcji ale nie masz pojęcia jak przenieść umowę na kupującego Twoje auto? Dobrze trafiłeś! Na PADO24 przygotowaliśmy prosty wzór umowy przeniesienia ubezpieczenia assistance na nabywcę pojazdu. Wystarczy, że zainteresowane strony uzupełnią ją i podpiszą, a kopię wyślą do Ubezpieczyciela. Musisz wiedzieć, że przeniesienie assistance wymaga zgody Ubezpieczyciela. Upewnij się także, że Ogólne Warunki Ubezpieczenia dopuszczają zawarcie takiej umowy. Jeśli tak, życzymy udanej transakcji!

Umowa o przeniesienie ubezpieczenia assistance na nabywcę pojazdu

Oddajemy do Twojej dyspozycji wzór umowy o przeniesienie ubezpieczenia assistance na nabywcę pojazdu. Zanim go wypełnisz, sprawdź czy zostały spełnione warunki, aby umowa była skuteczna względem Ubezpieczyciela. Jakie? Sprawdź w uwagach, które znajdziesz na końcu dokumentu. Liczymy, że ułatwią Ci zadanie!

Pobierz dokument
PADO24 przygotowało dla swoich użytkowników wzory dokumentów, które przydadzą im się w codziennym życiu. Dla kierowców korzystających z ubezpieczenia assistance pomocny będzie wzór umowy przeniesienia ubezpieczenia assistance. Sprzedając samochód z assistance śmiało możesz z niego skorzystać. Wystarczy uzupełnić go danymi swoimi i kupującego, załączyć kopię umowy kupna - sprzedaży i wysłać do Ubezpieczyciela. Warunki skuteczności zawarcia umowy według prezentowanego przez nas wzoru zostały wskazane w uwagach, które znajdziecie na końcu dokumentu. Każdego dnia staramy się dbać o aktualność zawartych we wzorach informacji. Z PADO24 masz pewność, że korzystasz z prostych i bezpłatnych wzorów.
  • Aktualności